Ślub przyjazny zwierzętom

13 kwiecień 2018
Dagmara Sobczak

Są śluby wegetariańskie, wegańskie, zero waste, na świeżym powietrzu, awangardowe i coraz bardziej nowoczesne. Coraz więcej osób decyduje się na różnego rodzaju alternatywne rozwiązania, które są zgodne z ich potrzebami, oczekiwaniami i wartościami. 

Dzisiejszy wpis powstał z myślą o zwierzomaniakach. Sama jestem jedną z tych osób, którym los zwierząt nie jest obcy, którzy lubią otaczać się naturą, a w tym zwierzętami. Podrzucę Wam dzisiaj kilka propozycji, na to, jak stworzyć ślub przyjazny zwierzętom. 

Ślub przyjazny zwierzętom

Ślub przyjazny zwierzętom można rozumieć na kilka sposobów. Postaram się pokazać Wam, że każdy może taki ślub zorganizować. 

Zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt

Zamiast zbierać kwiaty, które po kilku dniach zwiędną, warto poprosić gości o coś innego, o coś, co przyda się bardziej samym Państwu Młodym, albo komuś innemu, komu chcą pomóc.

Nie raz spotkałam się z tym że Państwo Młodzi zamiast kwiatów życzą sobie książki, płyty, zbierają na Domy Dziecka czy właśnie organizują zbiórki dla bezdomnych zwierząt. Jeżeli od zawsze bliskie jest Ci dobro zwierząt, taka zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt bezdomnych jak karmy, miski, smycze, podkłady – może się okazać zbawienna dla niejednej placówki. 

Zbiórka środków na wybrane schronisko

Zamiast zbierać rzeczy, które często ważą tonę, można zbierać środki do puszki na wybrane schronisko. 

Nie każdy ma możliwość przetransportowania wszystkich uzbieranych rzeczy, ale pieniążki dużo łatwiej przekazać. Można wtedy wybrać ośrodek, który jest oddalony od nas dziesiątki kilometrów i po prostu zebrane środki wpłacić najpierw na swoje konto, a następnie zrobić przelew do wybranej placówki.

Ślub w plenerze z gośćmi honorowymi

To nie jest opcja dla każdego, ale jest jedną z możliwości. Sami testowaliśmy to z mężem na sobie. Poprawiny mieliśmy w namiocie na działce i nie było problemu, aby nasz pies uczestniczył w zabawie. Jakokolwiek awangardowo może to brzmieć, po prostu krzątał się po działce tej samej, na której my się bawiliśmy. 

Jeżeli robicie przyjęcie na świeżym powietrzu i nie przeszkadzają Wam biegające psy po działce, kręcące się pod nogami czworonogi, być może jest to także opcja dla Was. Ważne jednak, aby zwierzęta, które uczestniczą z nami w tym dniu były wychowane na tyle, by nie kraść ze stołu weselnego smakołyków, a także nie skakać na gości. Dla wielu osób może to być bardzo męczące.

Poza tym warto wybadać teren, jakie podejście do takiego wesela mają rodzina i znajomi. Być może ktoś jest uczulony na sierść? Takie innowacje zawsze warto przegadać w rodzinie. Dlatego też wesele z czworonogami najlepiej sprawdza się, jeżeli jest to typowo kameralna impreza w gronie najbliższych osób.

A według Was ślub i wesele przyjazne czworonogom, to jakie? Zdecydowalibyście się na obecność zwierzaków na swoim przyjęciu? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze