Zabawia gości i czuwa nad przebiegiem wesela, a także zaraża wszystkich zebranych pozytywną energią! Wodzirej to ważna postać na weselu. Jak znaleźć tego idealnego? Czym kierować się podczas wyboru? Podpowiadamy w artykule Narzeczonym na co zwrócić uwagę.

28 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Kim jest wodzirej?

Wodzirej to osoba, która prowadzi imprezę. Ma za zadanie zadbać o gości by czuli się dobrze podczas całego wesela. Wodzirej to konferansjer i jednocześnie animator dla starszych, ale i młodszych zgromadzonych. Ma opiekować się gośćmi i zachęcać ich do wzięcia udziału w zabawach, a także wymyślać atrakcje tak by nikt nie zaznał nudy. Od czasu do czasu opowiedzieć żart i cały czas się uśmiechać! ;) Cechy idealnego wodzireja? Otwartość, kreatywność, charyzma, zapał,  energia oraz z poczucie humoru.

Jak wybrać najlepszego wodzireja?

Podczas wyboru wodzireja zwróćcie uwagę na opinię krążące w sieci na jego temat. Jeśli jego praca przypadła innym Parom Młodym i gościom do gustu z pewnością ktoś dokonał pozytywnego wpisu. Ponadto już podczas rozmowy, spotkania powinniście wyczuć tzw. flow. Wodzirej powinien mieć lekkość w nawiązywaniu znajomości, sypać propozycjami jak z rękawa i być otwarty na ludzi. Profesjonalistów szukajcie w Internecie – ogłasza się tam wielu usługodawców lub popytajcie znajomych czy mieli z kimś do czynienia. Na witrynach internetowych powinny być zawarte takie informacje jak: doświadczenie, sposób pracy czy wspomniane opinie. Te konkretne dane często wzbogacone są zdjęciami. Wodzireje często uczestniczą w targach ślubnych, pokazując swoją ofertę przyszłym i potencjalnym klientom, którzy zjawiają się na tego typu wydarzeniach. Wodzirej weselny powinien być kulturalny i pewny siebie. Goście mają czuć się tego wieczora wyjątkowo. Organizator rozrywkowej części imprezy musi być więc na tyle elastyczny by sprostać oczekiwaniom gości i móc zareagować w każdej sytuacji. Przebieg zabawy powinien być dopasowany pod gusta uczestników, a te zostaną poznane podczas wesela. Wodzirej powinien więc poprowadzić wesele w odpowiedni sposób i po prostu – stanąć na wysokości zadania! ;) Pamiętaj, że wysoka kultura osobista i nienaganna prezencja to również to, na co powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru wodzireja na Wasze wesele.

wodzirej z mikrofonem w ręce ładnie ubrany siedzący za stołem

Co robi wodzirej?

Wodzirej musi być dobrym organizatorem! To on musi reagować w każdej nawet najmniej spodziewanej sytuacji. Do jego roli należy również wznoszenie toastów, zapowiadanie przerw czy kolejnych części zabawy. Wodzirej prowadzi oczepiny i czuwa nad integracją gości i ogólnym przebiegiem uroczystości. Co więcej, często zajmuje się oświetleniem głównej sali no i co najważniejsze… cały czas przemawia do gości.

Wodzirej pośrednik

Zatrudniona przez Was osoba podczas zabawy musi być w stałym kontakcie z Wami oraz innymi usługodawcami (fotograf, kamerzysta, dj, kelnerzy itd.). Przed samą imprezą powinniście ustalić czego oczekujecie. Dobry wodzirej powinien zaproponować kilka scenariuszy przeprowadzenia wieczoru, ale jednocześnie być uważny na Wasze propozycje. Czasem scenariusz jednak zmienia się w trakcie wesela, stąd tak ważna elastyczność i profesjonalizm wodzireja, by mógł reagować „na żywo”. Profesjonalista w zanadrzu będzie miał wiele propozycji na tańce, konkursy i inne atrakcje.

tańczące osoby w tle kolorowe światła

Zgrany duet z djem!

Wodzirej to druga najważniejsza osoba odpowiedzialna za część artystyczną wesela. Razem z djem czy zespołem muzycznym musi rozumieć się bez słów! Połączenie tych dwóch opcji zdaje się być najlepszym rozwiązaniem i gwarancją na udany wieczór. Dj może być jednocześnie wodzirejem, to takie 2 w 1, ale rozdzielenie dwóch ról na pojedyncze osoby to bardzo dobra sprawa. Wybrane osoby podzielą się zadaniami i skupią na ich wykonywaniu, nie będą wchodzić sobie w drogę i zadbają o okiełznanie gości. Z pewnością jesteście w stanie potwierdzić, że im więcej zadań spoczywa na jednej osobie, tym gorzej z ich odpowiednią realizacją. A poza tym co dwie głowy, to nie jedna! ;) W sytuacjach kryzysowych (odpukać) będą mogły szybko zareagować.

Znalezienie dobrego wodzireja na wesele to ważna sprawa. To od tej osoby zależy czy Wasze wesele będzie udane. Podczas wyboru tego usługodawcy warto dokładnie zapoznać się z jego działalnością oraz przeprowadzić dokładny wywiad – najlepiej twarzą w twarz – podczas takich spotkań najłatwiej zorientować się czy dana osoba ma „to coś” czy też nie ;)

 

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 grudzień 2019
28 marzec 2020

Komentarze