Podróż poślubna dla aktywnych - Majorka

02 sierpień 2018
Anna Żaczek

Podróż poślubna w powszechnej opinii powinna być romantyczna, koniecznie gdzieś na wyspach, w gorących klimacie i sami we dwoje.

Różnorodność charakterów i stylów życia sprawia jednak, że nie zawsze idylliczność i chęć pozostania w zaciszu ekskluzywnego hotelu czy przepięknej plaży  sprawi, że będzie to wymarzona wycieczka. W czas tylko we dwoje warto wpisać różnorodne aktywności przerywające monotonię plażowania.

Dlaczego wybrać Majorkę na podróż poślubną?

 • Leży w tej samej strefie klimatycznej, co Polska.
 • Wystarczy dowód osobisty do przekroczenia granicy, chociaż w niektórych hotelach wymagane jest okazanie paszportu.
 • Większość plaż uzyskało status Błękitnej Flagi, co oznacza czystą wodę kąpielisk.
 • Możliwość spędzenia czasu aktywnie i w romantycznych miejscach (atrakcje lokalne, wspinaczka górska, nurkowanie, sporty wodne, rejsy statkiem, spacery).
 • Nie obowiązują wymagania odnośnie stroju poza miejscem kultu religijnego.

Walory geograficzne i turystyczne    

Majorka – wyspa hiszpańska w archipelagu Balearów o długości 100 km, środkową część tworzy nizina, otoczona przez dwa łańcuchy górskie od strony północno-zachodniej przez masyw Serra de Tramuntana, zaś od strony południowo-wschodniej przez łańcuch górski Sevres de  Llevant. Wyspę można objechać w kilka godzin, ale warto wybrać kilka urokliwych miejsc i zwiedzić je dokładniej.
      
Część północno-zachodnia stanowi dobre miejsce do wspinaczki górskie oraz turystyki rowerowej, plaże o skalistym charakterze niezbyt sprzyjają korzystaniu z nich, ale za to miłośnicy uprawianiu sportów wodnych świetnie sobie tu radzą.

Wśród atrakcji regionu wymienia się:

 • Ogrody  Jardines de Alfabia – piękne kompleksy botaniczne, dawne letnie siedziby muzułmańskich wezyrów oraz królów Majorki,

 • Valldemossa, gdzie czas spędzali kochankowie - Georgie Sand i Chopin (obecnie istnieje muzeum, a o pobycie można przeczytać we wspomnieniach ekscentrycznej Georgie zatytułowanych Zima na Majorce),

 • Deja – ulubiona wioska artystów,

 • Parki rozrywki,

 • Magalluf i Palma Nova – w tym kompleksie wypoczynkowym znajduje się największa dyskoteka oraz Aquapark
    

Część południowo-wschodnia wyróżnia się piaszczystymi plażami, zabytkami historycznymi oraz parkami archeologicznymi, ogrodami botanicznymi oraz jaskiniami.

Rejs łodzią ze szklanym dniem   

Cala Millor oferująca rejsy łodzią ze szklanym dniem, to zarazem najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa na Majorce położona na wschodnim wybrzeżu. Turystów zachwycą piaszczyste plaże, łagodne zejścia do morza, liczne atrakcje sportów wodnych (między innymi szkoła windsurfingu) oraz malownicze widoki. Rejsy przeszklonymi łodziami wyzwolą emocje, których można doświadczyć tylko podczas nurkowania zaliczanego do sportów ekstremalnych, a tym samym niedostępnego dla przeciętnej osoby.

W ofercie znajdziemy m.in. rejs do pobliskich tajemniczych  jaskiń Coves del Drach (groty ze stalaktytami i stalagmitami oraz największe jezioro podziemne na świecie) i Coves d'Arta (atrakcją są grające barwą groty stalaktytów i stalagmitów nazwane na cześć Dantego:  Niebo, Czyściec, Piekło), Coves dels Hams (ciekawe stalaktyty w kształcie rybackich haków). Również Cala d’Or, Cala Bona czy Cales de Mallorca to miejsca, skąd można zaplanować wypady łodzią ze szklanym dnem.Fabryka pereł Majorica atrakcja dla kobiet oraz mężczyzn

Każda kobieta marzy o perłach, ale również mężczyzna nie będzie zawiedziony wizytą w Mancor w fabryce Perlas Majorica  produkującej sztuczne perły. Ich ceny często  przewyższające perły naturalne.

Wstęp i zwiedzanie  wytwórni jest bezpłatny. Projektanci biżuterii czerpią motywy ze starodawnych wzorów, oferują również nowoczesne trendy zaczerpnięte ze współczesnego otoczenia. W asortymencie przewidzianym dla kobiet znajdą się zarówno tradycyjne sznury pereł oraz minimalistyczne zawieszki, efektowne kolczyki, bransoletki. Dla panów proponuje się męskie bransolety z perłą, wpisujące się w smart casual lub spinki do koszul w  stylu klasycznej elegancji.       

Inne atrakcje

Fiesty –  kolorowe ludowe święta hiszpańskie. Udział w okolicznościowych świętach Hiszpanów jest okazją do poznania kultury i osobowości mieszkańców tego kraju. Fiesty wywodzą się  z tradycji ludowych oraz religii katolickiej. Towarzyszy im muzyka, tańce oraz lokalne zwyczaje. Odbywa się wiele koncertów i wydarzeń kulturalnych.

Z bardziej znanych możemy wymienić majowe  obchody Wielkiego Tygodnia z procesjami, w lutym lub marcu trwa hucznie obchodzony karnawał, 25 lipca dzień św. Jakuba patrona Hiszpanii,  6 lipca święto żeglarzy i rybaków, wtedy właściciele statków dekorują swoje statki kwiatami i zapraszają turystów na przejażdżki,  pod koniec sierpnia nawet znalazły się czas na święto turysty. Wiele fiest związanych jest z tematycznie z tortillą czy winami. Osobną sprawą są energetyczne pokazy  i święta związane z tańcem flamenco.   

Zakupy nie tylko turystyczne

Spędzając czas w obcym miejscu, nie unikniemy tradycyjnych zakupów. Na Majorce dostępna jest liczna sieć sklepów, najwięcej usytuowanych jest wzdłuż promenady nadmorskiej w Cala Millor. Owoce można kupić na lokalnych targach: w poniedziałki w Mancor, czwartki w Arta i Cala Miller, w piątki w Son Servera.

I jak, nabraliście ochoty na poślubny wyjazd na Majorkę? :)

 

Więcej o podróży poślubnej:

Podróż poślubna - Francja
Podróż poślubna - Włochy
Podróż poślubna za 500 zł
Podróż poślubna za 1000 zł
Podróż poślubna - najpopularniejsze kierunki

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 czerwiec 2018
02 lipiec 2018

Komentarze