Wróżby Andrzejkowe dla dwojga

29 listopad 2017
Agnieszka Okularczyk

Dzień świętego Andrzeja, czyli popularne Andrzejki znane były już od dawna i obchodzone zawsze z 29 na 30 listopada. Dawniej przeznaczone były raczej dla młodych niezamężnych dziewczyn, które chciały odkryć rąbek tajemnicy o swoim zamążpójściu. Obecnie jednak wróżenie andrzejkowe stało się na tyle popularne, że wszelkiego rodzaju wróżby i zabawy obchodzi się w grupie znajomych lub gronie najbliższych osób. Jako że święty Andrzej uznawany jest za patrona małżeństw oraz orędownika zakochanych, warto ten wieczór spędzić we dwoje z ukochaną osobą.

Oto kilka pomysłów na wróżby, które mogą urozmaicić wspólnie spędzony czas :)

Ciasteczka z wróżbą

Szykując romantyczny wieczór, zadbajcie nie tylko o pyszną kolację i wspaniałe wino, ale również o coś słodkiego. Jako deser możecie przygotować ciasteczka z wróżbą. Należą one do tych bardziej czasochłonnych, ale sprawiają wiele radości nie tylko poprzez wspólne pieczenie, ale również wymyślanie przepowiedni zapisanych na kolorowych karteczkach.

Klasyczne lanie wosku

Jest to najpopularniejsza ze wszystkich wróżb, a zarazem najchętniej wykonywana. Polega na roztopieniu wosku w rondelku i wlewaniu go powoli na zimna wodę przez dziurkę od klucza. Z chwilą, gdy wosk zastygnie, możecie go wyjąć i ocenić jego kształt. Najlepiej zrobić to przy zgaszonym świetle i zapalonej lampce, aby jego cień padał na ścianę. Obracając zastygłą masę, doszukacie się kilku kształtów, np. anioł, serce, kot, których znaczenie najlepiej jest sprawdzić w senniku.

Spełnienie marzeń

Kolejną propozycją jest zapisanie swoich najskrytszych marzeń na każdej karteczce z osobna. Zwińcie je w kulki i rzućcie przed siebie. To marzenie z karteczką, które znajdzie się najbliżej Was, najszybciej się spełni.

Jaki będzie Wasz związek?

Jeśli jesteśmy już przy karteczkach to możecie na trzech takich samych kawałkach papieru narysować po kolei: śliwkę, gruszkę i cytrynę, a następnie złożyć je w identyczny sposób i rozpocząć losowanie. Rodzaj owocu, który wylosujecie jest odzwierciedleniem Waszej przyszłej relacji, mianowicie:

Śliwka oznacza, że Wasz związek nie ma przyszłości.

Gruszka symbolizuje radość ze związku i jego stabilność.

Cytryna wskazuje, że między Wami będzie bardzo różnie i możecie spodziewać się burzliwej relacji.

Orzechowa wróżba

Okres jesienny kojarzy się ze smakiem jabłek, miodu, cynamonu, oraz orzechów. Szykując sałatkę z orzechami lub pyszne ciasto, pamiętajcie, aby nie pozbywać się łupinek orzechów, ponieważ będą Wam potrzebne do tej wróżby.

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się Wasze losy i czy jesteście sobie przeznaczeni, przygotujcie: dwie łupiny orzecha, garnek z wodą i trochę cierpliwości. Połóżcie łupinki na wodzie i obserwujcie ich ruchy. Jeśli odpłyną od siebie, oznacza to, że Wasze drogi się rozejdą, natomiast jeśli się połączą czeka Was wspólna przyszłość.

Wróżenie z pierścionka

Moją ulubioną wróżbą andrzejkową jest wróżenie z pierścionka, choć niektórzy mówią, że musi to być złota obrączka. Polega ona na tym, że przewiązujecie na sznurku owy pierścionek i trzymacie go nieruchomo w szklance do połowy wypełnionej wodą. Czekacie aż pierścionek sam się rozkołysze i odliczacie ile razy stuknie on o brzeg szklanki. Liczba, którą otrzymacie oznacza wiek Waszego zamążpójścia.


Pamiętajcie jednak, aby sznurek był dość długi (ok. 15cm), a pierścionek nie dotykał wody ani nie był też ponad szklanką.

Ile dzieci nam się urodzi?

Inną, równie ciekawą wróżbą z wykorzystaniem pierścionka jest wróżenie ilości i płci Waszych przyszłych dzieci. W tym celu również musicie zawiesić pierścionek na sznurku i trzymać go nieruchomo nad wewnętrzną stroną dłoni Waszego partnera. Jeśli po chwili pierścionek zacznie ruszać się jak wahadło, oznacza chłopca, jeśli będzie obracać się w kółeczko, oznacza dziewczynkę. Po określeniu płci Waszego pierwszego dziecka, zatrzymajcie pierścionek kładąc go na dłoni i ponownie podnieście go nieruchomo, w ten sposób ocenicie płeć drugiego dziecka. Powtarzacie tę czynność tak długo, aż pierścionek stanie nieruchomo.


Jeśli trzykrotnie pierścionek będzie ruszał się jak wahadło, a za czwartym już się nie rozbuja, oznacza to, że możecie spodziewać się trojki chłopców :)

Mam nadzieję, że zainspirujecie się powyższymi propozycjami i spędzicie wspaniały andrzejkowy wieczór. Jeśli któraś z wróżb Wam się szczególnie spodobała, dajcie znać w komentarzu! 

Średnia

3.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 styczeń 2019
19 październik 2018

Komentarze

Fajna wróżba jest z tymi kartkami ????
~Milena ???????????? 24 listopad 2021 16:38 odpowiedz