Obrączki ze srebra - cena i trwałość

12 listopad 2017
Agnieszka Okularczyk

Obrączki to symbol wierności, miłości i tym samym nieodłączny element każdych zaślubin. Na rynku dostępna jest ich bogata oferta, począwszy od materiału z jakiego są wykonane po kształt i zdobienia. Pomimo, że niektórzy uważają obrączki ze srebra za symbol przyjaźni, aniżeli małżeństwa, w dniu ślubu coraz częściej zastępują one obrączki z klasycznego złota.

Srebro

Jest jednym z najczęściej wykorzystywanych metali szlachetnych do produkcji biżuterii. Najpopularniejszą próbą jest 925, co oznacza, że dany stop zawiera 92,5% czystego srebra. Ma właściwości bakteriobójcze, a jego cena jest przystępna w zasadzie dla każdego.

Trwałość

Aby zapytać o trwałość srebrnych obrączek, udałam się do sklepu Apart. Chciałam dowiedzieć się, który materiał jest bardziej odporny na zarysowania i ścieranie, złoto czy srebro. Jak się okazało, srebro jest nieco miększe od złota i tym samym troszkę szybciej mogą pojawić się na nim wszelkiego rodzaju zarysowania, przy czym różnica ta nie jest znacząca, a wszystko zależy od użytkowania pierścionka. Warto jednak podkreślić, że srebro z upływem czasu czernieje na skutek kontaktu z siarką, która znajduje się w powietrzu oraz może samoczynnie się zmatowić.

Zmiana rozmiaru

Jeśli chodzi o modyfikację rozmiaru srebrnej obrączki to w zasadzie wszystko zależy od sklepu w którym ją zamówimy. Przykładowo firma Apart nie dokonuje zmian rozmiarów przy srebrnych obrączkach. Niektóre firmy gwarantują jedynie powiększenie obrączek, a inne zarówno powiększają jak i zmniejszają rozmiar pierścionka.

Cena

Na stronie www.biżuteria-tytanowa.pl ceny srebrnych obrączek wahają się od 392-722 zł za parę, w zależności od modelu. Wszystkie pierścionki wykonywane są ze srebra próby 925, przy czym damskie modele posiadają cyrkonie Swarovskiego.

Bogaty wybór srebrnych obrączek znajdziecie także na stronie www.eminence.pl. Posiadają oni modele zarówno klasyczne jak i te z napisami, cyrkoniami, czy inicjałami. Ich ceny zaczynają się od 110 zł za parę.

Jak już wspomniałam, firma Apart również posiada w swojej ofercie srebrne obrączki. Dostępne są w cenie 79-189 zł za sztukę, w zależności od wybranego modelu. Za dodatkową opłatą można spersonalizować obrączki i wygrawerować na nich własny tekst.Jak zawsze wszystko ma swoje plusy i minusy. W przypadku srebrnych obrączek niewątpliwie zachęcająca jest cena, która diametralnie się różni względem wyrobu ze złota, jednak mogą być one mniej trwałe. Ja osobiście wybierając obrączki, zdecydowałabym się na klasyk, czyli żółte złoto, ale wybór oczywiście należy do Was :)

A czy ktoś z Was planuje kupić obrączki ze srebra? Macie jakieś ciekawe pomysły?

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 grudzień 2019
23 październik 2018

Komentarze