Spinki do mankietów - ciekawa ozdoba stroju Pana Młodego

09 styczeń 2020
Adrian Bodzioch

Są takie sytuacje, które sprzyjają zastosowaniu pewnych wizualnych detali. Na co dzień z pewnością nosisz, tak jak i większość mężczyzn, zegarek i telefon. W weekendy być może zakładasz wokół nadgarstka ciekawą i wyróżniającą się bransoletkę. Niestety podczas ślubu niewiele osób wie czym może wyrazić swoją osobowość. Mam szybką odpowiedź!

Do tego celu najlepiej nadają się spinki do mankietów. Te małe, zapomniane już elementy ozdobne, zupełnie zmieniają wygląd danej stylizacji. Powodują, że zainteresujesz otoczenie swoim wyborem i z pewnością zwrócisz uwagę Panny Młodej swoją szarmancką, nieszablonową koszulą.

Same koszule na spinki są rzadko spotykane, zatem dlaczego nie skorzystać z takich ciekawych możliwości?

Budowa spinek do mankietów

Spinki do mankietów to bardzo niewielkie elementy ozdobne, które są zazwyczaj wykonane z metalu. Występują w formie dwupaku (po jednej sztuce na każdy mankiet) i mają kształt nieco zakrzywionej, niewielkiej sztangielki.

Oba końce (jak talerze na sztangielkach) są doskonałe do personalizacji i mogą służyć jako kapitalny detal, podkreślający rangę stroju lub nasze preferencje.

Jakie spinki do mankietów?

Tutaj wkraczamy na teren bardzo rozległy, gdyż spinki do mankietów to niezwykle różnorodna biżuteria. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz ciekawszych wzorów, a oferowane na portalach aukcyjnych wersje handmade doskonale podkreślą ukochaną przez nas estetykę.

Możesz za pomocą spinek pokazać zamiłowanie do futbolu. Wybierz takie z nadrukowaną piłką nożną lub z herbem ukochanego klubu. Możesz także zdecydować się na mniej bezpośrednie nawiązanie, np. kupując spinki jedynie w barwach klubu, bez herbu ani napisów.

A co jeśli lubisz motoryzację? Tutaj masz szerokie pole do popisu, gdyż spinek nawiązujących do samochodów jest w ofercie większości producentów na pęczki. Są wersje, które mają po obu stronach alufelgi, są także takie, które cieszą oko wyglądem...dźwigni zmiany biegów! Opcji jest mnóstwo, łącznie z nadrukami producentów samochodów, co z pewnością wykorzysta zagorzały fan danej marki.

Bardzo ciekawe są rozwiązania dla wielbicieli zegarków. Producenci oferują bowiem spinki, które po obu stronach mają... prawdziwy mechanizm! To gratka dla czaso-maniaków. Niewielki detal może bowiem zupełnie zmienić nasze nastawienie do ślubu, zmniejszyć panujący wówczas stres i unaocznić nasze zamiłowanie do tych niewielkich dzieł sztuki.

Jeszcze jednym wzorem godnym zakupu są spinki klasyczne. Zapewniają niezwykle stonowany efekt, który docenisz zarówno zarówno Ty, jako osoba nosząca, jak i inni goście. Są to bowiem spinki, które zawsze się sprawdzą i to niezależnie od otoczenia czy rangi danej sytuacji.

Jednak i w tej grupie można wybrać ciekawe wersje. Wartą uwagi opcją jest zastosowanie przez producenta po obu stronach spinek cienkiej warstwy skóry lub niewielkich kamieni szlachetnych. To bardzo, ale to bardzo dostojne rozwiązanie, które doskonale pokaże nasze zamiłowanie do rzeczy klasycznych, ale przy tym także luksusowych i ekstrawaganckich.

Jak widzicie, spinki do mankietów to jeden z najpiękniejszych detali podczas Ceremonii Ślubnej. Poza klasycznym zegarkiem stanowią bowiem jedyną możliwość spersonalizowania swojej stylizacji. Poświęć zatem na ich wybór sporo czasu i skuś się na takie spinki do mankietów, które spełnią wszelkie, pokładane w nich nadzieje.

Koniecznie powiedzcie mi, czy spinki do mankietów są na wymarciu, czy jednak kiedykolwiek je spotkaliście? :)

Pozdrawiam,
Adrian!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 grudzień 2019
21 październik 2018

Komentarze