Jak stworzyć oryginalny teledysk ślubny?

26 styczeń 2018
Dagmara Sobczak

Z roku na rok teledyski ślubne są coraz bardziej modne i chętnie wybierane, jako dodatkowa pamiątka ślubna. 

Państwo Młodzi decydują się na podziękowania dla rodziców w formie teledysku albo krótki teledysk ze ślubu czy wesela. Taki skrót najważniejszych wydarzeń w pigułce, który w oczekiwaniu na pełnometrażowy materiał na płycie, można rozesłać znajomym. Niektórzy decydują się na taki teledysk, zamiast filmu z wesela. Ja z moim mężem wybraliśmy nieco inną opcję. Teledysk w rytmie hip-hopu, pokazujący nas i naszą miłość.

Teledysk w rytmie hip-hopu

W zasadzie zaproponowali nam to nasi kamerzyści. Po wstępnej rozmowie wybrali dla nas piosenkę (jak się okazało, taką, którą oboje dobrze znaliśmy) i po naszym zaakceptowaniu jej, zaczęliśmy działać. 

Prawda jest taka, że teledysk nagrywaliśmy przez niecały rok. Nie zależało nam na czasie, a dzięki temu mamy na nim uwiecznione wszystkie pory roku. Ciekawa odmiana, natomiast niekonieczna, jeżeli zależy Wam na czasie. 

Wraz z kamerzystami wypracowaliśmy wizję scenariusza filmowego, którą później sukcesywnie realizowaliśmy. W teledysku śpiewamy tekst, tańczymy, okazujemy sobie uczucie i wariujemy. Ze względu na to, że na co dzień jesteśmy szaleni, chcieliśmy, aby teledysk oddawał naszą duszę. 

Końcowy efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i gdybym miała jeszcze raz podejmować decyzję, czy warto, nawet bym się nie zastanawiała. Warto zdecydowanie! Jest to wspaniała pamiątka, do której wracam po dziś dzień.

Na co zwrócić uwagę przy decydowaniu się na teledysk

Przede wszystkim bardzo świadomie i roztropnie należy wybrać kamerzystów, którym powierzamy zmontowanie i nagranie teledysku. Dobrze, jeżeli będziecie odbierać na tych samych falach. Czeka Was wiele wspólnie spędzonych godzin, a jeżeli macie podobny poziom estetyki, wypracujecie bez problemu kompromis.

Druga sprawa jest taka, że teledysk musi oddawać w całości to, jacy naprawdę jesteście. Nie możecie udawać, nie możecie kreować się na kogoś, kim nie jesteście. Po pierwsze, kamera od razu to wychwyci, a po drugie, Wasze wspomnienia na filmie nie będą autentyczne i prawdziwe. 

Dlatego tak ważna jest rozmowa z kamerzystami, aby dokładnie poznali Was, Wasze zainteresowania, osobowości i emocje, jakie chcecie przekazać w filmie.  Pamiętajcie, że na dobry teledysk składają się ludzie. Bądźcie więc prawdziwi :)

Aby nie być gołosłownym, poniżej zamieszczam link do teledysku, o którym Wam wspomniałam: https://www.youtube.com/watch?v=t6NsuWfRV50

 Ciekawa jestem, jak Wam się podoba i czy Wy zdecydowalibyście się na taką pamiątkę?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 listopad 2019
04 kwiecień 2018

Komentarze

Ciekawy ale w sumie nie podoba mi sie, sceny sa podobne, bez polotu. I to tanczenie czy rapowanie totalnie mi sie nie spodobalo. Raczej nie przekonał mnie ten filmik, po opisie wydawal sie lepszy. Myslalam, ze bedzie w stylu teledysku do defto, kolorowy, szybki, nieprzewidywalny. Ale pomysl fajny :)
~Rozowaswinka 16 luty 2018 14:21 odpowiedz