Relacja z Łódzkich Targów Ślubnych - 10.02.2019

27 luty 2019
Anna Żaczek

Swoją relację z XV targów ślubnych w Łodzi rozpocznę od miłego akcentu związanego z podróżą. Jest o tyle istotne, kiedy wybieracie się na targi z odległych miejscowości i zależy Wam na oszczędności.

Korzystając z szybkich kolei, możecie wygodnie odbyć podróż korzystając ze zniżek oferowanych przez przewoźników, a zapewniam, że  warto wcześniej zrobić rozeznanie w tym kierunku. Ja skorzystałam między innym z bonusa, jakim była możliwość darmowego przejazdu na komunikację miejską wliczonego w bilet, który był ważny przez godzinę po przyjeździe do Łodzi. Gratis obowiązywał również w mieście, z którego wyruszyłam. 

XV Łódzkie Targi Ślubne odbyły się 10 lutego 2019 roku w nowoczesnej Hali EXPO-Łódź. Porównując targi w innych miastach, w których miałam przyjemności uczestniczyć, mogę stwierdzić, że dużym plusem jest usytuowanie większości ekspozycji w jednym głównym pomieszczeniu.

W holu obok głównej sali znalazły swoje miejsce zarówno auta zabytkowe, jak i całkowicie współczesne pojazdy do ślubu, które już od wejścia kusiły elegancją i błyskiem karoserii. Wchodzący zatem kierowali tu swoje pierwsze kroki, aby następnie udać się do centrum targów. Stałym zwyczajem targów jest pakiet reklamowy na wejście dla każdego uczestnika, nowością był dodatkowy prezent dla 30 pierwszych gości w postaci torby z grafiką według projektu Blanki Zabłockiej, ilustratorki i projektantki modowej w tym również ilustratorki naszego bloga – Strefy Narzeczonych.

Czy sugerować się poradnikami targów ślubnych? 

Oczywiście, że tak. Wybierając się na targi, warto zaplanować wcześniej, jakie stoiska chcecie odwiedzić w pierwszej kolejności. Organizatorzy Targów Łódzkich zadbali o to bardzo dobrze, ponieważ przygotowali dosyć czytelny interaktywny katalog wystawców. Wprawdzie na Hali Expo zgubić się nie można, ale z uwagi na wiele atrakcji i pokazy warto zorganizować sobie precyzyjnie czas pobytu, tym bardziej, jeśli chcecie poznać wiele ofert i podpisać wstępne umowy. 

W kwestii rozmów z konkretnymi wystawcami warto przygotować sobie pytania, które chcecie zadać usługodawcom i przedstawicielom firm ślubnych. I tu właśnie możecie skorzystać z poradników, które sugerują zadawanie wielu istotnych pytań w celu zawarcia korzystnych dla nas umów. Fachowcy podpowiadają, że podczas researchu warto sobie zarezerwować około godziny na spotkanie z każdym usługodawcą. W przypadku, kiedy macie swoje wytypowane firmy na targach warto mieć przygotowaną pewną kwotę na zaliczkę, pamiętając przy tym, że w chwili wycofania się z usługi otrzymacie jej zwrot. Niestety zadatek najczęściej przepada.

Targi Ślubne - pokazy i konkursy

W harmonogramie Łódzkich Targów Ślubnych postawiono na dwie tury pokazów, które trwały po około 2 godziny. Z uwagi na to, że targi odbywały się w godzinach 10.00-17.00, należało sobie zarezerwować czas przed pokazami lub po pierwszym pokazie. Drugi pokaz kończył się tuż przed zakończeniem targów. Nie planowano dodatkowych paneli dyskusyjnych, co tu było akurat zaletą, ponieważ utrudniłoby to bycie w kilku miejscach naraz.

Niewątpliwie wszyscy czekali na pokaz najnowszych trendów ślubnych. A zatem mieliśmy okazję podziwiać kolekcję sukien ślubnych oraz wieczorowych firmy Mona Lissa. Suknie ślubne w konwencji glamour zachwycały drobnymi błyszczącymi elementami łączonymi z gustownymi koronkami oraz piórami. Dopasowane i subtelne gorsety z odkrytymi ramiona przechodziły w obszerniejsze, lecz mniej zdobione doły. Wszystkie modelki nagradzano licznymi brawami, ale serce skradła najmłodsza modelka, która dorównywała urokiem starszym koleżankom. Dziecięca wersja sukni to inspiracje weselna dla mamy&córki  lub dla małych druhenek.  

 

Autorską kolekcję sukien ślubnych pokazała Marta Kuszyńska. Dominowały w niej suknie luźne i swobodne uszyte z koronek i tiulu. Wycięcia na ramionach, zdobienia przy szyi, miękko spływające koronki na podszewkach, które najpiękniej prezentowały się w ruchu,  to elementy charakterystyczne dla stylu boho.

Na pokazie mogliśmy podziwiać również suknie wieczorowe z kolekcji Marta Kuszyńka & Jarosław Ewert. Suknie wieczorowe oraz wizytowe doskonale wpisują się w Targi Ślubne, ponieważ Panna Młoda może wystąpić podczas wesela w kilku odsłonach, jak również wykorzystać je podczas kolejnego dnia wesela. Kolorowe inspiracje mogą wykorzystać również druhny.

Szybki kurs tańca na scenie poprowadziło Studio Tańca 4U. Nie było łatwo, ale pary chętne do udziału w zabawie i konkursie na lekcję tańca poradziły sobie doskonale. Aktywność i odwaga została nagrodzona prezentami oraz kuponami na naukę pierwszego tańca weselnego.  Studio Tańca 4U to nie jedyna szkoła prezentowana na targach - należy tu wymienić jeszcze Szkołę Tańca Jankowskich, Faces of Dance, Firmę Taneczną Perfect Show, My Dance Szkołę Tańca oraz Szkołę Tańca Drobińscy.

Pokaz barmański flair w duecie - Barmans Flair Team przyciągnął również wielu widzów. Zakończył się spektakularnym trikiem na dymiące drinki oraz - dla najaktywniejszych widzów - degustacją przygotowanych na ich oczach koktajli.

Promocje targowe

Udział w konkursach to doskonały sposób na zdobycie zniżek lub możliwość wygrania konkretnej usługi. Na scenie próbie na zgodność swoich upodobań poddały się trzy pary. Świetnie sobie radziły, zatem trudno było wyłonić zwycięzców, co wzbudziło wiele emocji. Ostatecznie wszyscy opuścili scenę z licznymi nagrodami od sponsorów.

Obowiązkowo należy dodać, że nagrody zostały wręczone przez gościa tegorocznych targów, Mistera Polski 2019 - Tomasza Zarzyckiego, rodowitego łodzianina. 

Mniej aktywne pary mogły na każdym stoisku pozyskać kupony upoważniające do zniżek lub wygrać voucher, np. na garnitur szyty na miarę, suknię ślubną, darmowe lekcje tańca, sesje narzeczeńskie, zabiegi dla par, sesje czesania dla par. Było w czym wybierać!

 

W kategorii kwiaty i dekoracje zaprezentowały się firmy mające już tradycje na rynku ślubnym:  AMLena LILAdecor, BB Format, CHS Studio, I Ślubuję Ci, KONFETTIword, Weselne atrakcje.

Stoiska mody męskiejna Targach Ślubnych

Łódzkie Targi wyróżnia liczna grupa firm reprezentujących modę męską, gdzie podczas tej edycji dominowały garnitury szyte na miarę. Panowie mieli okazje poznać oferty firm: Cardini, YOVI Moda Męska, Mago, MMER, Pako Lorento, PAWIS, PAWO, Pewien Pan, PIOBA.

O produktach oraz historii niektórych wymienionych firm pisałam już wcześniej. Można się pogubić w licznych ofertach, ale w roku 2019 nadal modna jest klasyczna czerń, trendy z ubiegłego roku w odcieniach granatu i niebieskim, rzadziej szarym. Nowym trendem, zyskujacym coraz wiekszą liczbę zwolenników są ślubne garnitury dwukolorowe. 

Wszyscy wiemy, jak ważne jest przygotowanie się do ślubu, zadbanie o dietę, zdrowy wygląd w tym najważniejszym dniu. Jak wyglądać wspaniale, zrzucić kilka kilogramów, zadbać o swoją kondycję podpowiadali  eksperci z Centrum Dietetyczne Naturhouse. Na stanowisku przygotowano obszerne pakiety informacyjne, ponadto można było zbadać poziom tkanki tłuszczowej oraz degustować dietetyczne smaczne desery.

Temat fit wesela poruszę w odrębnym artykule. Na targach swoje stanowisko zaprezentowała firma Depil Concept, o której już pisaliśmy na blogu. U  Patrycji Nagalskiej Atelier  można było podpatrzeć na żywo, jak powstają najmodniejsze upięcia ślubne.

 

Dosyć duża grupę wystawców stanowiły agencje kompleksowe, które oferowały usługi poczynając od wedding planner po atrakcje weselne, pokazy pirotechniczne  -  Śluby Marzeń Agencja Ślubów Wyjątkowych,  K&S Weddings, STUDIO FOTO-VIDEO FOTOMARZENIA, Phototech Kamil Borkiewicz, Kalifornia, Party Deluxe, Exoticlimo, PAKA ATRAKCJI.

Na zakończenie wspomnę jeszcze o jednej z licznych propozycji oprawy muzycznej. Na targach dał się zauważyć  Kwartet Smyczkowy Mezzo, który uświetni ceremonię ślubną lub pierwszy taniec żywą muzyką z wykorzystaniem pięknego brzmienia niecodziennych instrumentów. Zespół w swoim repertuarze posiadają ponad 200 utworów z muzyki klasycznej  i rozrywkowej.  

Nie wyczerpałam tematu, ale będą kolejne posty. Moim zdaniem, Targi Ślubne to dobra inwestycja w przygotowania weselne, ponieważ to nie tylko event handlowy, ale również wydarzenie kulturalne, niosące ze sobą wiele inspiracji dla Narzeczonych!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 marzec 2018

Komentarze