Wprowadź w swoje wesele trochę zieleni!

01 luty 2018
Dagmara Sobczak

Z sezonu na sezon zmieniają się motywy, które królują na przyjęciach weselnych. 

 

Od jakiegoś czasu powoli kierujemy się w stronę natury i roślinności. Coraz częściej zauważany jest powrót do romantyzmu i delikatności. Stajemy się bardziej subtelni i uważni w doborze ozdób i dekoracji. Rok 2018, podobnie jak 2017 będzie rokiem koloru Greenery. Powrócimy do korzeni i postawimy na naturalność ozdób i dekoracji. 

Modne będą duże liście, eukaliptus, paprocie, gałązki i zielone kwiaty w donicach, jak i w wazonie. Im więcej roślinności tym lepiej, jednak minimalizm również znajdzie swoich zwolenników. 

Kwiaty pojawią się nie tylko na stole, ale także na podłodze i przy suficie! Będzie ich pełno.

Ślub i Wesele w kolorze Greenery

Już w ubiegłym roku Pary Młode decydowały się na zielone, liściaste dekoracje, jednak to dopiero rok 2018 przyniesie wielkie boom na tego rodzaju ozdoby. 

Coraz więcej par docenia delikatność i subtelność roślinności, która ma wiele zalet. 

Po pierwsze, pięknie prezentuje się na zdjęciach. Przyozdobiona zielenią sala, namiot weselny czy miejsce (niekoniecznie Kościół), w którym składamy sobie przysięgę, uwydatnia romantyczny klimat całej ceremonii. A biała suknia ślubna, podobnie jak ecru pięknie i ciepło prezentuje się na tle liściastych dekoracji. Roślinność plus ciepłe światło daje cudowny, niepowtarzalny efekt. 

Po drugie, wesele w kolorze Greenery jest dość łatwe w organizacji. Samemu można zająć się taką dekoracją albo powierzyć odpowiedniej florystce, ewentualnie zaufanej osobie, która ma zmysł do kwiatów. 

Zielone liście można wkomponować w dosłownie wszystko: w bukiet Panny Młodej, w wiązanki na stołach, w girlandy, w łuki ślubne, czy w backdropy za Państwem Młodym.

Kolor ślubny Greenery w detalach

Kolor Greenery nie musi być kolorem przewodnim wesela – można użyć go jedynie w detalach. 

Wianek na głowie Pani Młodej, mucha Pana Młodego, zaproszenia ślubne z elementem zieleni, serwetki na stołach w kolorze Greenery, winietki, czy buty Panny Młodej. Można także pokusić się o tort weselny z elementami egzotyki, zieleni, liści i gałązek. Ta delikatna zieleń najlepiej harmonizuje z klimatami rustykalnymi, boho, hippie, eko, zero west. Jednak pięknie może zagrać także z nowoczesnymi salami typu industrial czy styl skandynawski. 

Jeżeli marzy Wam się wesele, w którymś z tych klimatów – przemyślcie kolor zielony!

 

Jak podoba Wam się wesele w kolorze Greenery? Zdecydowalibyście się na takie? A może już na takim byliście?

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 wrzesień 2018

Komentarze