Transmisja na żywo ze ślubu - plusy i minusy tego rozwiązania

11 sierpień 2019
Anna Boenish

Żyjemy w internecie. Ciągle podłączeni do sieci, zalewają nas codziennie tysiące informacji. Wiemy co dzieje się na drugim końcu świata, Facebook przypomina o uroczystościach i urodzinach znajomych, możemy słuchać muzyki, wykładów, podcastów w każdym miejscu i o każdej porze.

Nie mamy żadnych ograniczeń, wyszukiwanie informacji i nauka nigdy w historii nie były tak proste.

Jak wykorzystać internet do naszego ślubu? Co to jest stream i po co właściwie mielibyśmy to robić? 

Stream, czyli transmisja na żywo w internecie. Możemy puścić ją na jednym z popularnych serwisów, np. YouTube albo na stronie internetowej. Wystarczy ustawić kamerę, podłączyć ją do internetu... I już. Obraz i dźwięk lądują w sieci.

Pewnie zastanawiacie się, po co mielibyście pokazywać na żywo światu swój ślub? Wystawianie już zmontowanych ślubnych filmów, nakręconych przez kamerzystę to teraz standard, ale tak na żywo, bez przygotowania...? 

Jest jednak sytuacja, w której to narzędzie technologii może okazać się niezastąpione. Właśnie wtedy, kiedy bliskie nam osoby nie mogą uczestniczyć w tym dniu, niezależnie od powodu. Czasami mieszkają w innym kraju, mieście, chorują. Czasami nie jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich osób do kościoła czy urzędu. Liczba miejsc nam to ogranicza. A może ktoś z nas będzie w przyszłości osobą publiczną? Może będzie chciał podzielić się tym wspaniałym dniem ze swoimi obserwatorami? Wtedy taka transmisja naprawdę może być wygodna.

Plusy transmisji na żywo z wesela

Wygoda 

Statyw, aparat, kamera, a nawet smartfon. Podłączenie do internetu, jeden klik i już. Wideo leci w świat. Wystarczy wcześniej poinformować osoby zainteresowane, gdzie mogą je zobaczyć i o której godzinie, najlepiej wysłać link. Ustawić opcje widoczności na prywatne lub publiczne.

Nie musimy martwić się o operatora, stresować dodatkowymi osobami wokół. To również jest bardzo wygodne właśnie dla osób, które nie mogą fizycznie uczestniczyć. Czują się, jakby byli tam z nami, w końcu wszystko dzieje się w świecie rzeczywistym. A zaraz po uroczystości mogą zadzwonić z życzeniami! 

Cena transmisji na żywo

Koszty takiego rozwiązania również są zadowalające. Co prawda jest to transmisja na żywo, ale można ją później zapisać i odtwarzać. Może nie będzie tak piękna jak zmontowany film z muzyką w tle i przejściami, ale jest to jakieś rozwiązanie!

Całość uroczystości bez cięć i przebitek również ma swój urok, jest naturalna i odwzorowuje w pełni rzeczywistość. W takiej sytuacji kamerzystę możemy zaprosić tylko na wesele, a to już znacznie zredukuje nasze wydatki. 

Minusy transmisji na żywo z dnia ślubu i wesela

Mimo wszystko należy pamiętać, że internet to wspaniały wynalazek, ale może być tez wykorzystany do złych celów.

Mówi się, że w internecie nic nie ginie i jest to prawda. Musimy liczyć się z tym, że takie nagranie może zostać wypuszczone do szerszego grona, każda ewentualna wpadka będzie widoczna. Nie możemy całkowicie zabezpieczyć się przed wyciekiem niektórych danych. Jeśli bardzo zwracamy uwagę na to, co publikujemy w sieci i jakie informacje udostępniamy, może nie być to najlepsze rozwiązanie. 

Moim zdaniem jak najbardziej warto rozważyć tę opcję, ale dobrze zastanowić się nad plusami i minusami tego rozwiązania. 

Co jest dla was ważniejsze? Czy boicie się udostępniać takie rzeczy w serwisach społecznościowych? Dajcie znać! :)

Średnia

2.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 wrzesień 2019

Komentarze