Jak poznać dobrego podwykonawcę ślubnego?

24 czerwiec 2019
Karolina Zysek

Weselną atmosferę tworzą bez dwóch zdań Wasi Goście – bez nich żadne wesele nie będzie wymarzonym. Oprócz nich, potrzebujecie oczywiście profesjonalnych usługodawców – od makijażystki po fotografa i zespół muzyczny.

Jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze? Biegnę z odpowiedziami!

Baza podwykonawców

Aby wybrać któregoś z podwykonawców, musicie początkowo stworzyć ich bazę wraz z danymi kontaktowymi. Idealnym miejscem do poszukiwania usługodawców ślubnych są rzecz jasna Targi Ślubne. Dzięki nim, będziecie mogli porównać ze sobą wiele ofert na podstawie rozmów oraz zapoznać się w próbkami, chociażby w przypadku papeterii czy słodkiego bufetu.

Natomiast jeśli nie macie sposobności wybrania się na ten event, to polecam portale internetowe , zrzeszające usługodawców ślubnych. Na wspomnianych portalach  udostępnianie są terminarze podwykonawców oraz na podstawie ocen klientów, możecie sprawdzić, kto przoduje w rankingu sal weselnych czy samochodów ślubnych. Oprócz portali branżowych, warto poprzeglądać również media społecznościowe – Facebook, Instagram – w tym  przede wszystkie grupy zrzeszające przyszłe Panny Młode.

Rekomendacje

Jednym z ważniejszym kryterium przy wyborze usługodawcy ślubnym są opinie jego klientów. Nawet najlepsze portfolio nie świadczy o profesjonalizmie podwykonawcy. Zapoznajmy się z jego opiniami na portalach branżowych oraz społecznościowych, skupiając się na warunkach współpracy, rzetelności oraz poziomie rzeczywistego wykonania. Kto inny, jak jego byli klienci, potwierdzą bądź rozwieją Twoje obawy?

Oczywiście należy uważać na niepoprawną konkurencję, która może zaniżać ogólną ocenę usług. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, to warto wcześniej samemu przekonać się o jego osobie oraz twórczości. Niezastąpioną okazją są wspomniane Targi Ślubne, gdzie możemy porozmawiać z wieloma usługodawcami oraz zobaczyć jego zrealizowane projekty, a przy tym zyskać konkurencyjną ofertę. Obecność podwykonawcy na tego typu eventach świadczy również o jego aktywności, która stanowi następne kryterium wyboru.

Aktywność usługodawcy

O profesjonalizmie danego usługodawcy świadczy także jego aktywność w mediach oraz na eventach. Wielu podwykonawców prowadzi również firmowego bloga, na którym udziela porad związanych z ich branżą.

Aktywność oznacza nic innego jak podtrzymywanie dobrych relacji z klientami poprzez edukowanie oraz pojawianie się na imprezach branżowych. Dzięki temu, potencjalny klient zauważa rozwój usługodawcy oraz dowiaduje się o aktualnych zmianach. Szczególnie ważną zmianą jest aktualizacja cennika na początku oraz na końcu roku, gdyż zapobiega to niedopowiedzeniom, a tym samym negatywnym opiniom.

Rzetelna umowa

Każdy profesjonalny usługodawca powinien mieć przygotowaną rzetelną umowę w dwóch kopiach. Rzetelną, czyli jaką?

Poprawna umowa powinna zawierać przede wszystkim:

  • dane kontaktowe obu stron
  • cenę usługi zawierającą ewentualne podwyżki w roku uroczystości oraz wyszczególniony podział na transze (jeśli są praktykowane) z przypisanym terminem płatności
  • warunki wypowiedzenia umowy przez obie strony
  • określenie zadośćuczynienia w przypadku niewykonania bądź niewłaściwego wykonania umowy
  • zastępstwo w przypadku nieobecności, pamiętając o tym, iż zastępczy usługodawca musi być na takim samym poziomie, a jego oferta musi zawierać obiektywny opis usługi oraz zdjęcia z portfolio
  • dodatkowe zapisy – na życzenie którejś ze strony umowy

Jeśli Wasi usługodawcy spełniają każde opisane kryterium – mają znakomitą opinię, aktywnie działają w branży poprzez media społecznościowe i eventy oraz proponują Wam rzetelną umowę – to z pewnością przybliża Was to do wymarzonego wesela. Jeśli się nie mylę i Wasz ślub będzie niezapomnianym dniem za sprawą wybranych usługodawców weselnych,  to pamiętajcie o wystawieniu im rekomendacji.

Dzięki pozostawieniu rzetelnej oceny, w przyszłości pomożecie  innym Narzeczonym, stojącym przed wyborem podwykonawców.

Na jakiej zasadzie Wy wybieracie osoby, które pomogą Wam w zorganizowaniu uroczystości ślubnej? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 czerwiec 2018
15 lipiec 2018

Komentarze