Wieczór panieński zimą

22 listopad 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Jesteś świadkową na ślubie i przypadł Ci zaszczyt organizacji wieczoru panieńskiego? Dodatkowo ma on odbyć się zimą, a Ty nie masz na niego pomysłu?

Nie martw się, podam Ci propozycje, z pośród których być może wybierzesz opcje na to wyjątkowe babskie spotkanie :)

Coraz więcej Par Młodych decyduje się na ślub i wesele zimą. Do tej pory ślubny boom dotyczył miesięcy letnich gwarantujących przyzwoitą pogodę, komfort stylizacji ze względu na wyższy słupek rtęci na termometrze, dostępność kwiatów czy dekoracji. Wbrew pozorom, zima ma wiele zalet sprzyjającym organizacji tego najważniejszego dnia.

Przed ślubem zwyczajem jest organizacja wieczoru panieńskiego. O ile z przygotowaniem go jako świadkowa czy druhna latem nie powinnaś mieć większego problemu, tak chłodniejsza aura może wywoływać pewne obawy. Niech Cię jednak sprawa nie przeraża, bo ta piękna pora roku ma wiele do zaoferowania!

Pomysły na wieczór panieński w zimie

Babski wypad w góry

Jeśli uczestniczki planowanego wieczoru panieńskiego lubią sporty zimowe, możecie wybrać się w góry. Za dnia zaplanuj szaleństwo na stokach i zwiedzanie, a popołudniami i wieczorami imprezy w klubach oraz wizyty w regionalnych restauracjach.

Górski klimat, zimową porą jest jeszcze bardziej urokliwy. Miejscowi na pewno zadbają abyście spędziły udany czas. Wynajmijcie drewniany domek, gdzie wieczorami będziecie miały okazję napić się grzanego wina, zjeść oscypek i porozmawiać o wyczekiwanym ślubie lub o Waszych wspólnych przygodach. Uprawiając sporty zimowe możecie pokusić się o ubranie na stokach charakterystycznego dla Waszej grupy elementu ubioru. Może to być taka sama czapka, szalik, gogle…

Jeśli jednak nie jesteście miłośniczkami sportu, i bez tego góry są piękne i klimatyczne. Dodatkowo uspokajają i relaksują, a Pannie Młodej z pewnością się to przyda :)

Weekend w SPA

Bywa i tak, że pogoda zimą płata figle i mrozy są nadzwyczaj mocne, non stop pada śnieg lub - co gorsza - deszcz. By odciąć się od tego na chwilę, możesz zaplanować wyjazd do pobliskiego SPA. Kilka dni w babskim gronie z możliwością korzystania z saun, basenu, jacuzii? Świetna opcja! Pannie

Młodej możecie sprezentować relaksacyjny masaż, który z pewnością pomoże jej się odstresować przed najważniejszym dla niej dniem. Wszystkie naładujecie akumulatory, odprężycie się i powrócicie z wielką energią do działania! Dodatkowo upiększycie się na ten nadchodzący wyjątkowy wieczór! :)

Ognisko i kulig

Organizując wieczór panieński zimą, doskonałą atrakcją jest kulig. Tutaj musisz jednak mocno zaklinać pogodę, by ten miał rację bytu.

Popytaj w okolicy, gdzie można zorganizować takie przedsięwzięcie. Być może któryś z pobliskich sąsiadów zaoferuje Ci pomóc. Kulig możecie zakończyć ogniskiem – pieczenie pianek i kubek gorącej czekolady – mmmmm. Przejazd bryczką podczas tego spotkania to również ciekawy pomysł!

Domowe klimaty

Jesteście domatorkami i największą przyjemność sprawiają Wam spotkania w domowym zaciszu? Tam też można zorganizować super zabawę! Na Tobie spoczywa główna roli podczas planowania wieczoru panieńskiego, ale możesz zaangażować również wszystkie uczestniczki.

Podzielcie się obowiązkami. Niech każda z dziewczyn, przygotuje coś do jedzenia i pomoże Ci w dekoracjach otoczenia. Możesz również zamówić na ten dzień catering. W dzisiejszych czasach wiele firm oferuje takie usługi. Szybko, łatwo, smacznie i z dostawą do domu. Przygotuj gry i zabawy i inne atrakcje wedle Waszych upodobań ;)

Wyjazd za granicę

W przypadku gdy jednogłośnie nie lubicie zimy i związanych z nią niskich temperatur, może warto rozważyć wyjazd za granicę? Wiedząc o planowanym ślubie i weselu, możesz z wyprzedzeniem poszukać atrakcyjnej oferty wycieczki w ciepłe kraje.

Trzeba zaznaczyć, że ta opcja jest znacznie kosztowniejsza i powinnaś wspólnie z przyszłą Panną Młodą zastanowić się nad możliwościami organizacji takiego „wieczoru panieńskiego”. Gdy znajdziecie fundusze, wtedy już hulaj dusza! Opalanie, pływanie w morzu, drinki, plażowe imprezy! Dodatkowo zdobędziecie tak trudno dostępną w tym czasie opaleniznę, która na weselu doda Wam uroku i będzie przypominała o wspaniale spędzonym czasie :)

Ważne jest, by przed organizacją wieczoru pańskiego skonsultować się z Panną Młodą. Jeśli jednak ma być to dla niej niespodzianka, podpytaj o zdanie jej rodzinę, znajomych. To ona ma być zadowolona i chyba nie chciałabyś by Twój pomysł okazał się nietrafiony, a Panna Młoda tego wieczoru byłaby smutna?

Pamiętaj też, żeby wszystko przygotować na czas. Zacznij stosunkowo wcześniej swoje przygotowania. Musisz zaprosić inne dziewczyny, rozdzielić zadania, załatwić miejsce, dekoracje itd. To wszystko wymaga czasu. Gdy spełnisz te wymagania, wieczór panieński będzie na pewno bardzo udany, zostanie w pamięci na długie lata i będziecie miały ze znajomymi, co wspominać ;)

Organizowałaś już wieczór panieński? Jakie atrakcje przygotowałaś na ten dzień? :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze