Czym charakteryzuje się wesele w stylu industrialnym?

23 kwiecień 2018
Karolina Kosmala

Wystrój industrialny jest obecnie bardzo modny: ściany z cegieł, surowe drewniane stoły, metalowe krzesła królują w magazynach wnętrzarskich. Jeśli dobrze czujecie się w tym klimacie, może uczynić z niego główny motyw Waszego wesela?

Takie wnętrza mają tę przewagę nad typowymi salami ślubnymi, że pozostawiają większe pole do popisu w kwestii dekoracji i łatwiej nadać im różnorodny charakter. Oto kilka pomysłów na to, żeby było surowo, a jednocześnie glamour. Dominujące tony to srebro (a właściwie metal), złoto i miedź, dodajcie do tego dużo światła i będzie przepięknie!!!

Najważniejsza jest cegła!

Absolutny hit w we wnętrzach, natychmiastowo dodaje charakteru każdej przestrzeni. Wiele poprzemysłowych przestrzeni jest odnowionych i przeznaczonych specjalnie na potrzeby imprez.

Jeśli nie boicie się eksperymentować (na rodzinie i znajomych) w okolicy, szczególnie ośrodków poprzemysłowych, na pewno znajdziecie pofabryczne budynki, które uniknęły remontu, a odrapane ściany nadają im wyjątkowego charakteru. Zwracajcie uwagę szczególnie na takie, gdzie czasem odbywają się koncerty czy wystawy: macie pewność, że sufit nie zawali się na głowę, no i prawdopodobnie w pobliżu jest jakaś infrastruktura sanitarna. Dobrym tropem są kompleksy w trakcie remontu, ponieważ zwykle znajdziecie tam przestrzeń, której nie tknął jeszcze żaden architekt, a równocześnie możecie liczyć na to, że cywilizacja powróciła w to miejsce: ma to znaczenie zarówno ze względu na obecność łazienek, jak i potrzeb firmy cateringowej.

Kolejny niezbędny element - ozdoby z metalu

Ten prosty sposób na oryginalne wazony w stylu indu bardzo mi się spodobał: w zależności od gustu, możecie zostawić oryginalne, srebrne puszki lub pomalować je na złoto czy miedź farbą w sprayu. Jeśli potrzebujecie większych „wazonów” przejdźcie się do najbliższej dobrej pizzerii: ich puszki po pomidorach mają rozmiary małych wiaderek.


Źródło: pinterest.com

Z grubego miedzianego drutu można wyczarować wiele ozdób, na przykład oznaczenia na krzesła Pani i Pana Młodego.


Źródło: pinterest.com

Jeszcze pomysł na winietki - dlaczego by nie wykorzystać starych żarówek?


Źródło: pinterest.com

 

Nie można pominąć betonu

Tym razem nie chodzi mi wcale o modne i kosztowne betonowe doniczki czy inne gadżety, ale najzwyczajniejsze (i niedrogie) pustaki. Efekt jest wcale nie najgorszy!


Źródło: pinterest.com

A co można zrobić z palet?

Na przykład stoły i ławy dla gości weselnych. Jeśli siedziska z palet wydadzą Wam się jednak niewygodne (ja mam takie wrażenie), paletę można wykorzystać także jako tablicę z rozmieszczeniem gości na sali.


Źródło: pinterest.com

 

Tort w stylu industrialnym? Proszę bardzo!

Prosto i z poczuciem humoru: zamiast pary z masy cukrowej, tort wieńczy kilka żarówek. Rozumiem, jeśli dekoracja z żarówek to dla Was trochę za dużo, na szczęście industrialny charakter  tortu można osiągnąć także w inny sposób: trochę złotej i srebrnej jadalnej farby, a efekt jest spektakularny.Podoba Wam się styl industrialny? Zdecydowalibyście się na taki na własnym weselu?

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Komentarze