czyli najgorsze teksty, jakie może powiedzieć mężczyzna do kobiety

06 maj 2018
Dagmara Sobczak

Nie zawsze łatwo dogadać się między płciami, a to, co bawi mężczyzn, nie zawsze musi zostać dobrze zrozumiane przez kobiety. 

Osobiście nie lubię podziałów i uważam, że człowiek to po prostu człowiek, niezależnie od płci, ale jednak wychowanie i ramy, w jakie zostajemy zamykani ze względu na płeć, powodują, że w niektórych kwestiach możemy się nie zrozumieć albo, co gorsza, zrozumieć opacznie. 

Dlatego dziś chciałabym uchronić mężczyzn przed niektórymi tekstami, które mogą nie spodobać się kobietom. Uwierzcie mi, lepiej ich unikać... :)

Tego nie mów żadnej kobiecie!

Zanim zdradzę Ci tych kilka nie do końca trafionych tekstów, chciałabym, abyś pamiętał, że każdy związek jest inny, tak samo, jak każda kobieta jest inna. Wiele z nas jest bardzo podobnych do siebie i często ranią nas podobne słowa, ale być może Twojej partnerce bardziej zależy na szczerej opinii, niż na tym co według Ciebie chciałaby usłyszeć. 

Jeżeli Wasz związek zbudowany jest na prawdziwej szczerości i nie macie problemu, żeby mówić sobie wprost, kiedy coś jest nie tak, to nie krępuj się i nie psuj tej relacji. O szczerość w związkach coraz trudniej, więc jeśli pasuje Wam taki układ, kiedy jedno drugiemu zwraca uwagę, że trochę przytyło, że fryzura jest jakby gorsza albo bez skrępowania potraficie rozmawiać o urodzie Waszych kolegów i koleżanek – wszystko jest ok.

Myślę, że w takiej sytuacji nie dotyczą Was teksty, których nie powinno się mówić. 

Teksty, których lepiej unikać

Podryw w stylu: „Skąd taki Anioł wziął się na tej ziemi?”, „Jesteś piękna jak gwiaździsta noc” i tak dalej...

Dziewczyny nie lubią takich tekstów. Często stawiają je one w niekomfortowej sytuacji. Nie wiadomo co na nie odpowiedzieć, a jedyne co w takiej sytuacji kobieta czuje, to litość do mężczyzny wypowiadającego te słowa.

Teksty, które w jakiś sposób mogą za bardzo urazić drugą osobę.

Jesteś jak Twoja matka" w sytuacji, w której ona doskonale wie, że nie lubisz z jakichś względów swojej teściowej albo „Ale jesteś gruba” w sytuacji, w której jej ogromnym kompleksem jest waga i od jakiegoś czasu stara się coś z tym zrobić (ćwiczy, jest na diecie), a ty nie doceniasz jej starań.

Słowa, które są nieodpowiednie do danej sytuacji.

Staraj się być delikatny, szczególnie w stresujących dla kobiety sytuacjach. Podczas pogrzebu kogoś bliskiego dla niej, nie oceniaj ubioru i zachowania innych. Nie powstrzymuj łez swojej ukochanej. Po prostu bądź obok. Podobnie na ważnym egzaminie czy w ważnych momentach jej życia. Bywa, że słowa są zbędne i czasem lepiej nie powiedzieć nic, niż paplać bez sensu.

Jakie gafy zdarzyło Wam się popełnić wśród kobiet? Jakie teksty okazały się być tymi najgorszymi?

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 czerwiec 2019

Komentarze