Wywiad z wizażystką na planie

26 sierpień 2018
Magdalena Magdziarz

Marta Furdyna - zdolna makijażystka, pod której pędzle trafiły m.in. Edyta Górniak, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Ewa Farna, Maja Sablewska, Margaret, Kasia Sowińska. 

Wykonuje makijaże dla najbardziej popularnych programów telewizyjnych m.in. Taniec z gwiazdami - Dancing with the stars, Twoja twarz brzmi znajomo, Idol, Voice of Poland. Wolne chwile poświęca…malarstwu.

Witaj Marto! Cieszę się, że znalazłaś dla mnie chwilę. Zależało mi na tej rozmowie. Myślę, że jesteś odpowiednią osobą, która podpowie przyszłym Pannom Młodym, na co zwrócić uwagę w doborze makijażu ślubnego. Może na początek opowiesz, jakie są trendy na nadchodzący rok?

Makijaż ślubny rządzi się swoimi prawami. Niekoniecznie brane są pod uwagę trendy, które możemy podziwiać na światowych pokazach mody. To, co mogę doradzić pannom młodym to to, żeby w tym ważnym dniu oddały się w ręce profesjonalistów i żeby wybrały makijaż, w którym będą czuły się dobrze. To  jest najważniejsze. Warto tez zwrócić uwagę na trwałość makijażu, a co za tym idzie - na wybór kosmetyków o przedłużonej trwałości.

A myślisz, że warto sugerować się tym, co modne?

Na pewno warto zapoznać się z trendami. Często jednak modne makijaże lepiej sprawdzą się na sesjach zdjęciowych czy pokazach mody niż na ślubie. Można jednak zainspirować się i wykorzystać modny element.

W jednym z odcinków „I nie opuszczę Cię aż do ślubu” widziałam piękny makijaż boho Twego autorstwa. Powiedz, często zdarzają Ci się takie ciekawe zlecenia, czy raczej Panny Młode idą w kierunku klasyki?

Panny młode są coraz odważniejsze. Często wybierają mocny lub oryginalny makijaż. Cieszy mnie to, bo mogę bardziej poszaleć podczas malowania. Oczywiście mnóstwo jest też osób ceniących sobie klasykę i „bezpieczeństwo” w makijażu.

Może zdradzisz jakiś swój „tajemny trik”, który stosujesz w makijażu ślubnym?

Myślę, że trik to wyjście naprzeciw oczekiwaniu klientek i słuchanie ich. To bardzo ważne nie tylko w makijażu ślubnym, ale w każdym innym.

W Twoich pracach szczególnie cenię czystość, estetykę i maksymalne podkreślenie kobiecości. To Twój indywidualny styl czy też długo wypracowywana technika?

Bardzo dziękuję :) W każdej kobiecie widzę Jej piękno i właśnie to chcę podkreślić makijażem. Lata praktyki na pewno mi to ułatwiają.

Cieszę się, że zdradziłaś nam tak wiele tajników swej pracy. Nie byłabym sobą, gdybym nie podpytała o Twoje rady dla przyszłych mężatek - zarówno te dotyczące ślubnych przygotowań, jak i strefy prywatnej.

Obserwując przygotowania do ślubów podczas realizacji programu „I nie opuszczę Cię aż do ślubu”, nasuwa mi się wniosek, że warto zainwestować w specjalistów ds. organizacji ślubów, wesel, żeby uniknąć przykrych niespodzianek na dzień przed ślubem lub w tym szczególnym dniu i żeby wybrana suknia była tą jedyną, idealną, wymarzoną, bo ślub bierze się tylko raz ;)


Na koniec zapytam o Twoje plany na przyszłość. Nadal będziemy Cię często widywać na szklanym ekranie? A może są inne projekty na horyzoncie?

Bardzo lubię pracować przy produkcjach telewizyjnych i mam nadzieję, że będzie mnie i moich makijaży coraz więcej i będę mogła dzielić się z Wami swoją wiedzą. Zachęcam do odwiedzania mojego fanpage’a na Facebooku (Furdyna Makeup) i Instagramu (furdyna_makeup), tam możecie znaleźć wszystkie informacje o moich planach, a także o szkoleniach, które prowadzę. Zapraszam też na naukę makijażu.

Dziękuję serdecznie za zaproszenie na wywiad i za rozmowę.

Serdecznie dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia w dalszym rozwoju i liczę, że jeszcze kiedyś porozmawiamy.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze

Wywiad na najlepszym poziomie
~A. 10 wrzesień 2018 21:42 odpowiedz
Miło mi bardzo! Niebawem pojawi się więcej wywiadów :)
~Magdalena Magdziarz 12 wrzesień 2018 23:38