Poradnik dla Pana Młodego - jak przygotować się do ślubu latem?

18 lipiec 2019
Adrian Bodzioch

Upalne lato to taki okres, podczas którego bardzo ciężko jest wybrać odpowiednie ubrania, w szczególności eleganckie. Zazwyczaj kojarzą się nam z niewygodą i brakiem jakiegokolwiek komfortu termicznego, co potrafi zmienić wspaniałe chwile podczas Ceremonii Ślubnej w koszmar.

Poniższe rady pomogą Wam wszystkim we właściwym przeżywaniu swojego najpiękniejszego dnia w życiu. Jak to zrobić?

Lato to najczęściej wybierany sezon na śluby. Ceni się je za wspaniałą atmosferę, piękną pogodę i duży komfort cieplny. Minusem jednak czasami jest zdecydowanie zbyt duży upał, który potrafi z każdej ceremonii zrobić farsę...

Materiał garnituru i koszuli

Uwierzcie mi, ale w poliestrowej zbroi każdy odczuwałby ogromny dyskomfort. Blokuje on wymianę cieplną między ciałem a powietrzem z zewnątrz, co przyczynia się do dużej potliwości.

Weźcie proszę pod uwagę, że we wnętrzu naszego garnituru i pod koszulą jest praktycznie 100% wilgotności! Stosujcie materiały tylko i wyłącznie w pełni naturalne, które będą wzorowo odprowadzać ciepłotę z ciała.

Jeśli jednak jesteś mężczyzną, któremu bardzo zależy na swojej prezencji, to warto przejść się do dobrego i znanego krawca. Za kilka tysięcy złotych (czyli za tyle, co suknia Twojej ukochanej) stworzy dzieło, które zapewni Ci doskonały komfort.

Poproś go o użycie granatowej tkaniny fresco. Jest ciężka, ale bardzo otwarta, pod światło przypomina siateczkę. Poproś także, by pod spodem nie było podszewki, która skutecznie blokuje wymianę cieplną. Połączenie otwartego splotu fresco z brakiem podszewki spowoduje, że poczujesz na swoich plecach każdy, nawet najdelikatniejszy powiew wiatru.

Apteczny antyperspirant

Dużą nadpotliwość mogą wyleczyć specjalne preparaty apteczne, które stosuje się od około tygodnia przed sądnym dniem.

Zazwyczaj blokują na pewien czas fizyczną możliwość pojawienia się potu i faktycznie działają. Warto jednak sprawdzić je zawczasu na własnej skórze. Ich minusem jest pole działania. Sprawdzają się bowiem jedynie pod pachami.

Motyw przewodni ślubu w lecie

A może warto skierować się w zupełnie inne rozwiązanie i zorganizować ciekawy Ślub, podczas którego wykorzystamy panującą temperaturę we właściwy sposób?

W tym celu proponuję stworzyć ślubny, letni dress-code. Poproś gości, by przyszli na ceremonię w lekkich koszulach lnianych, lnianych garniturach, a na głowę - kto oczywiście zechce - niech założy słomkowy kapelusz. Daj znać, że skarpetki nie są wymagane, wymagany jest jedynie uśmiech i dobra zabawa. Podczas takiego ślubu będziesz mógł założyć najbardziej komfortowy, lniany garnitur, który zapewni Ci komfort niezależnie od panującej temperatury.

Nie możesz w nim jednak wystąpić bez uprzedniego poinformowania współtowarzyszy o swoich zamiarach. Albo wszyscy, albo nikt! Len to bardzo gniotliwy materiał. Na typowym Ślubie wyglądałbyś w nim jak niechluj.

Mam nadzieję, że moja pomoc przyda się wszystkim, letnim Nowożeńcom. Życzę Wam szczęścia i komfortu. Trzymam kciuki za powodzenie i cieszę się na samą myśl, że ktoś z Was skorzysta z moich rad. Wiedzcie, że moje doświadczenie to kilka lat obcowania z modą, więc wiem na jej temat wszystko - i to dosłownie od podszewki :)

Ktoś z Was planuje ślub podczas upalnego lata?

 

Trzymajcie się,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 lipiec 2018
07 grudzień 2018

Komentarze