Jak ubrać się na wesele, mając sylwetkę filigranową?

24 wrzesień 2018
Agnieszka Okularczyk

Sylwetka F – czyli sylwetka filigranowa. Rzadko można o niej usłyszeć i powiem szczerze, że ja również dowiedziałam się o niej niedawno na warsztatach sylwetkowych.

Jeżeli ciężko Ci przypasować swoją sylwetkę do któregoś z podstawowych typów, być może reprezentujesz właśnie drobną sylwetkę pani F.

Cechy charakterystyczne sylwetki:

  • Do 165 cm wzrostu
  • Proporcjonalna
  • Szczupła
  • Brak wyraźnych krągłości

Jak ubrać się na wesele, mając sylwetkę filigranową?

Swoją stylizacją powinnaś zbudować kobiece kształty. W związku z tym staraj się unikać dziewczęcych fasonów, np. dużej ilości tiulu, kokardek, itp.

Najlepiej będziesz się prezentować w prostych i eleganckich fasonach. Dobrym pomysłem jest odsłonięcie nóg, dzięki temu dodasz sobie kilku centymetrów. Efekt ten uzyskasz również, gdy podniesiesz nieco linię talii i skrócisz optycznie tors.

PORADA: Staraj się nie pogrubiać ani nie skracać swojej sylwetki ubiorem. Wybieraj fasony tworzące linie proste wzdłuż ciała.

Szukając stylizacji na wesele, strzałem w dziesiątkę będą sukienki o kształcie trapezowym, obcisłe ołówkowe oraz tulipany. Pamiętaj jednak, aby koniecznie kończyły się przed kolanem!

Jako, że jesteś drobna, możesz być niekiedy niezauważana, zwłaszcza w nijakich szarych kolorach. Dobra rada? Postaw na kolor! Twoja stylizacja powinna przykuwać uwagę, ale pod żadnym pozorem nie może Cię zdominować. Fantastycznym wyborem będą również połączenia monochromatyczne.

Biżuteria i dodatki dla sylwetki filigranowej

Wszelkie dodatki powinny być dokładnie takie jak Ty - drobne i subtelne. Najlepszym wyborem będzie delikatny łańcuszek lub bransoletka, a także niezbyt cięzkie i nieprzytłaczające kolczyki.

Zasada ta dotyczy również innych dodatków, np. torebki, która co prawda może być wzorzysta i robić za element dekoracyjny, ale napewno nie powinna być wielka, workowata i bezkształtna.

Jeśli chodzi o buty, to jesteś ogromną szczęściarą. Fantastycznie sprawdzą się te na cienkich i wysokich szpileczkach, a także czułenka w szpic. Staraj się unikać ciemnych kolorów, które optycznie skracają nogi. Wybieraj za to obuwie o delikatnych i subtelnych kolorach, które wysmuklają i dodają kilku centymetrów. Możesz pokusić się również o złote lub srebrne sandałki na obcasie :)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 listopad 2018
26 maj 2018

Komentarze