Nie podzielasz pasji swojej drugiej połówki? Postaraj się ją przynajmniej zaakceptować i zrozumieć

04 październik 2018
Dagmara Sobczak

Mówi się, że szczęśliwy człowiek, to ten, który ma w życiu jakąś pasję, której może się oddać. W końcu praca to nie wszystko, warto mieć jakieś hobby – zajęcie, które sprawia nam radość i pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego. 

Pasje mogą być różne – od bardzo prozaicznych, mniej lub bardziej popularnych poprzez ekstremalne, a nawet niebezpieczne. Co w sytuacji, gdy pasja Twojej drugiej połówki jest dla Ciebie niezrozumiała i, co więcej, nie do zaakceptowania? Jak sobie z tym poradzić?

Jak zaakceptować pasję swojego partnera?

Dużo łatwiej jest, kiedy poznając nowego partnera, poznajemy go z całym inwentarzem – również z pasjami, jakie posiada. Decydując się na związek z daną osobą, wiemy, czego możemy się spodziewać i akceptujemy wszystkie wady, zalety, zamiłowania i formy spędzania wolnego czasu. Dużo gorzej jest, jeżeli w trakcie trwania związku, ktoś nagle odkrywa w sobie nową pasję i partnerowi nie przypada ona do gustu.

Prawda jest taka, że każdy z nas jest wolnym człowiekiem i może robić, cokolwiek chce. Nawet będąc z kimś w związku – nie mamy prawa zabraniać drugiej osobie żyć po swojemu. Szczególnie jeżeli robi coś, co sprawia jej przyjemność. Mamy dwie opcje: albo zaakceptować to i wspierać partnera w swojej nowej pasji (nawet jeśli jest niebezpieczna), albo odejść i dać mu żyć po swojemu. 

Mimo początkowych wątpliwości i obaw, możemy nauczyć się akceptacji dla czyichś pasji. Jak to zrobić? Mam dla Was kilka sposobów, które na pewno w tym pomogą.

Zdaj sobie sprawę, że każdy jest wolny

Wystarczy postawić się na miejscu tej drugiej osoby. Czy chciałabyś, aby mężczyzna zabraniał Ci realizowania siebie poprzez pasję? Czy czułabyś się dobrze, gdyby zamiast zrozumienia i wsparcia, pojawiała się złość, ocena i smutek? Na pewno nie. Nawet jeżeli nie rozumiesz jego pasji, spróbuj ją zaakceptować. Skoro jemu sprawia to radość, będziesz miała szczęśliwszego mężczyznę w domu. 

Poza tym, w tym samym czasie, kiedy on będzie realizował siebie, Ty możesz oddać się swojemu hobby!

Okaż miłość poprzez wsparcie i zainteresowanie, a nie ocenianie

Pokaż, że jesteś dobrą partnerką i okaż zainteresowanie oraz wsparcie w rozwoju marzeń swojej drugiej połówki. Ocenianie nigdy nie wychodzi związkowi na dobre...

Szczerze porozmawiajcie o obawach i uzyskajcie konsensus

Masz prawo mieć obawy o swoją miłość. Może hobby, które wybrał jest niebezpieczne albo pochłania zbyt wiele czasu?

Porozmawiaj ze swoim partnerem o tych wątpliwościach i lękach. Jeżeli pasja Twojego partnera jest czasochłonna, spróbujcie wypracować kompromis, tak, aby nie zabrakło czasu dla Waszej dwójki i rodziny. 

Jestem pewna, że teraz uda Wam się dogadać! Czy Wasi partnerzy mają jakieś nietypowe pasje, które trudno było Wam zaakceptować? :)

Średnia

4.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze