Wesele w sylwestra, czym się różni od tradycyjnego?

16 grudzień 2017
Paulina Pieśla

Dokonując wyboru daty naszego ślubu, często kierujemy się kilkoma aspektami. Sporo par młodych zwraca uwagę, żeby w miesiącu, w którym ślubują, była literka ‘r’, część stawia na miesiące, które w jakiś sposób wiążą się z historią ich związku, a jeszcze inni wybierają datę przypadkową.

Są również tacy, którzy chcą zorganizować uroczystość w jakiś szczególny dzień. Do takich dni należy niewątpliwie ostatni dzień w roku, czyli Sylwester. Ostatni dzień roku to wyjątkowa data. Większości z nas kojarzy się z końcem czegoś starego, zamknięciem rozdziału. Nowy Rok, to symbol początku czegoś nieznanego, nowego. Wy również rozpoczynacie nowy rozdział życia - od teraz będziecie tworzyć rodzinę, więc jest to niewątpliwie jedna z największych zmian w Waszym życiu.

Czy wesele w Sylwestra różni się czymś od wesela w inny dzień w ciągu całego roku? Na co koniecznie musicie zwrócić uwagę?

Zorganizowanie wesela w Sylwestra, wbrew pozorom, nie jest łatwą rzeczą i to nie na jednej, ale nawet na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim, dzień ten wypada w trakcie kalendarzowej zimy w Polsce. Może nie jest to argument, który przemawiałby za tym, że wesele w zimie to coś złego, jednak trzeba pamiętać o odpowiednym okryciu wierzchnim dla Pary Młodej oraz o ewentualnych problemach na drogach, spowodowanych np. śnieżycą. Nie możecie zapomnieć również o tym, że w Sylwestra sporo firm normalnie pracuje. Oznacza to, że korki mogą być większe niż w przypadku zwykłej soboty, a jeśli jeszcze do tego dojdą nieodśnieżone drogi, to dobrze przemyślcie i zaplanujcie Wasz czas, żeby nigdzie się nie spóźnić.

Kolejnym aspektem niewątpliwie są ceny. O ile niektóre rzeczy kupicie taniej z racji końca roku i wyprzedaży kolekcji, jak np. suknia ślubna, garnitur, dodatki, o tyle wszystkie usługi mogą iść nawet 50% w górę. Niestety wizażystki, fryzjerki, orkiestra, kamerzysta i fotograf nie patrzą na Sylwestra jak na normalną sobotę tylko jak na święto i podnoszą zdecydowanie swoje ceny. Ciężej jest również z terminem rezerwacji. Sale weselne często organizują bale sylwestrowe, więc nawet nie do końca chcą wynajmować obiekt na wesele w ten dzień. Wizażyści i fryzjerzy mają pełne ręce roboty, więc warto zarezerwować termin dużo wcześniej szczególnie wtedy, kiedy chcecie trafić do konkretnej osoby. Również hotele, hostele oraz inne miejsca zapewniające nocleg mogą mieć wyższe ceny i zabukowane miejsca, więc nie możecie zapomnieć o wcześniejszej rezerwacji!

Tak jak wspomniałam wyżej, Sylwester to normalny dzień roboczy dla wielu z Waszych gości. Szczególnie wtedy, kiedy wypada w normalny dzień tygodnia. Musicie liczyć się z tym, że może Wam odmówić kilka osób z racji tego, że nie dostaną urlopu na ten dzień, lub po prostu wykorzystali go już w ciągu roku.  Wielu gości może mieć również plany na zabawę, warto mieć również to na uwadze.

Oczywiście wesele w Sylwestra różni się również z perspektywy pozytywnych aspektów. Na pewno datę Waszego ślubu zapamiętają wszyscy Wasi goście. O północy możecie liczyć na darmowy pokaz fajerwerków, co niewątpliwie stanie się atrakcją zarówno dla Was, jak i Waszych gości.

Dookoła Was będzie roztaczać się magiczna aura Świąt Bożego Narodzenia, którą kocha wielu z nas. W tej sytuacji również możecie pomyśleć o dodatkach i ozdobach w tym klimacie. Jeżeli dopisze Wam pogoda, czyli spotkacie się z łagodną zimą, to możecie liczyć na przepiękne widoki i zdjęcia.

Jeżeli jesteście przesądni to musicie pamiętać stare przysłowie, że jaki Sylwester, taki cały rok. Jeżeli ten wyjątkowy dzień będzie najpiękniejszym w Waszym życiu, zwiastuje to powodzenie i radość w nadchodzącym roku.

Sylwester to niewątpliwie magiczna data, ale organizacja wesela w tym dniu nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli chwilowe komplikacje potraktujecie jak wyzwanie, to Wasze święto zapamiętają wszyscy goście! :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 grudzień 2018

Komentarze