Sygnety i pierścionki na dłoniach Pana Młodego?

30 październik 2019
Adrian Bodzioch

Niewielu wie, że obrączka ślubna to tylko jeden z pierścieni, które może nosić prawdziwy mężczyzna. Mężczyzna bowiem od zarania dziejów kroczył po świecie wraz ze swoim sygnetem, z którym rozłączał się jedynie w przymusowych sytuacjach.

Kiedyś sygnet był rodowy, miał na froncie herb, który wskazywał rozmówcom przynależność do danej rodziny i pełne przyjęcie jej jestestwa. Teraz sygnety stały się wyróżnikiem dla absolwentów ekskluzywnych szkół czy dla arystokrackich rodów, których na świecie pozostało stosunkowo niewiele.

Z pewnością niewielu Panów Młodych z takiego rodu się wywodzi, lecz jednak nosi pierścień lub sygnet dla poprawienia samopoczucia.

Co z męskimi sygnetami i pierścieniami podczas wesela?

Sygnety, pierścienie i obrączki - co jest różni, co je łączy?

Na samym wstępie warto wiedzieć, że męskie obrączki przybierają setki postaci. Producenci stale tworzą i projektują nowe rozwiązania, które mają wywołać w kliencie chęć natychmiastowego zakupu. Okazuje się jednak, że najważniejsze nie jest odkrywanie koła na nowo, lecz wybór modelu, który odzwierciedla nasz prywatny charakter.

Pierścienie różnią się wielkością. Modele małe i wąskie mają kształt obrączki (oczywiście o różnej szerokości), a wersje o kształcie sygnetu są bardzo duże i zwracają na siebie mnóstwo uwagi.

Poszczególne wersje mają także różne wykończenie (mat, satyna lub połysk), a także kolory. Warto jednak pochylić się nad najistotniejszą zmienną - materiałem.

Mężczyźni cenią sobie nietypowe rozwiązania, dlatego w kategorii pierścieni znajdziemy pełen przekrój naturalnych kamieni i wysokojakościowych kruszców.

Jakie pierścienie męskie na wesele?

Pamiętaj - pierścień sam w sobie BARDZO mocno się wyróżnia i może przeszkadzać podczas ceremonii ślubnej. To obrączka ślubna powinna pełnić kluczową rolę, dlatego jeśli możesz - zrezygnuj ze swoich przekonań i nie zakładaj innej obrączki na swój ślub. Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn nie możesz tego zrobić, wybierz mądrze.

Odrzuć złote modele. Będą zbyt mocno walczyć z obrączką ślubną i spowodują, że zostanie nieco przyćmiona. Nie decyduj się też na model srebrny - będzie kłócił się ze złotą barwą obrączki ślubnej.

Po drugie, wbrew pozorom wybierz sygnet o nieco większych wymiarach zewnętrznych. Pierścień zbyt podobny w kwestii wymiarów do obrączki ślubnej będzie źle z nią współgrać, gdyż różnice będą subtelne i zupełnie niezauważalne na żywo.

Pamiętaj też o umiejscowieniu. Jeśli możesz, załóż sygnet na palec lewej ręki lub oddal sygnet od palca serdecznego na ręce prawej - tam ma się znaleźć obrączka ślubna.

Materiały i wzory sygnetów

Męski sygnet powinien być wybrany “po męsku”, dlatego powinien podkreślać męską naturę i przywiązanie do detali.

Na własny ślub wybierz pierścień lub sygnet w czerni błyszczącej lub matowej. Na froncie może znaleźć się stonowany kamień lub niekontrastowy (wybity lub wypukły) wzór. Nie może być malowany ani zbyt głęboki - taki będzie się wyróżniał i pobierze zainteresowanie, którym powinno się darzyć podczas ślubu jedynie obrączkę.

Pamiętaj - jeśli możesz - zrezygnuj z sygnetów lub pierścieni innych niż obrączka ślubna. Daj swojej partenrce wyrozumiałość i obdarz szacunkiem ten dzień. Na sygnety masz czas w każdym innym dniu - ceremonię ślubną potraktuj jako wyraz swojej miłości, a nie sposób na ukazanie własnego stylu dotyczącego sygnetów.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 czerwiec 2018
30 listopad 2018

Komentarze