W diademie do ślubu

21 październik 2017
Agnieszka Okularczyk

Częstym dylematem przyszłej Panny Młodej jest kwestia dodatków, zwłaszcza wszelkiego rodzaju ozdób głowy. Niektóre decydują się na drobną ozdobę wpiętą we włosy, inne na sam welon, a niektóre na strojny element przykuwający uwagę. Wszystko jest kwestią gustu. Zatem co zrobić, gdy podoba Wam się diadem, ale nie jesteście pewne, czy będzie Wam pasował? Zapraszam do artykułu.

Czym jest diadem?

Jest to ozdobna opaska na głowę, najczęściej wysadzana szlachetnymi kamieniami i perłami. Dawniej diademy wykonywano z drogiej, bogato zdobionej tkaniny lub metali szlachetnych, jak srebro czy złoto. Miały one symbolizować władzę królewską lub kapłańską. Z czasem jednak diadem zatracił swą funkcję wyróżniającą godność, ponieważ zaczął być używany również wśród szlachty jako element biżuteryjny, uzupełniający strój kobiecy.

Do jakiej fryzury pasuje?

Stylizacji z diademem jest naprawdę bardzo dużo. Dobrze będzie się prezentował zarówno przy prostych rozpuszczonych włosach, upiętych do boku jak i zebranych w kok. Niekiedy odważne Panny Młode decydują się na połączenie wizerunku słodkiej i delikatnej dziewczyny ze zdecydowaną, pewną siebie kobietą-chłopczycą i zakładają diadem do krótkich wystylizowanych fryzur.

Diadem a suknia ślubna

Faktem jest, że najczęściej diadem kojarzy się z bajkową księżniczką w mocno rozkloszowanej sukni balowej, która przykuwa uwagę wszystkich gości. Jeżeli w dniu ślubu i Ty chcesz czuć się jak przysłowiowa księżniczka i odnajdujesz się w bogato zdobionych stylizacjach, bez problemu możesz sięgnąć po suknię balową, zwaną baleriną, z dużą ilością tiulu. Równie dobrze diadem prezentuje się z suknią w kształcie litery A, czyli princessą. W zależności od jego rodzaju, ten subtelny i delikatny sprawdzi się także w połączeniu z prostą suknią typu tuba.

Odradzałabym łączenie diademu z krynoliną, turniurą, józefinką i suknią długości t-length. Uzyskamy wtedy efekt przerysowany, a na pewno tego chcemy uniknąć.

Diadem a welon

Spotkałam się z różnymi opiniami na temat połączenia obu tych elementów. Jedni uważają, że diadem z welonem wygląda przesadnie, inni że cudownie.

Moim zdaniem przy wyborze trzeba skupić się na trzech istotnych sprawach: na guście Panny Młodej, rodzaju diademu i sukni ślubnej. Jeżeli jako przyszła Panna Młoda dobrze czujesz się w takim połączeniu, nie słuchaj głosów krytyki. Opinii ludzi jest naprawdę wiele i nigdy nie uda się dogodzić każdemu. Najważniejsze jest, abyś to Ty czuła się najpiękniejsza w tym ważnym dla Ciebie dniu.

Drugą kwestią jest rodzaj diademu. I tutaj warto mieć na uwadze wielkość ozdoby. Odradzałabym duże diademy w postaci korony. W mojej opinii najlepiej z welonem prezentują się te drobne, delikatne, które subtelnie połyskują spod pięknego długiego welonu.

Trzecią kwestią jest suknia ślubna. Piękny efekt daje to połączenie przy sukniach klasycznych bez wszelkiego rodzaju dodatków, dlatego zwróć uwagę czy Twoja posiada mnogość koronki lub kamyków. Jeżeli tak, wtedy diadem z welonem może wyglądać zbyt przytłaczająco, a Ty zgubisz się pośród liczby zdobień. Jedyne kroje, które według mnie bronią się w tym połączeniu, to suknie proste typu tuba i rybka, ale tylko w wersji naked.Mam nadzieję, że jeżeli miałaś wątpliwości czy diadem będzie pasował do Twojej stylizacji, ten artykuł pomógł podjąć Ci decyzję.

A która z Was zamierza założyć diadem w dniu ślubu?

Średnia

4.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 styczeń 2019

Komentarze