Wspólny biznes

16 wrzesień 2019
Dagmara Sobczak

Prowadzenie wspólnego biznesu, praca w jednej firmie, w jednym pokoju, wspólnie w domu – dla wielu z nas wydaje się to super rozwiązaniem i połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Jednak czy zawsze jest tak kolorowo? Oczywiście, że nie!

Prowadzenie jednego biznesu, czy pracowanie wspólnie w domu (nawet gdy zajmujecie się innymi rzeczami) nie jest wcale takie proste i wymaga od partnerów nie lada wyczucia. 

Jak pracować razem i się nie pozabijać? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. 

Wspólny biznes – jak przetrwać we dwoje w jednej pracy?

Niezależnie czy wspólny biznes to jest to, nad czym pracowaliście i czego chcieliście, czy jednak trochę siłą rzeczy zostaliście wepchnięci we wspólne działania – warto byście zdali sobie sprawę, że wspólna praca ma nie tylko plusy, ale także minusy, z którymi musicie sobie jakoś poradzić. 

Jak więc przetrwać te gorsze momenty? Podrzucam swoje prywatne porady, które u nas (odkąd pracujemy razem z domu) całkiem nieźle się sprawdzają.

Świadomie rozdysponujcie wolny czas

Zazwyczaj, kiedy pracujemy osobno, nie możemy doczekać się, kiedy spędzimy wolny czas razem. Kiedy pracujemy razem, momentami możemy czuć przesyt sobą nawzajem. Warto jest więc pamiętać o czasie dla siebie samego. Po godzinach oddaj się swojej pasji, czy jest to ogrodnictwo, czytanie książek, czy wspinaczka. Nie zapominaj o czasie spędzonym z samym sobą. Każdy tego potrzebuje dla równowagi. 

Mimo wszystko, mimo że każdy z Was ma swoje własne pasje i mimo tego że pracujecie razem i dużo czasu jesteście wtedy obok siebie, powinniście też wolny czas spędzać razem. Wspólna praca to co innego niż wspólne spędzanie czasu czy randkowanie. Nie pozwólcie, by okazało się w pewnym momencie, że tylko praca Was łączy.  

Musicie znaleźć konsensus między spędzaniem wolnego czasu razem a w pojedynkę czy z innymi znajomymi. Najważniejszy jest balans. 

Zmieniajcie czasem miejsce pracy

Dla odświeżenia umysłu dobrym pomysłem jest wyjście czasem z domu jednej osoby i popracowanie z innego miejsca, np. z kawiarni, z domu rodzinnego, nawet z parku. Gdzie możecie.

Czasem taki jeden dzień na dwa tygodnie, gdzie jedno z Was wychodzi z domu, pozwala Wam zatęsknić za sobą i przypomnieć, że jednak wspólna praca ma swoje plusy i jest fajna!

 

Uczcie się większego zrozumienia dla swojego partnera 

Kiedy przebywacie ze sobą tyle godzin dziennie, możecie mieć momentami przesyt siebie nawzajem. Zanim rozpoczniecie słowną przepychankę, postarajcie się postawić na miejscu drugiej osoby. Może ostatnio ma więcej pracy? Bardziej stresujące zadania? Goni ją czas?

Jeżeli możesz, przejmij część obowiązków na siebie. Zrób takiej osobie kawę, podsuń kanapki. Pokaż, że dbasz i rozumiesz, a wspólna pracaj może Was jeszcze mocniej połączyć. 

Jakie jeszcze podsunęlibyście rady osobom, które prowadzą wspólny biznes? Może jesteście jednymi z nich - co u Was działa? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 lipiec 2020

Komentarze