...dlaczego powinniśmy go unikać?

01 marzec 2020
Dagmara Sobczak

Życie z tak zwanym wampirem energetycznym to nie łatwa sprawa. Może nim być Twój partner, przyjaciel, któryś z rodziców, ktoś z rodziny czy z pracy. 


Kim jest wampir energetyczny i dlaczego powinniśmy go unikać? Już tłumaczę.


Kim jest wampir energetyczny?

Wampir energetyczny to taka osoba, która jak sama nazwa wskazuje: wysysa z nas energię, powoduje, że jesteśmy przybici, zmęczeni i nic nam się nie chce. 

Jak rozpoznać taką osobę? Bardzo łatwo. Zazwyczaj wampiry energetyczne bardzo dużo narzekają. Na swoje życie, na świat, na pracę, w zasadzie na wszystko. Z żadnej sytuacji nie widzą dobrego rozwiązania, a swoje kłopoty, a czasem i zadania lubią zwalać innym na głowę. 

Początkowo jest nam żal takich osób, chcemy im pomóc, tłumaczymy, jak mogą sobie z czymś poradzić, ale zazwyczaj nie działa to długofalowo. Na kolejnym spotkaniu słyszymy te same narzekania i bolączki. 

Wampiry energetyczne nie zawsze są nieświadome, tego, jak się zachowują, mogą być osoby, które z premedytacją manipulują innymi i wykorzystują innych do swoich celów. Niezależnie z jakim wampirem masz do czynienia – jest on dla Ciebie zagrażający.

Dlaczego?

Dlaczego powinniśmy unikać wampirów energetycznych?

Przede wszystkim ze względu na swoje zdrowie psychiczne i samopoczucie. Otaczanie się toksycznymi ludźmi (a do tej grupy bezsprzecznie należą wampiry emocjonalne) obniża poczucie naszej własnej wartości, a czasem powoduje nawet depresję. 

Kiedy wampir emocjonalny zabiera nam chęć do działania, pozytywne myślenie, szacunek do świata i miłość do bliźniego, co nam pozostaje? Nie wiele. Smutek i udręka. Wampir energetyczny nie tylko zabiera z Ciebie energię, przez to, że nie umie jej wykorzystać, po prostu ją wyrzuca i oboje zostajecie w poczuciu niespełnienia. 

Po spotkaniu z takimi osobami możemy mieć nawet objawy somatyczne: bóle brzucha, bóle głowy (nieraz migrenowe), osłabienie organizmu (gorączka, wirusowe zapalenie), czy nadmierna senność. Konfrontacja z wampirem energetycznym pozbawia nas sił, dlatego powinniśmy ukrócić takie relacje. 

Jeżeli widzisz, że kontakt z jakąś osobą i przebywanie w jej towarzystwie, demotywuje Cię i zabiera chęć do życia, zerwij kontakt. Zadbaj o siebie. Jeżeli ta znajomość nie przynosi Ci nic dobrego, a wręcz zabiera zdrowie, po co ją kontynuować? Być może brzmi to dla Ciebie brutalnie, ale co jest w Twoim życiu najważniejsze? Czyż nie zdrowie? No właśnie. Sam odpowiedz sobie na to pytanie. 

Znacie jakichś wampirów energetycznych? Utrzymujecie z nimi kontakt?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 styczeń 2019
16 grudzień 2018

Komentarze