Wesele w namiocie

28 marzec 2018
Dagmara Sobczak

Z roku na rok coraz modniejsze stają się śluby i wesela organizowane w namiocie. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które swoją uroczystość obchodzą w ciepłe miesiące roku. Ma ona swoich zwolenników, ale także przeciwników – i nie ma w tym nic zaskakującego. 

Wesele w namiocie ma zarazem zalety, jak i wady. Ze względu na to, że sama organizowałam swoje poprawiny w namiocie, chętnie opowiem Wam o blaskach i cieniach tego rozwiązania.

Wesele w namiocie – zalety

Wynajęcie namiotu jest tańsze niż wynajęcie sali. Powiedziałabym nawet, że dużo tańsze. Szczególnie jeżeli dysponujecie własną przestrzenią (na przykład działką), na której chcecie i możecie postawić namiot.  Wielkość namiotu dobieracie do liczby gości.

Wesele w namiocie cały czas należy do oryginalnych i ciekawych rozwiązań. Innych niż zawsze. To także dodatkowy plus. 

Sami możecie przygotować jedzenie oraz zadbać o obsługę. To zarazem zaleta (macie kontrolę nad tym, jakiej jakości jedzenie zostanie podane na stół i jaka będzie obsługa), ale i wada, o których powiem w drugiej części. 

Dużą zaletą wesela w namiocie jest to, że dostęp na zewnątrz jest bardzo ułatwiony. Jeżeli ktoś ma ochotę, po prostu może wyjść na spacer, przewietrzyć się, czy zapalić, jeżeli wśród naszych gości są osoby palące.

Decydując się na namiot, Para Młoda ma możliwość zaadaptowania całej ozdoby, zastawy, dekoracji po swojej myśli. Dodatkowo może wynająć kogokolwiek tylko chce: Pana, który przyjedzie z grillem i będzie go obsługiwał, klaunów, showmenów. I nie musi nikogo prosić o pozwolenie.

Wesele w namiocie – wady

Największą wadą namiotów jest chyba to, że jeżeli pogoda nie dopisze, może być nieco trudniej z całą organizacją.

Poza tym wszystko spoczywa na barkach Pary Młodej: zorganizowanie i podpięcie muzyki, ocieplenie i klimatyzacja, zaaranżowanie wodzireja, albo osoby z rodziny, która zajmie się zabawianiem gości i zorganizowaniem oczepin, czy zatrudnienie obsługi wesela (kelnerzy, kucharze). Warto także pomyśleć o dodatkowych przenośnych toaletach i atrakcjach dla dzieci.

Jedzenie trzeba będzie zamówić w firmie cateringowej. Chyba że tak jak w naszym przypadku były to poprawiny, więc jedzenie zabraliśmy z sali, z pierwszego dnia wesela, a nasze mamy zrobiły tylko coś na ciepło. 

Inną wadą wesela organizowanego w namiocie jest kwestia posprzątania po imprezie. Oczywiście możecie kogoś zamówić do pomocy, ale jeżeli teren, na którym organizujecie wesele, jest Wasz (np. działka), końcowe sprzątanie i tak czeka Was. 

 Jakie Wy macie doświadczenia z weselami w namiocie? Chcielibyście, aby Wasza uroczystość właśnie tak wyglądała?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 październik 2017
06 listopad 2017

Komentarze