Zainwestuj w biały uśmiech przed ślubem

13 lipiec 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Każdy z nas podczas dnia własnego ślubu marzy o tym, by wyglądać zjawiskowo. Pragniemy zaprezentować się w idealnej sukni, garniturze, fryzurze i makijażu, ale czy mamy na uwadze również piękny uśmiech?

Niestety mało kto może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Rzadko kiedy posiadamy naturalny biały odcień zębów. Wpływają na to uwarunkowania genetyczne, ale i dieta. Spożywamy kawę, herbatę, jedzenie i picie o ciemnych barwnikach, palimy papierosy – wszystko to wpływa na odcień naszego szkliwa.

Coraz większą popularność przed tym wielkim dniem zdobywa zabieg wybielania zębów, aktualnie dostępny w prawie każdym większym gabinecie stomatologicznym. W szczególności biała suknia lubi występować razem z białym uśmiechem. Ten dodaje pewności siebie i sprawia, że czujesz się komfortowo.

Ważne! Za procedurę rozjaśniania uśmiechu powinniśmy zabrać się na długi czas przed wyznaczoną datą ślubu.

Domowe sposoby czy profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie?

Na rynku dostępny jest pełen wachlarz preparatów do wybielania zębów w warunkach domowych – pasty, żele, paski, nakładki. Ze względu na obecne w nich różne stężenia nadtlenku wodoru, trzeba być bardzo ostrożnym. Czasem przez domowe eksperymenty możemy sobie bardziej zaszkodzić i uzyskać zupełnie inny efekt, o jaki nam chodziło. Jeśli jednak skonsultujemy dany produkt ze specjalistą, będziemy mieli informacje z pewnego źródła, tym samym będzie wiadomo, czy dany produkt jest bezpieczny czy też nie.

W sprawie śnieżnobiałego uśmiechu polecam Wam jednak wizytę u stomatologa. W gabinecie zabiegi są droższe, ale zdecydowanie bezpieczniejsze, a efekt szybszy. Specjalista dobierze najbardziej adekwatną metodę wybielania i wszystko dokładnie opisze. W razie pytań odpowie na nie bezpośrednio i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Co ważne, gabinety często posiadają udokumentowane wykonane zabiegi na zdjęciach (tzw. przed i po), więc będziecie mogli na miejscu obejrzeć przykładowe efekty.

Leczenie zębów przed wybielaniem

Pamiętajcie, że przed wybielaniem zębów należy je wyleczyć. Należy również wykonać skaling.

Zwróćcie także uwagę na fakt, że plomby nie rozjaśniają się podczas zabiegu.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Cena jest zależna od wybranej metody.

Za wybielanie nakładkami z żelem zapłacimy do 1000 zł, a za wybielanie lampą nawet do 3000 zł. Wszystko zależy m.in. od wybranej metody, prestiżu gabinetu oraz lokalizacji.

 

Czy wybielanie zębów boli?

Z własnego doświadczenia zdradzę Wam, że wybielanie nie boli, jednak często w pierwszym tygodniu po zabiegu zęby są podrażnione. Pojawia się lekki ból, a bardziej wrażliwość na ciepło i zimno oraz smaki, stąd również uwaga, by tego typu zabiegi wykonywać stosunkowo wcześniej. Uczta weselna ma być przecież przyjemna :)

Pamiętajcie również, że odporność na ból przy takim zabiegu to kwestia mocno indywidualna - najlepiej będzie skonsultować wybór odpowiedniej metody ze stomatologiem.

Inwestycja w biały uśmiech to dobre przedsięwzięcie. Podczas ślubu i wesela wynagrodzą Wam to zdjęcia, na których zaprezentujecie Waszą hollywoodzką biel. Przede wszystkim będziecie czuli się bardziej komfortowo, a w tak ważnym dniu jest to na wagę złota ;)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 marzec 2020
07 sierpień 2023

Komentarze