Modne bukiety ślubne w sezonie 2019/20

09 maj 2020
Dagmara Sobczak

Piękna wiązanka ślubna to nieodłączny element całej ślubnej stylizacji panny młodej. Mimo że jest tylko dodatkowym elementem – nadaje subtelności i pełni także role podczas oczepin.

Jeżeli nie mamy welonu, to właśnie wiązanka służy do wyłonienia panny spośród damskiej części gości, która pierwsza wyjdzie za mąż. 

Jak wybrać odpowiednią wiązankę dla siebie?

Wiązanki ślubne – na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej?

Co roku zmieniają się trendy, jeżeli chodzi o bukiety ślubne. Z jednej strony co sezon inne kolory kwiatów są w modzie, ale także kształt i wielkość wiązanki ulega zmianie. 

Osobiście nie polecam ślepego dążenia za tymi zmianami. Warto udać się do doświadczonej florystki, która nie tylko wykona piękny bukiet, ale i doradzi, jeżeli mamy problem z dobraniem odpowiednich kwiatów co stylizacji. 

Po pierwsze, warto dobrać bukiet ślubny do całej ceremonii. Jeżeli florystka zajmuje się zarówno wiązanką ślubną, jak i dekoracją Kościoła i sali – nie ma problemu. Jeżeli natomiast robią to inne osoby, warto by wszystko ze sobą ładnie się komponowało i było zrobione jednak z tych samych rodzajów kwiatów. 

Po drugie, bukiet powinien pasować do stylizacji pary młodej. Na przykład w wiązance ślubnej, może pojawić się kolorystyczne nawiązanie do garnituru Pana Młodego lub jego dodatków. Jeżeli mamy lekką zwiewną sukienkę inne kwiaty będą do niej pasowały niż do sukienki w stylu księżniczki. 

Po trzecie, warto zwracać także uwagę na dostępność kwiatów w danym sezonie. Pamiętam, że moją wymarzoną wiązanką było delikatne splecenie konwalii. Niestety realność tego pomysłu była bardzo mała, ponieważ ślub brałam w październiku. Oczywiście, było możliwe sprowadzenie mi tych kwiatów z zagranicy, ale koszt był ogromny.

Nie zawsze to, co sobie wymarzymy, jest realne w rozsądnej cenie, dlatego warto poczytać, jakie gatunki kwiatów i roślin są dostępne w miesiącu, w którym będziemy wychodzić za mąż.

Wiązanki ślubne 2019

Coraz popularniejsze stają się wiązanki, w których dominuje zieleń. Oplątwy, długie liście, różne rodzaje trawy, paprocie – wszystko pojawia się w ślubnych wiązankach. Od kilku sezonów zakochujemy się w sukulentach, więc ta miłość przenoszona jest także do bukietów ślubnych. 

Modne są także bardziej wyjątkowe i nietypowe kwiaty. W bukietach pojawiają się karczochy, bawełna, liście monstery i wiele, wiele innych kwiatów, o których wcześniej nie słyszeliśmy w podobnych kompozycjach. 

Bukiety mają także coraz ciekawsze formy i kształty. Odchodzimy powoli od bukietów w kształcie bombek na rzecz nieoczywistych kształtów. 

Jaka jest Wasza wymarzona wiązanka ślubna? Wybieracie same, czy pozostawiacie wolną rękę florystce? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 lipiec 2018
09 wrzesień 2018

Komentarze