Czy można łączyć srebro i złoto?

14 listopad 2020
Dagmara Sobczak

Jak byłam małą dziewczynką, a później nastolatką i zaczęłam interesować się biżuterią, pamiętam, że połączenie złota ze srebrem było w złym tonie. Pamiętam, że kobiety dzieliły się na te, które lubiły srebro i na te, które wolały złoto. 

Mama zawsze uczyła mnie, żeby nie łączyć ze sobą tych dwóch rodzajów biżuterii, tylko konsekwentnie, kiedy zakładam złote kolczyki to do nich dobierać złoty pierścionek. 

Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Dziś mamy tak ogromną swobodę w modzie, że łączymy ze sobą dosłownie wszystko. Również złoto ze srebrem i z różnymi szlachetnymi kamieniami. 

Czy słusznie?

Połączenie srebra ze złotem – hit czy kit?

Połączenie srebra ze złotem jest coraz bardziej popularne. Jak jednak łączyć ze sobą te biżuterie, by nie wprowadzić za dużo chaosu w stylizacji? Jest na to kilka sposobów. Te rady będą miały zastosowanie zarówno do stylizacji ślubnych, jak i codziennych. Mam nadzieję, że pomogą Wam stworzyć udane połączenia z biżuterii, które macie w swoich gablotkach. 

Jak połączyć złoto ze srebrem?

Styl biżuterii

Po pierwsze, zwracajmy uwagę na styl, jaki prezentuje dana biżuteria. Jeżeli stawiamy na minimalistyczną złotą celebrytkę na szyi, dobrze będzie pasował do niej dłuższy delikatny srebrny wisiorek, albo kolczyki z połączenia białego i żółtego złota. 

Jeżeli decydujemy się na styl boho, bądźmy konsekwentne, wtedy nikt nie zarzuci nam, że biżuteria jest dobrana chaotycznie i gryzie się wzajemnie ze sobą. 

Barwa złota i srebra

Po drugie, warto zwracać uwagę na barwę złota i srebra. Nie każde srebro do każdego złota będzie dobrze wyglądać. Jeżeli decydujesz się na bardzo świecące złoto, takiego szukaj odpowiednika srebra do niego.

Nasycenie kolorów ma znaczenie, jeżeli sama widzisz, że barwy złota i srebra bardzo różnią się od siebie. Jeżeli założysz bransoletkę w nasyconym żółtym złocie, a do tego dobierzesz delikatną jasną srebrną – nie będzie to dobrze wyglądało. 

Mniej znaczy lepiej

Po trzecie, kiedy mamy chęć połączyć srebro ze złotem kluczowym słowem powinien być tu minimalizm. Umiar jest czymś, co może uratować nas przed przesadzeniem w łączeniu różnych biżuteryjnych dodatków. 

Dlatego ja, jeśli łączę złoto ze srebrem (a zdarza mi się często) stawiam wtedy na minimalistyczną biżuterię. Wiem, kiedy przesadzam i jeżeli czuję się za bardzo obwieszona, zdejmuję jedną rzecz. To trochę taki francuski sposób na zachowanie prostoty, który polega na tym, że przed wyjściem z domu trzeba spojrzeć w lustro i zdjąć z siebie jedną rzecz (najlepiej z biżuterii), wtedy ma się pewność, że Twoja stylizacja nie będzie uznana za za bardzo przerysowaną.

Lubicie połączenie srebra ze złotem? A może jesteście tradycjonalistkami i nie kombinujecie z takimi połączeniami? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 sierpień 2018
26 kwiecień 2018

Komentarze