Święta poza domem

19 grudzień 2017
Joanna Brodzicka

Magia świąt Bożego Narodzenia nie musi jedynie kojarzyć się z domowym suto zastawionym stołem i dużą, gwarną rodzinną gromadką. Można ten czas wykorzystać w sposób całkowicie odmienny. Podam Wam 3 ciekawe propozycje, gdzie bożonarodzeniowy czas będzie połączeniem świąt, odpoczynku i wspaniałym oderwaniem się od codzienności, a w dodatku zostanie Wam w pamięci na długo.

Większości z nas święta kojarzą się z czasem spędzonym przy rodzinnym stole, najazdem dalszej i bliższej rodziny, ciocią, która wyściska i wycałuje nas soczyście, wujkiem w za dużym pulowerku z reniferem i babcią, która od zawsze wysyła nas w Wigilie do stodoły, abyśmy posłuchali, co zwierzęta mają nam do powiedzenia, mimo że od kilku lat tłumaczymy, że już nie jesteśmy dziećmi.

A może ten czas świętowania spędzić całkiem inaczej, z kilkorgiem najbliższych tylko osób? Z dala od całego domowego rozgardiaszu, od gotowania, pieczenia, prasowania białego obrusu i zmywania naczyń. Czy jesteście gotowi na taką zmianę?

Święta w górach


Czy to Sudety, Karpaty czy nawet Bieszczady – wspaniały zimowy widok gwarantowany. Połacie zaśnieżonych terenów, szczyty gór lub rozłożyste połoniny, do tego przejrzyste, świeże powietrze i jadło świąteczne, nieco inne od tego, do którego przywykliśmy. Wigilijny karp opiekany na grillu, wieczorna sanna w wielkich, góralskich saniach ciągniętych przez dziarskie konie, ciepły koc na kolanach, w rękach zapalone pochodnie. Widzisz to już oczami wyobraźni? Wspaniały czas. Tak inny od leżakowania z najedzonym brzuchem przed migającą choinką i telewizorem. Warto przemyśleć ten pomysł z większym wyprzedzeniem, gdyż nie tylko nas oferta taka kusi i nęci. Pomimo wielu możliwości, najciekawsze miejsca są zwykle rezerwowane z półrocznym wyprzedzeniem.


Święta w hotelowym spa


Wyobrażasz sobie luksusowy czas, kiedy ktoś nas wyręcza prawie we wszystkim? Nie musimy martwić się o stan lodówki, o to czy serwety pasują do oprawy naszego stołu, o zakup choinki i jej ubieranie, o zmywanie szeregu naczyń, które zajmują nasz zlew. Jesteśmy obsługiwani, nadskakiwani, czujemy się królami przez 2 lub 3 dni. Naprawdę jest to realne. Jeśli zaplanujemy i dokonamy rezerwacji na świąteczny okres w hotelu ze spa. Hotele prześcigają się w ofertach. Dla gości hotelowych oprócz tradycyjnej wigilii składającej się z 12 dań proponują masaże, gejzery, bicze wodne, sauny i lodowe jaskinie. Zazwyczaj również organizują przejazd do pobliskiego kościoła na pasterkę. Dla rodzin z dziećmi gwarantują animatora, który nie dość, że zaopiekuje się ich pociechami, to jeszcze nauczy ich tworzenia świątecznych ozdób i wspólnego ubierania choinki.


Święta nad morzem


Morze Bałtyckie przyciąga rzesze turystów w okresie letnim. Czy jednak wiecie, że dzieje się tak również zimą? Pomimo że wietrzny i mroźny, nadmorski teren ma w sobie bardzo dużo uroku. Warto pokusić się o wykupienie pakietu, czyli świąt w połączeniu z Sylwestrem. Mamy do wyboru bardzo dużo ofert z kurortów i mniejszych pensjonatów, które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Marzyliście kiedykolwiek o spacerach po molo w świetle księżyca, w towarzystwie mew i szumu fal uderzających o burty statków? Kuszące, prawda? W dodatku solidna dawka jodu gwarantowana. Sylwestra można spędzić w hotelowej restauracji lub na świeżym powietrzu. Wszystkie większe nadmorskie miasta organizują huczne imprezy, okraszone hukami i ferią barw fajerwerków.

Jeśli faktycznie jesteście zmęczeni przedświątecznym zgiełkiem, chcielibyście odpocząć i odciąć się od wszystkiego tylko ze swoją połówką lub najbliższymi, przemyślcie zawczasu tych kilka wariantów. Czy nie warto byłoby uciec, choć na chwilę? Magia świąt, jest tam gdzie i my jesteśmy, nasza miłość, przyjaźń i bliskie relacje, które będą nam towarzyszyły bez względu na miejsce, które wybierzemy. W dodatku będą to na pewno niezapomniane chwile! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 październik 2018
10 listopad 2017

Komentarze