Zbliża się koniec roku, a to sprzyja robieniu postanowień. Jeśli chcecie pracować nad Waszą relacją, w tym roku postanowienia noworoczne zróbcie razem! :)

21 grudzień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Usiądźcie i porozmawiajcie

To etap, od którego powinniście zacząć. Bez rozmowy – nic się nie uda. Musicie opracować wspólny plan. Zaplanujcie konkretny dzień na to przedsięwzięcie. Zaparzcie herbatę, usiądźcie i zróbcie małe podsumowanie kończącego się roku. Przegadajcie co było ok, co bardziej na minus w Waszym związku, z czego jesteście dumni, a co jest do poprawki. Możecie iść o krok dalej i zrobić mały rachunek sumienia. Każdy z Was niech wypowie na głos co uważa, że zrobił dobrze, a co źle. Taka analiza może przynieść wiele dobrego. Rozmawiajcie na spokojnie, w przyjaznej atmosferze, określcie wspólne plany na najbliższy rok i pomyślcie co możecie zrobić by Wasz związek nadal ewoluował, a każdy z Was czuł się w nim dobrze. Przygotujcie kartkę i długopis lub notes, pisaki… co chcecie i decydując się na konkretne postanowienia, zapisujcie je na kartkach. Zadeklarowane postanowienia może wypisać w formie haseł na tablicy kredowej jeśli np. macie taką w części jadalnianej lub wydrukować i powiesić w antyramie np. w holu. Mogą być ukryte lub jeśli wolicie – na widoku, tak by codziennie na nie zerkać.

 kobieta notująca w notesie

Bądźcie częściej offline

Dzisiejszy świat stawia na bycie online. Internet i social media zawładnęły światem. Online robimy zakupy, płacimy rachunki, sprawdzamy wiadomości, szukamy rozrywki… Tablicę facebookową przewijamy średnio 3 godziny dziennie, pozostałe aplikacje niewiele mniej. Statystyki mówią, że w Internecie spędzamy ponad 6 godzin dziennie. Wyniki są przerażające lecz prawdziwe… A gdyby tak być bardziej tu i teraz? Skupić się na sobie i relacji z bliską osobą? To może być jedno z Waszych postanowień – być bardziej online. Jeśli macie problem z nadużywaniem sieci, wprowadźcie sobie konkretne limity. W ustawieniach telefonu można nawet określić preferowany czas. Możecie również zdecydować się na to, że gdy spędzacie czas we dwoje np. na randce, na spacerze, w restauracji – wyłączacie telefon (oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić). Pamiętajcie, że zamiast skupiać się na mobilnych urządzeniach, powinniście skupić się na sobie. Nie ma nic gorszego, jak lekceważenie partnera, bo pika telefon… Instagram, skrzynka mailowa, powiadomienia z Twittera na pewno poczekają.

 

Słuchajcie się

To postanowienie 2 w 1. Otóż, słuchanie siebie nawzajem w związku to podstawa. Prowadząc konwersację, nie przerywajcie sobie, szanujcie wypowiadane przez partnera zdania. Często zamiast uważnie słuchać drugiej osoby, w myślach już gnamy co chcemy jej odpowiedzieć i często nie czekając wykrzykujemy własne zdanie. Szacunek do wypowiedzi drugiej osoby jest niezwykle ważny. Oduczcie się więc przerywania i narzucania swojego zdania. Zobaczycie, że w ten sposób staniecie się bardziej uważni na to, co mówicie, lepiej zaczniecie się rozumieć i zwracać uwagę na drobiazgi, które zaowocują poprawą w związku.

 zbliżenie na dłonie, za które trzyma się para

Dbajcie o siebie

W dzisiejszym pędzie łatwo się zatracić. Wciąż za czymś gnamy, mamy mnóstwo obowiązków i pracy. Dni upływają jeden po drugim, jest ranek, „a za chwilę wieczór”. I tak w kółko… musicie w tym pędzie znaleźć czas dla siebie. Muszą być flirty, bliskość, wspólny czas. Wygospodarujcie codziennie choć chwilę sam na sam. Stwórzcie rytuał np. wieczorny, podczas którego zadbacie o Waszą relację. Herbata i rozmowa, wspólna kąpiel i analiza dnia, jeden odcinek serialu? W takich postanowieniach łatwiej wytrwać razem. Pamiętajcie też o wzajemnych komplementach, docenianiu i miłych gestach – kolacja niespodzianka, kwiaty bez okazji, przygotowana kąpiel… małe rzeczy, a cieszą bez względu na Wasz staż! ;)

 

Wasze wspólne postanowienia noworoczne muszą być dokładnie przemyślane. To Wy najbardziej wiecie na czym powinniście się skupić i co wymaga dopracowania. Pracujcie nad swoją relacją, a my życzymy powodzenia w dotrzymaniu określonych wspólnych celów! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 styczeń 2020
30 październik 2023

Komentarze