5 sposobów na spędzenie romantycznych Mikołajek

04 grudzień 2017
Dagmara Sobczak

W tym roku Mikołajki wypadają w środę, kiedy większość z nas prawie cały dzień siedzi w pracy. DO XIX wieku Mikołajki były dniem wolnym od pracy. Dziś już zniesiono to święto, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby popołudnie zarezerwować dla swojej drugiej połówki i... świętować. 

Zazwyczaj w Mikołajki Mikołaj zostawia drobne upominki. Dlatego, zanim spotkacie się ze swoją drugą połówką, nie zapomnijcie o symbolicznym drobiazgu, którym może być coś słodkiego, wino, czy dla kobiety: kwiatek. 

5 sposobów na spędzenie romantycznych Mikołajek

Zakładając, że macie dla siebie jedynie popołudnie, Mikołajki to dobry dzień, aby:

Wybrać się do kina

Jednak nie na byle jaki film, a film, który wprowadzi Was w świąteczną atmosferę.

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście – idealnym wyborem mogą okazać się „Listy do M. 3”. To wzruszająca, okraszona świętami polska komedia romantyczna, nie tylko dla kobiet! Widzowie targani są emocjami od śmiechu poprzez łzy. 

Jeżeli ”Listy Do M. 3” Was nie przekonują, na Mikołajki do kin trafią także świąteczne animowane bajki (nie tylko dla dzieci!) jak np. „Pierwsza gwiazdka”, „Mikołaj i spółka”, czy „Magiczna zima muminków”.

Zrobić sobie Dzień Piernika

Jeżeli zastanawiasz się właśnie, czym jest Dzień Piernika, już spieszę z odpowiedzią. Nie ma w tym nic skomplikowanego. To dzień, w którym wspólnie piecze się i zdobi świąteczne pierniki. Warto wcześniej zaopatrzyć się w potrzebne do tego narzędzia i składniki. Podczas pieczenia i dekorowania ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Zrobić sobie Dzień Choinki

Sprawa wygląda podobnie jak z Dniem Piernika. Dzień Choinki to dzień, w którym wspólnie ubieracie choinkę. Może to być Wasz coroczny rytuał, który dopracujecie według własnej koncepcji. Czemu nie ubierać choinki w świątecznej pidżamie albo chociaż sweterku z reniferem? W tle możecie puścić świąteczną muzykę i w międzyczasie zajadać pierniczki.

Wybrać się na lodowisko

Jeżeli lubicie zimowe sporty, pójście na lodowisko może okazać się strzałem w 10! Pamiętajcie, że nie musicie mieć swoich łyżew, większość lodowisk posiada wypożyczalnię. Wybierając się na łyżwy, warto ubrać się na cebulkę, ponieważ po kilkunastu minutach jazdy, może zrobić Wam się gorąco.

Oglądać w domu świąteczne filmy

Jeżeli kino nie serwuje dla Was niczego interesującego w tym roku, a chcecie wprowadzić się już w świąteczny nastrój – kupcie kilka filmów DVD i zróbcie sobie świąteczny, mikołajkowy seans filmowy. 

 

Co sądzicie o moich propozycjach? Jak Wy planujecie spędzić Mikołajki we dwoje?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 grudzień 2019
22 kwiecień 2018

Komentarze