Dekoracja sali weselnej - na co się zdecydować?

03 styczeń 2019
Joanna Brodzicka

Czym się kierować przy wyborze dekoracji sali weselnej? Jak dopasować wystrój, aby był idealny i oddał charakter Pary Młodej?


O ile z reguły wybór sali weselnej jest z góry zawężony z uwagi na ich ilość w okolicy, o tyle selekcja dekoracji weselnej niesie ze sobą wiele możliwości. Jest kilka aspektów, o których warto przedyskutować, zanim para młoda dobierze dekorację i wyznaczy styl swojego wesela.


Charakter Sali weselnej

Zacznijmy od analizy wybranej sali ślubnej. Nie każdy styl pasuje do konkretnego lokalu. Jeśli zdecydowaliście się na klimatyczny lokal w drewnie, nawiązujący do stylu góralskiego, raczej zrezygnujcie z morskich czy przesadnie eleganckich dodatków. Z kolei wybierając typowe pomieszczenie restauracyjne, które dodatkowo tonie w bieli, macie pole do manewrów związanych z wyborem dekoracji.

Nie musicie decydować się na jeden wiodący kolor. Barwy można ze sobą mieszać. Najwygodniejszą opcją jest wybór jednego zasadniczego i dopasowanie 2-3 dodatkowych, które będą stanowiły tło i wspaniale się uzupełniały. Ma to zastosowanie do dekoracji na meblach, stroju państwa młodych, a nawet na kwiatach i winietkach dla gości.

Styl uroczystości weselnej

Najpierw w wyobraźni określcie, co najbardziej lubicie. Czy stawiacie na styl elegancki, wytworny, czy raczej jesteście nowocześni i stawiacie na street wear. A może kochacie sielskość i naturalność? To, co zadecydujecie, będzie wiążące w każdej kwestii związanej z doborem dekoracji weseln ej.

Całość dodatków powinna współgrać z ogólnie dobranych stylem uroczystości. Jest jedna niepisana zasada - nieco mniej formalny strój pozwala na większą swobodę, na przykład dekoracje w stylu rustykalnym czy modnych aktualnie boho.

Codzienność kontra uroczystość zaślubin

Odradzam dobieranie dodatków i strojów państwa młodych zupełnie w odmiennym stylu, jaki reprezentujecie na co dzień. Jeśli przyszła panna młoda stroni od elegancji, nie znosi szpilek i kapeluszy, źle będzie czuła się jako wytworna księżniczka w butach na 20 cm obcasie. Pan młody również nie musi przywdziewać stylowego smokingu, zwłaszcza w sytuacji, kiedy tego typu ubranie jest droższe od sukni panny młodej.

Liczy się to, co trafia w Wasz gust i co jest Wam bliskie. Jeśli macie nadal problem z doborem dekoracji, rozejrzyjcie się po swoim mieszkaniu. Co Wam się w nim najbardziej podoba lub co chcielibyście w nim zmienić? Myślę, że właśnie znaleźliście odpowiedź na trapiący Was problem.

3 życzenia

Wymieńcie 3 najważniejsze sprawy, które mają dla Was znaczenie. Ustalenie 3 kluczowych elementów pozwoli dobrać odpowiednią dekorację ślubną.

Określcie na co macie ochotę spożytkować zaoszczędzone pieniądze, na czym zaoszczędzić, a z czego jesteście w stanie zrezygnować. Nie zawsze to, co najdroższe będzie najładniejsze.

Najwygodniej jest zawęzić swoje poszukiwania stylu do kilku spraw. Każde z Was wymienia kolory, przedmioty, sprawy najbardziej istotne. Na podstawie zawężonej listy łatwiej Wam będzie zdecydować, co podoba się obydwu stronom. A może już decydowaliście? Zdradzicie szczegóły? :)

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 wrzesień 2019
19 sierpień 2019

Komentarze