Torty ślubne, które idealnie wpiszą się w wesele w stylu glamour!

19 lipiec 2018
Agata Kostka

Szyk, klasa, elegancja – jeśli te słowa opisują właśnie Ciebie, to dobrze trafiłaś! Ślub sam w sobie jest dość oficjalną uroczystością, natomiast wiele akcentów dołączonych przez nas samych potrafi dodać ceremonii nadprogramowego splendoru.

Jeżeli planujesz wydarzenie, którego nie powstydziłaby się sama księżna Kate, zobacz jak dodać klasy małemu bohaterowi wesela, którym jest tort!

 

Always black and white!

Glamour oznacza przepych oraz blask. Ponadczasową klasę i elegancję, którą emanuje kobieta glamour ciężko określić i ubrać w słowa. To samo tyczy się dodatków oraz tortu. Najzwyczajniejsze w świecie ciasto może stać się ikoną luksusu, wszystko to dzięki odpowiedniej oprawie!

Charakterystycznymi cechami dla stylu glamour jest harmonia, ład, porządek, dbały wygląd oraz wykończenie, a także klasyka klasyki – kolory czarny i biały. Ta znana od wieków kombinacja zawsze wygląda dobrze i uroczyście. Nie wprowadza natomiast nadmiernej powagi, przez którą wszyscy goście przesiedzą całą ceremonię jak na szpilkach.

Dobór tych podstawowych barw dodaje pewnego tajemniczego uroku, ale nie takiego, jak w stylu boho, gdzie wszystko staje się urocze i swojskie, lecz tworzy nastrój wyrafinowanego i pełnego gracji wydarzenia. Tort glamour zmieni podejście, co do wprowadzenia ciasta na salę – nie będzie to zabawowo-dancingowa część wesela, lecz pełen klasy, oficjalny moment dla Młodej Pary.

Szaleństwo w świecie glamour

W uniwersum glamour panuje błysk, różnorakie błyskotki, wszelako pojęty luksus i oczywiście przepych. Ten styl to dzisiejsze odzwierciedlenie dawnego baroku, gdzie dominował splendor, perły, pióra i drogocenne tkaniny.

Rzeczy takie jak te wracają na salony, a wraz ze sobą niosą lekkie szaleństwo, zachowane w eleganckim tonie. Dzięki użyciu takich dekoracji do tortu, jak perły z masy cukrowej, różnego rodzaju pióra oraz srebrne dodatki, które mogą kontrastować z wyjątkowymi kolorami, wniesiemy do całego uroczystego glamour odrobinę "zakręcenia". Taka zabawa pozwoli nieco rozluźnić sztywną atmosferę, jeżeli wystrój sali lub kościoła są aż nazbyt glamour, a co za tym idzie – nie każdy z gości może czuć się w takich klimatach dobrze.

To idealne rozwiązanie, jeśli chcemy utrzymać elegancki ton wesela oraz zadbać o komfort psychiczny gości. Zabawa kolorami jest jak najbardziej mile widziana. Detale w odcieniach przydymionego fioletu, pudrowego lub bardzo modnego ostatnimi czasy brudnego różu czy zawsze klasycznej, ale i dającej się zauważyć krwistej czerwieni, zrobią ogromne wrażenie i wniosą odrobinę szaleństwa.

Glamour – must have

Glamour kocha harmonię i ład, nie znosi za to asymetrii i bałaganu, dlatego najlepszym rozwiązaniem są klasyczne kształty ciast – okrągłe lub kwadratowe. Ozdobą oprócz kombinacji kolorystycznej może stać się także połyskująca, biała, srebrna, czy złota polewa na torcie, z odrobiną świecących perełek i diamencików. Świetnie sprawdzi się także koronka, kokardki, wstążki czy urocze figurki. Każdy kobiecy akcent będzie dobrym ruchem w świecie glamour, szczególnie przy użyciu kolorów w odcieniach pastelowych, które znakomicie sprawdzą się przy klasycznym wariancie tortu.

Z modnych dodatków mogę polecić ozdoby na cieście w stylu "syrenich łusek", które dadzą cudowny efekt, pełen wdzięku, ale również i blasku. W połączeniu z ombre, które pozwoli przejść bieli w przydymiony, ciemniejszy kolor, uzyskamy iście królewski tort, przepełniony szykiem i elegancją. 

Dodatki typu kryształy to element konieczny w dekoracji ciasta! Nie może zabraknąć zdobień przypominających najdroższe kamienie świata oraz wzorów kojarzonymi z dalekimi podróżami. Każdy detal dający świadectwo bogactwu będzie na wagę złota ze względu na błysk, który wniesie ze sobą do tortu i uczyni go bardziej ekskluzywnym.

Srocze błyskotki

Styl glamour z całą pewnością nie jest dla każdego. Prawdopodobnie stanie się on targetem osób kochających luksus i bogactwo, którym lubią otaczać się na codzień. Przepych nie wpisuje się w charakter wszystkich młodych par, natomiast nie ma się czym martwić – dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Najważniejszą rzeczą jest, żeby tort nie odstawał od całego weselnego klimatu oraz od... Młodych. Tak kolosalną różnicę, jak pomiędzy nowożeńcami, a nieodpowiednio dobranym stylem, łatwo będzie zauważyć. Dlatego nie próbujmy bawić się w „nowobogackich”, jeżeli zupełnie tego nie czujemy. W końcu nie każdy z nas musi być przysłowiową sroką polującą na wszystko, co tylko się błyszczy :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 lipiec 2018
19 październik 2019

Komentarze