Acrojoga - ciekawa forma ćwiczeń dla par!

24 sierpień 2020
Dagmara Sobczak

Jeżeli jesteście właśnie na etapie szukania jakiejś wspólnej pasji albo chcielibyście zacząć się ruszać, rozpocząć jakąś wspólną aktywność fizyczną, ale nie macie pomysłu, jaką – przychodzę dziś do Was z ciekawą propozycją. 

Z czymś, obok czego sama nie przeszłam obojętnie, gdy pierwszy raz o tym usłyszałam i tego spróbowałam!

Acrojoga, czyli połączenie jogi z elementami akrobatyki i masażu tajskiego to może być coś, co naprawdę Wam się spodoba. 

Acrojoga – wspólna aktywność dla par?

Kiedy pierwszy raz spróbowałam z mężem acrojogi, oszalałam na jej punkcie.

Acrojoga to ćwiczenia, które łączą w sobie elementy jogi, akrobatyki i masażu tajskiego. 

Acrojogę można uprawiać w więcej niż dwie osoby, jednak jeżeli decydujemy się na acrojogę w parach, zazwyczaj jedna osoba jest tzw. bazą, a druga osobą latającą. Innymi słowy, jedna osoba jest od podtrzymywania tej drugiej, która jest w górze. 

Podczas wykonywania różnych pozycji można dołożyć masaż tajski, dzięki czemu ćwiczenia stają się bardziej relaksujące i odprężające. 

Oprócz standardowych plusów, jakie dają ćwiczenia, czyli: poprawienie swojej kondycji, gibkości, lepsze poczucie własnego ciała i zdrowie, acrojoga jest ciekawym rozwiązaniem dla par jeszcze z innych względów. 

Acrojoga – dlaczego to ciekawa forma ćwiczeń dla par?

Acrojoga to ciekawa alternatywa wspólnej aktywności dla par z wielu względów. 

Po pierwsze, uczy i pomaga w budowaniu wzajemnego zaufania. Sukces różnych pozycji w dużej mierze zależy od tego, czy zaufamy sobie wzajemnie. Początki mogą być trudne, ale po czasie może się okazać, że w końcu zdecydujemy się zaufać w 100% partnerowi i dać się poprowadzić. 

Po drugie, podczas ćwiczeń dajemy sobie wzajemne bezpieczeństwo i poczucie wspólnoty, jedności. To bardzo fajnie w dalszej perspektywie może przełożyć się na budowanie i rozwijanie swojego związku. 

Po trzecie, acrojoga pozwala wyciszyć się, skupić, wsłuchać w siebie. Takie wspólne doświadczenie, któremu towarzyszy wzajemny dotyk może być bardzo rozwijające nie tylko dla siebie samego, ale także dla relacji. 

Wspólne ćwiczenia pozwalają także lepiej poznać zarówno swoje, jak i partnera ciało. Pomaga to także wypracować wspólne cele dotyczące rozwijania własnego ciała. Wykonując wspólnie ćwiczenia, uczymy się też wzajemnej współpracy. To bardzo ważne dla związku w każdym aspekcie życia.

Jeżeli chcemy żyć razem, budować dom, tworzyć rodzinę, opiekować się dziećmi – współpraca i umiejętność dogadania się to bardzo ważna sprawa, a acrojoga może Wam pokazać, z czym macie problem we wzajemnej współpracy. 

Oczywiście istnieje wiele możliwości na wspólną aktywność fizyczną i każda jest dobra, jeżeli pasuje Wam obojgu. Acrojoga to jedna z możliwości, ale może udało mi się przekonać dzisiaj kogoś z Was, że warto chociaż spróbować. 

Ćwiczyliście kiedyś acrojogę? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 sierpień 2018
20 czerwiec 2018

Komentarze