Polskie marki, które szyją najpiękniejsze suknie ślubne – część pierwsza

05 czerwiec 2020
Magdalena Gitler

Twoim marzeniem jest oryginalna suknia ślubna z kolekcji znanej zagranicznej marki? Nie jesteś sama – to pragnienie wielu przyszłych Panien Młodych.

Jednak zanim zdecydujesz się na zakup, koniecznie poznaj też  polskie marki ślubne. Musisz wiedzieć, że na naszym rynku mody ślubnej dzieje się pięknie!

Najpiękniejsze polskie suknie ślubne

Marki polskich projektantów sukien ślubnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. Nie ma w tym nic dziwnego – ich projekty są świetnie, oryginalne, dopasowanie nie tylko do najnowszych trendów, ale też potrzeb współczesnych kobiet.

Minimalistyczne suknie ślubne, romantyczne sukienki albo kreacje w stylu vintage, to tylko niektóre z propozycji.  Nie brakuje też odważnych i bogato zdobionych modeli.

Gdzie znajdziesz najpiękniejsze polskie suknie ślubne? W naszym kraju działa wielu utalentowanych twórców, a żeby przybliżyć Ci ich działania, przygotuję także drugą część wpisu, z kolejną odsłoną marek ślubnych, które po prostu musisz poznać.

Na ten moment zaproponuję Ci kilka opcji, które na mnie zrobiły ogromne wrażenie - może znajdziesz coś dla siebie :) 

Anna Kara

Firma powstała w niewielkim studio na krakowskim Kazimierzu, która zdobyła sympatię na tylko w kraju, ale także w całej Europie, a nawet poza granicami kontynentu. Anna Kara, absolwentka projektowania ubioru, każdą suknię szyje na miarę, zgodnie z tradycyjną sztuką krawiecką.

Pomimo tego że marka swoim zasięgiem obejmuje dzisiaj ogromny obszar, wszystkie elementy kreacji powstają w krakowskiej pracowni. Jej projekty to tradycyjne, romantyczne, minimalistyczne suknie ślubne, ale też odważne projekty doskonale wpisujące się w swobodny styl boho – każda Panna Młoda znajdzie tutaj coś dla siebie.

Suknie tej marki możesz podejrzeć TUTAJ

Agata Wojtkiewicz

„Love * Dress * Rock’n’Roll” - takie hasło znajdziemy na stronie internetowej marki i trzeba przyznać, że perfekcyjnie oddaje ono ducha kreacji wychodzących z pracowni. Agata Wojtkiewicz, wielokrotnie nagradzana projektantka, stara się godzić nowoczesny minimalizm z poszanowaniem tradycji.

W dniu ślubu powinniśmy przede wszystkim czuć się sobą, a suknia ma być odzwierciedleniem naszej osobowości, a nie jedynie ładnym przebraniem. To nie czas na kompromisy, a już na pewno na zmianę swojego stylu. Odważna indywidualistka z temperamentem, ceniąca komfort – a także każda Panna Młoda, która w dniu ślubu chce pozostać sobą, znajdzie tutaj piękną suknię ślubną dla siebie.

Zajrzyj na stronę WWW Agaty.

Warsaw Poet

Wyobraź sobie suknię uszytą z najwyżej jakości materiałów – jak naturalny jedwab, czy szlachetne koronki, którą możesz założyć na ślub, a później też jako strój na co dzień. Takie właśnie są polskie suknie ślubne Warsaw Poet. Wyróżnia je troska o detal, subtelność, wrażliwość, wyszukiwanie kontrastów, a to wszystko tworzy spójną różnorodność.

Projekty Magdaleny Sochy-Włodarskiej są unikalne i zdecydowanie nie przypominają typowych sukien ślubnych z salonów. Mają w sobie to nieuchwytne coś, co sprawia, że trudno wymazać je z pamięci.

Zobaczcie  zdjęcia z sesji kolekcji we Włoszech, a na pewno zrozumiecie o czym mówię.

Karolina Twardowska

Prostota i detal – marka Karoliny Twardowskiej stawia sobie za cel wdrażanie tych idei podczas tworzenia sukien ślubnych i wyznacza nowe trendy. Kreacje Karoliny Twardowskiej to zdecydowanie romantyczne suknie ślubne. Romantyczne, a przy tym także subtelne i eteryczne. Projekty są uzupełniane koronkowymi detalami, przezroczystymi siateczkami, finezyjnymi wiązaniami oraz różnymi nietypowymi rozwiązaniami, jak dodające objętości bufiaste rękawy.

Nowoczesne suknie ślubne autorstwa Karoliny Twardowskiej są szyte na miarę w warszawskiej pracowni projektantki. Zobaczysz je TUTAJ.

Laurelle

Marka szyjąca nie tylko suknie ślubne, ale też kreacje na wszelkie inne okazje, która słynie z misternych koronkowych projektów. Polskie suknie ślubne szyte na miarę powstają z udziałem doświadczonych krawców i konstruktorów. Ich wiedza i doświadczenie to gwarancja realizacji na najwyższym poziomie nawet najbardziej wymagających projektów.

Eleganckie suknie ślubne powstają z najwyższej jakości tkanin sprowadzanych specjalnie z Włoch i Francji.  Wyrafinowanie i elegancja to dwa określenia bardzo dobrze opisujące tę markę, którą podejrzysz TUTAJ.

Mam nadzieję, że Was również zachwycą wyjątkowe projekty wspomnianych twórców, a ja już teraz zapraszam Was na kolejną część wpisu o polskich sukniach ślubnych.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze