Tajna symbolika kwiatów

13 grudzień 2018
Joanna Brodzicka

Czy zastanawiałaś się już, jakie kwiaty wybierzesz do swojego ślubnego bukietu? A czy zdajesz sobie sprawę, że każdy z nich ma ukryty symbol?


W dzisiejszych czasach personalizacja przedmiotów i uroczystości odgrywa dużą rolę. Nie zapominajcie również, że kwiaty mają różne oblicza i odzwierciedlają charakter Panny Młodej. Dlatego warto, zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj ślubnej wiązanki, poznać ich tajną symbolikę.

5 sekretów najpopularniejszych kwiatów

Piwonia

Piękna, nieskazitelna, najczęściej w barwie pastelowego różu. Zyskuje coraz większe grono wielbicielek. A co więcej, wygrywa z różą walkę tytuł najpopularniejszego kwiatu, wybieranego do bukietów weselnych.

Można spotkać się ze stwierdzeniem, że piwonia odzwierciedla wstyd, jednak ma ona dużo głębszą symbolikę: czystość, wierność, dobre zdrowie i szczęśliwe życie – a czego więcej może sobie życzyć Panna Młoda?!

Róża

Przez wiele lat róża była absolutnym faworytem na ślubne wiązanki. Dziś ma wiele konkurentek, jednak nadal jest bardzo popularna.

Czerwona róża symbolizuje przede wszystkim miłość, elegancję i namiętność, czyli wszystkie atrybuty przyświecające weselu.

Kalia

Nieskazitelny, oryginalny, biały kielich. Od kilku lat wiedzie prym na wielu ślubach. Często występuje solo, jedynie w towarzystwie np. białej wstążki. Nie mniej wytwornie kalia wygląda w butonierce Pana Młodego.

Symbolizuje delikatność, subtelność, czystość, piękno i podobnie jak róża - elegancję. Główną konkurentką kalii jest lilia.

Dalia

Czy zastanawialiście się nad wyborem ten wytwornej damy? Jest ona niesamowicie modna.

Piękna w swojej prostocie, symbolizuje zdrowy rozsądek i poczucie własnej wartości. Jest to idealny kwiat dla kobiet, które nie robią nic na pokaz, cenią prostotę, a jednocześnie są indywidualistkami.

Hortensja

Od momentu, kiedy na salony ślubne zawitał kolor niebieski, pojawiła się hortensja w ten oryginalnej barwie. Jedni uważają, że symbolizuje zranione serce. Z drugiej strony czyste uczucie, płynące prosto z serca, bardzo duże emocje. Osobiście uważam, że trudno oprzeć się urokowi kuli drobnych kwiatuszków, których wyhodowanie w kolorze niebieskim, spędza sen z powiek wielu ogrodnikom.

A może zastanawiacie się nad innymi kwiatami? Poznałyście już ich symbolikę? Czy nie zwracacie na nią zbyt dużej uwagi?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 marzec 2018
03 październik 2018

Komentarze