Jak zorganizować wesele w stylu urban jungle?

23 wrzesień 2019
Dagmara Sobczak

Moda na roślinność powraca. Moim zdaniem to bardzo dobrze, ponieważ pokazuje to, jak zwiększa się nasza świadomość dotycząca powietrza, którym oddychamy i wpływu roślin na niego. 

Wystarczy przejrzeć Pinterest czy Instagram, gdzie hasztagi typu #urbanjungle czy #monsteramonday przeżywają oblężenie. 

Jeżeli Wy także jesteście zafascynowani roślinnością, może warto zastanowić się nad zorganizowaniem ślubu i wesela w stylu urban jungle. 

Ślub w stylu urban jungle

Czym charakteryzuje się styl urban jungle? Przede wszystkim ogromną liczbą zielonych roślin, których same liście są już ozdobą. 

Jednymi z modniejszych dzisiaj roślin są monstery, sansewierie, draceny, pilee, paprotki czy sukulenty. 

Jeżeli bliskie Wam jest otaczanie się roślinnością na co dzień w domu, czemu tej pasji nie pokazać również na przyjęciu ślubnym i weselnym?

Jak wprowadzić styl urban jungle na swoje przyjęcie? Już podpowiadam. 

Jak wprowadzić styl urban jungle na swoje wesele?

Po pierwsze, warto zastanowić się, czym dokładnie chcemy zazielenić Kościół i salę weselną. Czy stawiamy na jeden rodzaj roślin, jak np. sukulenty, czy robimy prawdziwą miejską dżunglę, w której będą pojawiać się wszystkie możliwe gatunki roślin zielonych?

Po drugie, warto też zastanowić się, skąd weźmiemy rośliny i co później z nimi zrobimy. Jeżeli sami lubimy otaczać się roślinami, możemy użyć tych, które mamy. Możemy pożyczyć rośliny od znajomych albo po prostu kupić np. na giełdzie kwiatowej. 

Jeżeli jednak zamawiamy rośliny, warto zastanowić się, co z nimi później zrobimy. Czy mamy miejsce, by trzymać je w domu? Czy rozdamy gościom? Czy spróbujemy je sprzedać? Czy może będziemy musieli oddać je do punktu adopcji roślin? Jeżeli to ostatnie warto dowiedzieć się, czy takie punkty w naszym mieście są i czy byłyby zainteresowane przyjęciem większej ilości roślin. 

Po trzecie, dekoracja w stylu urban jungle nie należy do najłatwiejszych, szczególnie gdy chcemy łączyć ze sobą wiele gatunków. Warto taką dekorację zostawić w rękach doświadczonej florystki, która pomoże stworzyć z roślin piękną kompozycję. 

Po czwarte, ważne, aby strój Państwa Młodych np. w dodatkach nawiązywał do tematu przewodniego. Listek w uszach, czy na mankietach, zielony bukiet z dekoracyjnych liści czy zielone buty panny młodej. To, z czym czujemy się dobrze i co po porstu nam się podoba. 

Po piąte, jeżeli decydujemy się dekorować sami salę, warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie rośliny lubią przestawianie. Jeżeli więc chcemy zabrać swoje rośliny z domu, warto poczytać dokładnie czy przestawianie nie będzie dla nich zbyt stresujące. W końcu nie chcemy uśmiercić żadnej rośliny kosztem przyjęcia. 

 

Byliście kiedyś na weselu w stylu urban jungle?

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 kwiecień 2019
07 kwiecień 2020

Komentarze