czyli co powinna wybrać Panna Młoda?

04 listopad 2020
Dagmara Sobczak

Dzisiejszy tekst kierowany jest przede wszystkim do Panien Młodych. Niezależnie czy planujesz ślub zimą, jesienią, wiosną czy latem – przeczytaj ten tekst. 

Może się okazać, że nawet jeżeli Wasz dzień wypada w gorący, upalny dzień, lekkie okrycie wierzchnie przyda Ci się do kościoła. Raz, że ramiona w kościele powinny być zakryte, a dwa, że latem w samym kościele jest dużo chłodniej niż na zewnątrz. Zadbaj więc o siebie i rozejrzyj się za odpowiednim okryciem wierzchnim.

Ślubne okrycie wierzchnie dla Panny Młodej – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, zanim zaczniesz wybierać odpowiednie okrycie wierzchnie, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Pogodę – cieplejsze okrycie wybierz na mroźniejsze dni, a lżejsze na te letnie.
  • Rodzaj sukni – każde okrycie wierzchnie, czy to bolerko, czy kurtka futrzana musisz przymierzyć do swojej sukni ślubnej. Nie każdy model będzie wyglądał dobrze na sukni lejącej się, podobnie jak na typowej „księżniczce”. Warto też podpytać o opinię zaufane osoby albo Panią w salonie sukien ślubnych. 
  • Kolor – biele mogą różnić się od siebie, dlatego to kolejny powód do tego, aby okrycie przymierzyć do całego stroju ślubnego i sprawdzić, czy odcienie bieli nie gryzą się ze sobą.

 

Ślubne okrycie wierzchnie dla Panny Młodej – co wybrać?

Zanim się na coś zdecydujecie, pamiętajcie, że okrycie wierzchnie ma dopełniać Waszą stylizację, stanowić jej swoisty element, a nie stać się nieumiejętnie dobranych dodatkiem. Dlatego warto poświęcić czas na odnalezienie okrycie idealnego.

Tradycyjnie

Kurtka futerkowa

Odpowiednia na śluby organizowane zimą. Oprócz tego, że zjawiskowo i elegancko wygląda, ze wszystkich okryć wierzchnich daje najwięcej ciepła. 

Etola futerkowa

Idealna na sezon jesienny. Również nadaje klasy stylizacji, ale jest dużo łagodniejsza od kurtki i zakrywa jedynie ramiona Panny Młodej. 

Bolerko

Idealne na lato i wiosnę. Wybór bolerek jest bardzo różnorodny i wiele zależy od indywidualnych preferencji Panny Młodej. 

Szal, chusta

Cienki szal idealnie sprawdzi się latem. Daje duże pole do popisu, ponieważ można zarzucić go na ramiona albo opleść wokół szyi i wykończyć piękną broszką. Dobrze sprawdzi się także przy lekkich, lejących się sukienkach.

Nowocześnie

Sweterek

Kiedyś był to najczęściej wybierany dodatek mający zasłonić ramiona. Od jakiegoś czasu spotyka się go bardzo rzadko, ale może warto powrócić do korzeni?

Kurtka skórzana

Kurtka skórzana to propozycja dla odważnych Panien Młodych. Może w ciekawy sposób wykończyć każdą stylizację i nadać jej charakteru. 

Kurtka jeansowa

Podobnie jak kurtka skórzana potrafi dodać pazura stylizacji.

Ja zdecydowałam się na kurtkę jeansową do mojej sukienki na poprawiny – do dziś uważam, że był to najlepszy wybór, jakiego mogłam wtedy dokonać. 

 

Które okrycia wierzchnie podobają Wam się najbardziej?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 wrzesień 2018
07 sierpień 2018

Komentarze