Ślub w zimie - jak się przygotować?

15 styczeń 2020
Anna Boenish

Zimowa sceneria, góry, wycieczka bryczką i palące się w kominku drewno - tak właśnie w naszej wyobraźni wyglądają zimowe wesela.

Oczywiście - są one jak najbardziej wykonalne i sama po cichu w młodzieńczych latach o takim marzyłam.

Mimo tego, musimy wrócić do rzeczywistości i ustalić parę kwestii. Uwaga, mogą one całkowicie zaburzyć Twój wymarzony obraz!

Pogoda, pogoda…

Zima na zdjęciach wygląda pięknie. Wiemy jednak, że szczególnie w ostatnich latach mróz i pięknie błyszczący śnieg są już rzadko spotykane. Ciężko trafić w okres, kiedy białe płaty będą delikatnie opadać na naszą twarz.

Musimy liczyć się z tym, że pogoda lubi być kapryśna - szczególnie w styczniu i lutym. Chlapa, roztopy, a chwilę później przymrozek. Wiatr, deszcz ze śniegiem i posypane piaskiem drogi, umówmy się, nie wyglądają tak pięknie, jak w naszej głowie. Warto zabezpieczyć się na ten wypadek.

Buty 

Nie chcemy przecież złamać nogi na obłoconym chodniku! Weź to pod uwagę wybierając buty na ten dzień.

Świetnie sprawdzą się koturny i ocieplane kozaki. 

Płaszcz?

Chcemy pięknie prezentować się w sukni ślubnej, ale nie chcemy zamarznąć - dygocąca panna młoda i późniejsza grypa mogą popsuć Twoje plany.

Wygląd jest ważny, ale najważniejszy jest Twój komfort - wybierz pasujący płaszcz i zaopatrz się w grube rajstopy - zapewniam, że mogą uratować Twoją skórę!

Makijaż

Czerwone usta są porządane, jednak uszy czy nos tego koloru już niekoniecznie... Do tego dochodzi rozmazany tusz do rzęs, załzawione oczy… Deszcz i mróz nie wpływają korzystnie na makijaż! Znajdź wizażystkę, która upora się z tym zadaniem. Makijaż musi być trwały i wodoodporny - koniecznie! 

Ferie 

Styczeń i luty to napięty czas. Mimo tego, że jest to początek roku, kiedy próbujemy zrealizować swoje noworoczne postanowienia, jest to również okres, któremu towarzyszą zimowe wyjazdy. Wybierając termin weźcie pod uwagę, że dzieci Waszych bliskich mogą być na wyjazdach, a studenci w trakcie sesji.

Nie jest to oczywiście sprawa, której nie da się rozwiązać - jeśli planujemy wesele rok lub dwa lata do przodu, goście będą mieli wystarczającą ilość czasu, żeby dopasować swoje wycieczki do tego jednego, unikalnego weekendu. Koniecznie porozmawiajcie o tej kwestii z bliskimi i zwróćcie uwagę, bo przecież nie chcemy nieprzyjemnych niespodzianek i odwoływania przyjazdu miesiąc przed. 

Sala weselna 

Wybierając sale zwracamy uwagę na jej wygląd, lokalizację, menu czy cenę. W okresie zimowym musicie pomyśleć jeszcze o innych rozwiązaniach - czy ogrzewanie sali będzie wystarczające? Czy w pokojach dla gości są szczelne okna? Czy dom weselny ma palarnie, a wyjście na zewnątrz nie będzie wiązało się z zamarznięciem? 

Poproście też o dużą ilość ciepłych napoi - zmarznięci goście na pewno entuzjastycznie zareagują na kubek gorącej herbaty czy grzanego wina po wielu godzinach w cienkich sukienkach i koszulach! 

Zimowe śluby są bezapelacyjnie piękne, ale też trudniejsze do organizacji  właśnie ze względu na kwestie, na które nie możemy wpłynąć. Mimo tego - życzę Wam wszystkich białych widoków i optymalnie mroźnej aury! 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 luty 2020
02 październik 2019

Komentarze