Ślubne dekoracje, które wykonasz własnoręcznie!

14 maj 2019
Joanna Brodzicka

Ślub i wesele to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. W dodatku marzymy, aby było oryginalne, efektowne i eleganckie. Czy można to osiągnąć, ograniczając koszty?

Oczywiście! Podsuwam Wam 3 pomysły na wyczarowanie ślubnych elementów DIY, które zaskoczą każdego gościa i pozwolą Wam trochę zaoszczędzić.

W ostatnich latach prym wiedzie minimalizm. Wielkie kokardy, bufiaste ozdoby zostały zastąpione przez słoiki, podświetlane kule, własnoręcznie robione zaproszenia, podziękowania dla gości i minimalistyczne ozdoby na stoły. Są one na tyle urocze, ile niepowtarzalne. Wykonane w domu, za pomocą produktów, dostępnych dla każdego. Są one niewątpliwie doskonałym dodatkiem. Co warto zauważyć, te wszystkie detale stanowią niebywałe urozmaicenie i powód do dumy.

Warto poświęcić kilka wieczorów i wyczarować we własnym zaciszu domow

ym tych kilka ozdób, które zachwycą Waszych gości swoim unikatowym wyglądem. Zerknijcie do swoich półek, do szafy mamy i przyszłej teściowej /za Jej pozwoleniem oczywiście/. Możecie tam znaleźć prawdziwe skarby, z których wyczarujecie oryginalne dodatki. Dla tych z Was, którzy są pasjonatami zbieractwa, może to być prawdziwa gratka, na wykorzystanie drobiazgów upychanych latami na dnie szuflady.

Podam Wam 3 najprostsze przykłady ślubnych DIY, które z powodzeniem każdy może wyczarować. Są proste w wykonaniu, jednocześnie eleganckie i ponadczasowe. Dzięki nim, Wasze wesele nie będzie podobne do wielu uroczystości, na których bywaliście do tej pory. Do wykonania tych uroczych bibelotów wystarczy jedynie trochę chęci i cierpliwości.

Ażurowe podświetlane kule – cotton balls

Można je kupić niemal w każdym sklepie, jednak zastanówcie się, czy chcecie tego typu cacko, po którym widać – nie bójmy się tego powiedzieć – tandetę?

Wyczarowane przez Was cotton balls będą jedyne w swoim rodzaju. Stworzone Waszymi rękami, niepowtarzalne i skrojone według Waszych potrzeb i upodobań. Mogą stanowić dekorację stołu lub podwieszone kule pod sufitem, na długich, ozdobnych wstążkach. Mogą stać się również doskonałą ozdobą ściany za Waszym ślubnym stołem. Dzięki wprowadzeniu do środka każdej kuli sznura z lampkami led, zabłysną delikatnym światłem.

Materiały

- małe baloniki do nadmuchiwania
- sznurek, gruba nić, włóczka – do wyboru, w dowolnym kolorze
- płynny klej
- rolka po papierze toaletowym
- oliwka, np. dla dzieci

Wykonanie

  1. Moczymy sznurek w kleju.
  2. Nadmuchujemy niewielki balon, który smarujemy oliwką.
  3. Oplatamy sznurkiem naszą kulę w różnych kierunkach.
  4. Umieszczamy balonik na górze rolki po papierze toaletowym i pozostawiamy do wyschnięcia najlepiej na całą dobę.
  5. Po upływie wskazanego czasu przebijamy balonik i wyciągamy go ze środka.
  6. Kule możemy połączyć wstążkami lub sznurem światełek LED.

Minimalistyczne kwietniki

Prostota jest na topie. Przepiękne wazony, które nadadzą uroku i eleganckiego charakteru każdemu z weselnych stołów.

Im prostszym kształtem wazonika, szklanki, słoika dysponujemy, tym będą bardziej oryginalne. Swoim minimalistycznym wyglądem urzekną każdego gościa!

Materiały

- pływające świece
- proste szkło – wazony, słoiki, szklanki, lampki, np. do szampana, wina
- woda najlepiej przefiltrowana, krystalicznie czysta
- wypełnienie wazonu mogą stanowić dekoracyjne kamienie, żywe lub sztuczne płatki kwiatów, złoty pyłek, płatki złota lub srebra, szkiełka, a nawet małe gałązki

Wykonanie

  1. Dno wazonika wysypujemy dowolnymi dodatkami typu kamyczki, gałązki, płatki kwiatów.
  2. Do szkła nalewamy wodę, a na powierzchni kładziemy zapaloną świeczkę - doskonale prezentują się w długich szklanicach całe pąki kwiatów, na dnie drobne kamyczki, a u góry pływająca świeczka.


Washi tape

Pod egzotycznie brzmiącą nazwą washi tape ukrywa się kolorowa lub jednobarwna taśma, z jednej strony z taśmą klejącą, o różnych szerokościach.

Są to taśmy do scrapbookingu. Za ich pomocą można wyczarować oryginalne dodatki, obowiązać nimi jednobarwne szklane wazony na kwiaty. Doskonale sprawdzą się w roli wstążeczek do zaproszeń i podziękowań, a nawet do dekoracji winietek. Oryginalnie będą wyglądały świece przyozdobione washi tape lub przyklejone do obrusów na różne sposoby. Szeroki wachlarz kolorystyczny może z powodzeniem stanowić dodatkową dekorację do obranego przez nas stylu wesela.

Wystarczy naprawdę niewiele wysiłku, aby nasze wesele było ozdobione przez nas samych w sposób nietuzinkowy i tani. Ślubne DIY stanowią doskonałą alternatywę dla drogich weselnych dodatków. Dodatkowy aspekt to chluba, że Państwo Młodzi wykonali je samodzielnie.

I co, podejmiecie się własnoręcznego wykonania ozdób ślubnych? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 wrzesień 2018
21 kwiecień 2020

Komentarze