Jak zorganizować wesele dla introwertyków i ... przetrwać je?

22 marzec 2019
Dagmara Sobczak

Jesteście nieśmiałymi domatorami? Lubicie spędzać czas przed dobrym filmem, we dwoje, w zaciszu swojego domu? Nie lubicie hucznych imprez, miasta pełnego zgiełku i bycia w centrum uwagi? Jeżeli jesteście introwertykami, Wasze wesele może być dla Was dość stresującym wydarzeniem. 

Jak je przetrwać, by mimo bycia w centrum uwagi nie czuć się na własnym weselu jak za karę? Spróbuję Wam dzisiaj coś podpowiedzieć. 

Wesele dla introwertyków – jak je przetrwać?

Ja również jestem introwertyczką i cenie sobie czas spędzany w domu, najlepiej w samotności. Mimo wszystko na swoim weselu czułam się bardzo dobrze i co więcej, lubię tego rodzaju przyjęcia.  Mam jednak świadomość, że nie każdy czuje się dobrze na tego typu imprezach i warto na początek zadać sobie pytanie, skąd ta niechęć się wzięła?

Może wynika to ze wspomnień? Może byliście kiedyś na weselu, na którym ktoś zmuszał Was do zabaw, na które nie mieliście ochoty? Do picia alkoholu czy do tańców z pijanymi wujkami? Może nawet sama nie byłaś uczestnikiem żałosnych (w Twoim odczuciu) zabaw, ale byłaś ich świadkiem i do dziś czujesz niesmak?

Niechęć do tego typu zabaw, musi z czegoś wynikać. Warto uświadomić sobie, gdzie leży problem: czy z braku poczucia wolności, bezpieczeństwa, spokoju? Kiedy poznacie problem, dużo łatwiej będzie go wyeliminować.

Wesele dla introwertyków – opowiedz o tym zaufanej osobie

Dla introwertyków, którzy biorą ślub i z jakiegoś powodu zdecydowali się na wesele (mimo iż go nie lubią) mam jedną dobrą radę - skupcie się na doborze odpowiedniego wodzireja na imprezę. Ważne by była to zaufana osoba, która zrozumie Wasze położenie i Wasze potrzeby. 

Wodzirej przyda Wam się do tego, by zabawiać towarzystwo, w momencie, kiedy wy będziecie mogli odetchnąć. Powinniście szczerze porozmawiać z taką osobą i powiedzieć, jakie są Wasze obawy, ale i oczekiwania. Dzięki temu razem, krok po kroku, możecie wymyślić plan działania, eliminując punkty wesela i zabawy, które wydają Wam się żałosne, prześmiewcze czy poniżające. Możecie wyeliminować także zabawy, w których zazwyczaj to Para Młoda gra pierwsze skrzypce. 

Pamiętajcie, że to Wasz dzień i nie ma obowiązku, abyście robili coś wbrew własnej woli, a ułożony z góry plan wspólnie z wodzirejem da Wam większe poczucie bezpieczeństwa, bo będziecie mieć pewność, że nic Was na weselu nie zaskoczy i nie sprawi, że poczujecie się niepewnie. 

Pomyślcie także, czy huczne wesele dla całej rodziny jest Wam na pewno potrzebne? Może jednak lepiej zdecydować się na mniejsze przyjęcie i krótsze zarazem, które nie będzie wymagało od Was tak dużego poświęcenia? Warto to dobrze przemyśleć! 

Co Wy myślicie o weselu dla introwertyków? Czy ma ono w ogóle sens?

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 sierpień 2018
26 kwiecień 2020

Komentarze