Sztuka uwodzenia

19 luty 2018
Joanna Brodzicka

Patrzymy, obserwujemy i przyglądamy się płci przeciwnej. Już jako dzieci w wieku przedszkolnym zaczynamy zwracać uwagę na różnice pomiędzy chłopcem a dziewczynką. Jednak co innego nas urzeka i interesuje.

Najpierw patrzymy, potem słuchamy

Spotykając obcą osobę lustrujemy ją, nawet tego nie kontrolując, podświadomie wydajemy o niej opinię, a dopiero po chwili słuchamy, co ma nam do powiedzenia. Jest to nasz naturalny, wrodzony odruch, którego nie potrafimy powstrzymać. Z kolei słuchając głosu w radio, wyobrażamy sobie tę osobę. Jeśli mówca nam się spodobał, fantazjujemy o jego/jej atrakcyjności.Bodźce zewnętrzne

Naukowcy zbadali, że zupełnie inne atrybuty działają na mężczyzn niż na kobiety. Atrakcyjność fizyczna jest to istotny czynnik, którym zawsze podświadomie się kierujemy. O ile nie dziwi to w przypadku mężczyzn, którzy są wzrokowcami, o tyle kobiety również wykazują podobne cechy. Podczas przeprowadzonych badań okazało się że w przeważającej części wybierały one rozmówcę przystojnego, od tego o przeciętnej urodzie.

Upodobania mężczyzn

Tak zwana płeć brzydsza lubi otaczać się wszystkim, co ładne, a w głównej mierze dotyczy to ich partnerek. Seksowna, zadbana, atrakcyjna kobieta - partnerka powoduje zachwyt u kolegów, choćby mężczyzna się do tego głośno nie przyznawał, łechta to jego ego i podnosi morale. Według badań o stopniu atrakcyjności świadczy również ilość odsłoniętego ciała. Najkorzystniej wypadły na tym tle osoby, które pokazały mniej więcej 40% „siebie”, czyli niecałkowita nagość, ani też nie dokładnie zakryta sylwetka.

Im więcej kobieta pokazuje swojego powabu, tym zapala się w mężczyźnie lampa ze słowami „uwaga”. Wbrew pozorom, osoby poszukujące partnerki na stałe, nie będą na zbyt rozebrane – półnagie dziewczyny patrzyły przychylnym okiem. W swojej wybrance chcą raczej zobaczyć matkę swoich przyszłych dzieci i towarzyszkę życia. Inaczej natomiast patrzą na przygodną znajomość, w tym przypadku im śmielsza kobieta, tym lepiej.

Upodobania kobiet

Kobiety najczęściej nie patrzą na roznegliżowane ciała, kierują się innymi zasadami. Dla nich ważny jest zadbany, schludny wygląd, np. czyste ubranie, równo przycięte paznokcie, szczery uśmiech, jaśniejące oczy, zadbana fryzura. Na drugi – tak zwany – strzał idzie tembr głosu, sposób wypowiedzi, przychylność w stosunku do rozmówczyni, iskierki w oczach.

Mężczyzna atrakcyjny dla kobiety to ten, który się nią interesuje – więc już tu widzimy, jak odmienne cechy odnośnie atrakcyjności kuszą płeć przeciwną. Potencjalny partner, okazując jawną sympatię, w jej oczach bardzo zyskuje.

Wymienione powyżej cechy, nie są oczywiście regułą. Wiele kobiet, zwłaszcza młodych stawia na szorstkość i minimalny wulgaryzm w zachowaniu i sposobie obnoszenia się w towarzystwie. Z kolei niektórzy mężczyźni kierują się zasadą, że kobieta ma być głównie jego ozdobą i poszukują rozchichotanej trzpiotki.

Każdy z nas ma swoje upodobania i to jest coś, co rozróżnia homo sapiens od gatunku zwierząt. Jednemu podoba się blond czupryna, innych uwodzą niebieskie oczy. A czym Wy się kierowaliście w momencie, kiedy zobaczyliście swojego partnera po raz pierwszy? Czym się zasłużyli, że zostali przez Was wybrani?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 grudzień 2017

Komentarze