Weselna strefa chilloutu - poduszki, kanapy, meble eventowe

03 styczeń 2019
Anna Żaczek

Gość na weselu oprócz porywającej muzyki, wielu atrakcji, zabawy, smacznego posiłku potrzebuje odrobinę ciszy i spokoju :). Jeśli chcecie, aby Wasze wesele było dopięte na ostatni guzik, musicie koniecznie zorganizować strefę chillout.

Strefa chillout to miejsce, gdzie goście będą mogli spokojnie odetchnąć od gwaru, głośnej muzyki oraz miejsce, w którym można nawet spokojnie się położyć i na chwilkę zdjąć obuwie, zaczerpnąć świeżego powietrza. Oczywiście to również zakątek, gdzie można porozmawiać. Niektórzy szukają odosobnienia, aby swobodnie poprowadzić dyskusję. Jest czymś naturalnym, że na weselu spotykamy rodzinę lub znajomych, których nie widujemy na co dzień, chcemy więc powspominać, a przy stole nie zawsze mamy na to szansę.

Ciekawie zaaranżowana strefa relaksu będzie sprzyjała również integracji gości z obu stron, na czym Parze Młodej z pewnością zależy. Tam również mogą odnaleźć swoją oazę spokoju wszyscy „samotnicy” weselni, aby przeczekać niesprzyjające im chwile, a może właśnie będzie to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości. Podobne odczucia zbliżają, a atmosfera odosobnionego kącika, muzyka płynąca z oddali może pomóc w odblokowaniu własnych kompleksów i pozbycia się lęków przed nowymi relacjami.

Pokój wypoczynku we wnętrzu

Jeśli planujecie strefę w budynku, najlepiej wybrać odrębne pomieszczenie, ale jeśli warunki nie pozwalają na wynajęcie dodatkowego pokoju, poszukajcie przestronnego korytarza lub obszernego holu, który pomieści kilka sprzętów do wypoczynku. Mogą to być tylko krzesła, ale warto postawić kilka wygodniejszych foteli lub sofę, które możemy oddzielić od pozostałej przestrzeni parawanami. W salach weselnych z pomieszczeniami hotelowymi, oferowane są  często dodatkowe pokoje przeznaczone tylko do strefy wypoczynku, co rozwiązuje problem organizacyjny.

Strefa chillout w plenerze

Więcej pomysłów możemy wprowadzić, organizując strefę wypoczynku na zewnątrz budynku na tarasie lub w ogrodzie. Oczywiście aranżacje tej strefy powinny nawiązywać w mniejszym lub większym stopniu do stylu wesela.

W ogrodzie z pewnością możemy wykorzystać białe namioty ogrodowe, lampiony, koce, poduchy, fotele, huśtawki i to jeszcze, co nam przyjdzie do głowy. Szukając informacji w internecie — pod hasłem „meble eventowe wynajem” — znajdziemy dosyć dużo propozycji, w tym: drewniane parkiety, obecnie tak modne meble z palet, namioty, leżaki, kwiaty, które świetnie zgrają się z naturą. Jedna z firm poszła tak dalece w tym kierunku, że zaoferowała dosyć oryginalne „meble trawiaste”, czyli pokryte materiałem przypominającym kolorystyką oraz fakturą — prawdziwą trawę.

Jeśli chodzi o koszt organizacji miejsca wypoczynku, będą to różne i tak naprawdę, niemałe kwoty. Nie znamy kosztu pokojów relaksacyjnych wpisanych w główną cenę wynajmu sali weselnej. W przypadku odrębnych firm wypożyczających poszczególne elementy – tu wchodzi w grę kwota od około 1000 zł wzwyż w zależności od rodzaju oraz ilości sprzętu. Moją uwagę zwróciła wypożyczalnia 12stopni.pl, gdzie w ofercie znalazły się białe kubistyczne siedziska wraz ze stożkowym baldachimem ogrodowym (indywidualna wycena), które wspaniale będą wyglądać na tle ogrodowej zieleni oraz rentabar.pl — proponująca futurystyczne podświetlane sofy już od 250 zł netto za 1 dzień. Sofy świetnie zaprezentują się we wnętrzu lub na tarasie.

W przypadku, kiedy chcecie zaoszczędzić na tej strefie, wystarczy wypożyczyć 1-2 namioty ogrodowe, a w swoim zakresie przygotować kilka pledów z poduchami oraz przynajmniej 2 stoliki kawowe. Aranżację możecie uzupełnić kwiatami oraz nastrojowym oświetleniem zewnętrznym. Strefę będzie można szybko znaleźć, jeśli dodacie tablice informujące o takim miejscu. 

Zanim jednak poniesiecie koszty, przemyślcie, czy w razie niepogody — deszczu, wiatru, wieczornej rosy — nie nastąpi zniszczenie dekoracji oraz sprzętów lub czy będzie je można ochronić ewentualnie sprawnie przenieść w bezpieczne miejsce. 

Jeśli uda się Wam wyczarować strefę wypoczynku, nie obawiajcie się, że wszyscy goście tam się przeniosą! Skorzystają z niej tylko przez chwilę, aby nabrać sił do dalszej zabawy!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 sierpień 2019
14 październik 2017

Komentarze