Wesele jak zimowy bal w Hogwarcie? Zapoznaj się dekoracjami w stylu Harrego Pottera!

07 czerwiec 2020
Karolina Zysek

Tematyczne ślubne stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, ponieważ każda para młoda chce zaskoczyć swoich gości, aby to właśnie ich wiele było tym najlepiej wspominanym. Dlatego decydujemy się na dany motyw wesela, który nawiązuje do wspólnych zainteresowań pary młodej.

Jednym z takich motywów jest motyw z Harrego Pottera. Idąc śladami książki J.K. Rowling, jesteśmy w stanie zabrać naszych gości w świat magii. Jak to uczynić? 

Miotły w dłoń i lecimy do Hogwartu! 

Jaką wybrać scenerię na ślub w tematyce Harrego Pottera?

Wybierając motyw Harrego Pottera na ślub, możecie zdecydować się na ogólną dekorację, przypominającą myślą magiczną sagę, lecz również przenieść atmosferę z danej części książki czy nawet scenę. Idealną sceną z filmu byłby bal zimowy podczas turnieju Trójmagicznego, szczególnie, gdy Wasze wesele odbywa się w zimę.

Wybierając właśnie tę scenerię, możecie być pewni, że ślub będzie magiczny, elegancki i z pewnością niezapomniany! W artykule skupimy się jednak na ogólnej dekoracji i weselnych elementach, które przeniosą gości w świat Hogwartu.

Kościół a motyw Harrego Pottera

Jeśli wybierzecie motyw Harrego Pottera, to nie przenosiłabym go raczej do kościoła w pełnej okrasie. Saga J.K Rowling nie od dzisiaj zbudza kontrowersje wśród duchownych, dlatego w kościele dodałabym jedynie delikatne elementy nawiązujące do motywu  wesela.

Przygotowałabym oczywiście bukiety o których nieco później, oraz postawiłabym na dużą ilość świec. Idealnie sprawdzi się również gładki dywan w kolorze burgundowym - będzie to nawiązanie do najbardziej znanego domu w Hogwarcie, a jednak nie będzie wzbudzać kontrowersji. Myślę, że wspomniane dodatki dekoracyjne jednocześnie nawiążą do motywu wesela i podkreślą piękno kościoła, jak również nie wywoła to mieszanych uczuć wśród duchownych.

Muzyka w stylu Harrego Pottera

Oglądając filmy w roli głównej z Harrym Potterem żadne z nas nie przejdzie obojętnie obok muzyki filmowej. Myślę, że nawet jeśli ktoś nie przepada za ekranizacją Harrego Pottera, to z pewnością rozpoznałby muzykę, chociażby z początku, kiedy pojawia się logo Warner Bros. Pictures.

Dlatego uważam, że jeśli decydujemy się na motyw Harrego Pottera, to nie powinniśmy zapominać o melodiach z filmów. Sprawdzą się one idealnie podczas posiłków - gdy my, będziemy rozkoszować się daniami, w tle będzie słychać muzykę w filmów. Czy to nie wspaniały pomysł? 

A może walc wiedeński z balu zimowego jako pierwszy taniec? O ile sam taniec jest znany, tak wykonanie go w stylu i przy muzyce z Harrego Pottera byłoby naprawdę ciekawym widowiskiem!

Kolory i kwiaty w motywie z Harrego Pottera

Myślę, że idealnymi kolorami w tematyce Harrego Pottera byłaby zieleń, złoto, brąz, granat, fiolet i burgund lub głęboka czerwień. To dość ważne już w momencie wyboru miejsca na wesele, ponieważ klasyczna sala z dużymi oknami nie zda niestety egzaminu.

Jeśli zdecydujecie się już na motyw Harrego Pottera to powinniście wybrać jedno z dwóch miejsc: rustykalną salę, w której dominuje drewno bądź pałac, w którym znajduje się sala przypominająca scenerię Wielką Salę. Wybór sali weselnej to kluczowa sprawa, bo jeśli klimatem będzie nawiązywać do filmu, to nie będziecie  musieli tak bardzo inwestować w dekoracje.

Wracając do kwiatów, to aby pozostać we wspomnianej kolorystyce, to na pewno sprawdzą się róże, goździki, hortensje, anemony czy storczyki. Najlepiej będą prezentować się mieszane bukiety z dodatkiem roślinności ozdobnej. W tym przypadku stawiałabym zdecydowanie na ruskus, który będzie prezentować się przepięknie nie tylko w bukietach, ale przede wszystkim jako girlandy. Do tematu girland powrócimy za moment.

Pozostając jeszcze przy kwiatach i bukietach, to aby przenieść gości w świat magii i czarów, to idealnie sprawdzą się również mini lasy. Dodałabym je jednak jako dodatek w niewielkich wazonach aniżeli główną kompozycję. Mini lasy dodają zawsze magii, czego dowodem jest ich wykorzystywanie w motywie z Alicji w Krainie Czarów.

Świetnym pomysłem będzie ich spersonalizowanie tzn. odzwierciedlenie ich wykonaniem danych miejsc z Harrego Pottera bądź żeby po prostu zawierały w środku elementy z Hogwartu, jak sowy czy miotły. Nie spełnią one swojej roli, jeśli wstawimy do mini eko-systemy przypadkowe rośliny i elementy.

Dekoracje sali w motywie Harrego Pottera

Oj tutaj jest szereg wspaniałych możliwości! Rozpocznijmy od zastawy stołowej. 

Zastawa stołowa

W zastawie stołowej postawcie na podtalerze, bankietówki oraz obrusy we wspomnianych już kolorach motywu. Dzięki tym elementom, sala od razu zmieni swój klimat, a to dopiero początek dekoracji! Do wspomnianych bankietówek warto dodać złoty element dekoracyjny, nawiązujący swoim wyglądem na przykład do złotego znicza :)

To właśnie takie niewielkie, ale kluczowe dodatki, budują prawdziwą atmosferę każdego motywu, dlatego warto doceniać i takie szczegóły!

Numery stolików

Przechodzimy do numerów stolików oraz tablicy usadzenia gości. Wybór numerów stolików w wybranym motywie jest naprawdę zróżnicowany. Z jednej strony mogą być to po prostu nazwy domów w Hogwarcie, a z drugiej - popularne miejsca, sceny czy nawet części książek.

Jeśli zdecydujecie się na domy, to świetnym pomysłem jest nie tylko przygotowanie tabliczek z herbem domu, ale również zawieszeniem nad stolikami płótna z tym herbem, tak jak odbywało się to w Wielkiej Sali. Wybór domów jako numerów stolików będzie możliwe jedynie, gdy na sali znajdować będą się trzy prostokątne długie stoły + stół prezydialny. W innym wypadku pomysł ten nie zda egzaminu, bo domy nie powinny się powtarzać. 

Natomiast jeśli wybierzecie charakterystyczne miejsca i przedmioty jako nazewnictwo stolików, jak Hogwart, Złoty Znicz czy Peron Dziewięć i Trzy Czwarte, to świetnym pomysłem jest wykorzystanie mini lasów, a dokładnie tego, co się tam znajdzie, jako znak rozpoznawalny danego stolika. Wtedy w środku powinna się znaleźć sowa czy też po prostu zrobiony przez Was czy też kupiony złoty znicz :)Innym pomysłem jest także przypisaniem danej postaci do każdego ze stolików. Takie rozwiązanie zostało użyte w krakowskiej kawiarnii, która w całości została poświęcona światu Harrego Pottera. A tablica usadzenia gości? Jej wygląd zależy od wyboru sposobu oznaczenia stolików, natomiast trzymałabym się albo drewnianego wykonania albo złotego obramowania, które pozostają w klimacie Harrego Pottera. 

Winietki dla gości

Podobnie, jak w przypadku numerów stolików, sposobów na winietki jest równie wiele w motywie Harrego Pottera. Co więcej, niektóre z nich mogą być od razu prezentami dla gości.

Pierwszym pomysłem są różdżki przewiązane jutą, na której znajduje się kartka - najlepiej lekko przypalona, by przypominała zwoje z filmu - z imieniem i nazwiskiem gościa. Różdżki to nieodzowny element Hogwartu, dlatego będą jednocześnie dodatkiem dekoracyjnym na stołach gości.

Drugim pomysłem jest przewiązanie bankietówek również wstążką bądź jutą z kartką imienną. Kartka imienna może być nieco ciekawej wykonana, tzn. nazwiska mogą być nanieniesione na kartę w kształce złotego znicza czy też sowy.

Trzecim pomysłem mogą być świece w kształcie sowy z przypiętą kartką imienną. Goście spokojnie mogą zabrać ją ze sobą i udekorować ją swój salon. To jeden z pomysłów na winietki, które będzie równocześnie prezentem.

Myślę, te trzy pomysły, to nie wszystkie na winietki w motywie Harrego Pottera, ale niech będą dla Was inspiracją!

Dekoracje świetlne w motywie Harrego Pottera

Jeśli Hogwart to na pewno ogrom świec, o których wspominałam już w przypadku kościoła. Im więcej świec i świeczników tym tak naprawdę lepiej, bo oddadzą klimat Wielkiej Sali.

Oprócz świec, świetnym pomysłem jest również wykorzystanie popularnych od dwóch sezonów lampek LED na drucikach. Możecie je położyć w miejscach, gdzie danie świec byłoby niebezpieczne albo jako dodatek do bukietów czy mini-lasów.

Trzecim rozwiązaniem są równie popularne girlandy z żarówek. Możecie zawiesić je nad stolikami bądź wzdłuż parkietu z dodatkiem zielonej roślinności. 

Dodatki dekoracyjne w tematyce Harrego Pottera

Aby dopełnić klimat Harrego Pottera warto dodać jeszcze kilka elementów na sali weselnej.

Na stolikach nie powinno zabraknąć też popularnych plastrów kory drzew, a żyrandole polecam obwiesić roślinnością ozdobną, w tym przede wszystkim ruskusem. Co więcej, na samej sali powinny znaleźć się miotły, walizki, klatki z sowami. 

Fotobudka w stylu Harrego Pottera

Uważam, że decydując się na motyw Harrego Pottera, to lepiej wykonać fotobudkę DIY. Jak to zrobić? Instrukcję znajdziecie w moim innym artykule - Fotobudka DIY.

Najważniejsze w fotobudce będą rekwizyty, tak więc szaliki, miotły, czapki, różdżki i inne elementy będą piorytetem! Co więcej, warto przygotować specjalną ściankę bądź scenerię, w której te zdjęcia będą wykonywane. Zadbajcie, by goście poczuli się jak uczniowie Hogwartu!

Strefa chill w stylu Hogwartu

Z pewnością każdy fan książek J.K. Rowling pamięta scenografię ze salonu z domu Gryfindor.

Myślę, że zaaranżowanie podobnej scenerii byłoby idealną strefą chill dla wszystkich gości. Będzie to również idealne miejsce do pamiątkowych zdjęć :)

Eliksiry i fasolki o wszystkich smakach, czyli menu w stylu Harrego Pottera

Drink bar 

To ostatnio bardzo popularna atrakcja weselna. I tym razem drink bar sprawdzi się idealnie, jednak w nieco odmienionej wersji. Wspomniana krakowska kawiarnia serwuje piwo kremowe oraz eliksiry bezalkoholowe i myślę, że przeniesienie tych napojów na Wasze wesele byłoby obowiązkowe!

Smakołyki Albusa Dumbledore’a, czyli słodki stół

Jeśli macie dostęp do słodyczy z Harrego Pottera, to świetnie się składa! Dostępne są one w Londynie, w krakowskiej kawiarnii, jak i przez Internet. Wiem, że fasolki w różnych smakach znajdziecie również w sklepach specjalizujących się w produktach zagranicznych.

Oprócz tych słodyczy, warto także zamówić babeczki tematyczne i inne wypieki. Dzięki temu Wasz słodki stół będzie niczym uczta w Wielkiej Sali.

Weselny Turniej Trójmagiczny

Podczas wesela organizuje się zabawy dla gości, które albo nawiązują do państwa młodych albo po prostu mają być formą rozrywki i żartu dla przybyłych. Dlaczego nie zorganizować w formie zabawy własnego Turnieju Trójmagicznego?

Konkurencje stworzycie bez problemu z pomocą rekwizytów, jak miotły, czapki i różdżki. Możecie zaproponować konkurs tańca wiedeńskiego, latanie na miotle czy robienie eliksirów. Jeśli podczas konkurencji dodacie do tego jeszcze muzykę z filmów, a nagrodami będą słodkości bądź eliksiry procentowe, to nie macie się o co martwić - goście z pewnością wyjdą zadowoleni!

Jeśli chcecie zorganizować zabawę dla Was - państwa młodych - to przyda Wam się tiara przydziału. Z jej pomocą możecie zorganizować między innymi typową zabawę z pytaniami „Kto będzie sprzątał w domu?” etc., lecz w stylu uroczystości przydziału uczniów do domów w Hogwarcie. Poczuliście ten magiczny klimat Hogwartu? A może podczas zabawy weselnej chcecie poczuć się jak na uroczystościach w Wielkiej Sali?

Wprowadźcie na swoje wesele motyw Harrego Pottera, a z pewnością uda Wam się zaczarować gości! :) 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze