Co łączy uroczego królika z fotografią ślubną?

29 lipiec 2019
Karolina Zysek

Fotograf ślubny jest jednym z najważniejszych usługodawców podczas ślubu i wesela. To dzięki niemu jesteśmy w stanie utrwalić chwile, które niestety przeminą i tylko ujęcia pozwolą Nam wrócić do nich pamięcią. Dlatego tak ważny jest wybór profesjonalnego fotografa!

Dzisiaj o trendach w fotografii ślubnej opowiedzą Wam Eliza oraz Mateusz, założyciele White Bunny. Otrzymacie wiele cennych porad  przed wyborem swojego fotografa, jak również dowiecie się, jak znalazł się uroczy królik w logo firmy ;-)Cześć Elizo i Mateuszu! Przeglądając Wasz profil w mediach społecznościowych, moją uwagę przykuło oczywiście niesamowite portfolio, ale również zaintrygowała mnie Wasza nazwa i logo firmy.

Firmy, które fotografują śluby, najczęściej nawiązują swoją nazwą do tych wydarzeń, a skąd u Was pomysł na White Bunny? 

W naszej nazwie jest pewne subtelne nawiązanie do tematyki ślubnej. Mianowicie pierwszy człon nazwy "White" nawiązuje do koloru, który kojarzy się ze ślubami. Całą nazwą chcieliśmy się wyróżnić na tle firm. Jesteśmy miłośnikami zwierząt, sami nie jemy mięsa, a królik był pierwszym wymarzonym zwierzątkiem Elizy. Chcieliśmy również, żeby nazwa była łatwa do zapamiętania i dobrze się kojarzyła. Połączenie tych wszystkich elementów dało efekt, jakim jest nazwa White Bunny.

Bardzo intrygująca genezy nazwy firmy! Gdy już wiemy jak znalazł się uroczy królik w logo, to czas na pytanie – skąd Wasza pasja do fotografii?  Zadecydował o tym profil szkoły średniej/studiów czy od dzieciństwa biegaliście z aparatem w ręku?

Poznaliśmy się w szkole fotograficznej i od tamtego czasu pracujemy razem oraz jesteśmy parą. Na początku interesowała nas bardziej tematyka reklamowa i modowa, ale po czasie poczuliśmy, że w fotografii ślubnej jest bardzo ważny element uczuć oraz emocji i przekonaliśmy się, że to warto robić.      


     
To prawda, fotografia ślubna wyróżnia się na tle innych. Trzeba uwiecznić każdą ulotną chwilę tego ważnego dnia, który już się nie powtórzy. W takim razie fotografia ślubna jest domeną Waszego zespołu czy proponujecie również inne usługi?

Tak, głównie zajmujemy się fotografią ślubną, ponieważ bardzo nas to pochłania,a chcemy robić wszystko na jak najwyższym poziomie. Natomiast kiedy mamy trochę wolnego czasu realizujemy swoje poboczne projekty związane z fotografią modową, portretowa czy reklamowa.

Jako znawcy swojej branży, opowiedzcie mi, proszę, o obecnych trendach w fotografii ślubnej. Czy Nowożeńcom zależy bardziej na ulotnych chwilach czy też podkreślają, który moment jest dla nich najważniejszy i starają się planować fotografie?  

Każdy klient jest inny i oczekuje od fotografa innych zdjęć. Dlatego też na rynku można znaleźć fotografów z najróżniejszą stylistyką. Od ciemnych melancholijnych zdjęć po jasne i radosne. Natomiast większość osób, które trafiają do nas, ufają nam w 100% i pozwalają, abyśmy uwiecznili ulotny moment chwil naszymi aparatami. Najbardziej zależy nam na oddaniu emocji towarzyszących parze młodej. Oczywiście jesteśmy otwarci na propozycje i z chęcią realizujemy ich pomysły na wymarzone zdjęcie ślubne. Osobiście nie poddajemy się bieżącym trendom, robimy zdjęcia, tak jak czujemy i staramy się, aby w naszej subiektywnej ocenie wyglądały jak najlepiej.Pamiętam z młodych lat, że na każdym weselu Para Młoda znikała średnio na dwie godziny z przyjęcia weselnego. Dowiedziałam się później od rodziców, że w tym czasie byli na sesji plenerowej. Czy obecnie Nowożeńcy również praktykują podobny zwyczaj czy preferują umówić się na inny dzień?

Coraz częściej pary decydują się na sesje w dniu ślubu zamiast sesji w innym dniu. Wystarczy 15-20 min, aby zrobić dobre zdjęcia oddające emocje tego dnia. Dużym plusem jest to, że para młoda po raz kolejny nie musi się przygotowywać, a emocje są świeże i niewymuszone. Dodatkowo kontrolujemy światło i kiedy wybija tak zwana "złota godzina" zabieramy parę na krótką sesję. Oczywiście zdarza nam się wykonywać sesje w innym terminie. Jest wtedy więcej czasu i można pozwolić sobie na eksperymentowanie i szukanie ciekawych kadrów. Sporo osób decyduje się na sesje zagraniczne, jest to też ciekawa alternatywa.

Wyjazdy za granicę na sesję to nowy trend, natomiast trendem, który ostatnimi czasy spadł na popularności to wynajmowanie profesjonalnych kamerzystów.  Nowożeńcy rezygnują z kilkugodzinnych kamerzystów na rzecz dwóch fotografów, z których jeden z nich kameruje najważniejsze chwile, by stworzyć z nich kilkuminutowy teledysk. Czy również praktykujecie taki sposób czy raczej doradzacie Narzeczonym, aby poprosili jedną ze znajomych osób, aby kręciła najważniejsze chwile, chociażby dobrej jakości aparatem w telefonie?

Skupiamy się w 100% na robieniu jak najlepszych zdjęć. Chcemy się skoncentrować tylko i wyłącznie na tym, aby efekt był jak najlepszy. Staramy się nie doradzać w tej kwestii. Znajomy z kamerką może być problematyczny, ponieważ w ważnych sytuacjach z braku doświadczenia może utrudnić prace fotografowi. Doświadczeni filmowcy dobrze wiedzą, jak z nami współpracować tak, aby nie wchodzić sobie w drogę i aby efekty były zadowalające.Bardzo ważna uwaga, ponieważ profesjonalizm w tym dniu jest najważniejszy. A jaka jest dotychczas Wasza ulubiona realizacja? 

Każda nasza realizacja jest najlepsza pod innym względem. Jedną lubimy za detale, inna za otwartość, którą obdarzyła nas para młoda, a inną za piękne miejsca, w których mieliśmy przyjemność robić zdjęcia. Jednak nie jesteśmy w stanie wybrać jednej. Wszystkie ulubione realizacje można znaleźć na naszej stronie internetowej. Lada moment na naszej stronie pojawią się nowe reportaże.

Czekam z niecierpliwością! Jako specjaliści od fotografii ślubnej, czy macie jakieś porady dla Par Młodych, które stoją przed wyborem swojego fotografa na dzień ślubu?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie - czego oczekujemy od fotografa ślubnego oraz jaka estetyka zdjęć najbardziej Wam się podoba. W następnej kolejności trzeba dokładnie przejrzeć portfolio oraz zdjęcia fotografów i z wybranymi szczerze porozmawiać mailowo, telefonicznie lub najlepiej osobiście przy dobrej kawie. Warto zobaczyć czy dogadujecie się ze sobą , ponieważ w dniu ślubu bardzo ważnej jest, żeby czuć się swobodnie. Dzięki temu zdjęcia wyjdą lepiej, a i atmosfera będzie przyjemniejsza. Dobrzy fotografowie mają też swoje wymagania odnośnie do klientów, więc napiszcie w wiadomości ze organizacja ślubu to dla was ważna rzecz oraz coś więcej o was i dniu ślubu. Dajcie również odczuć, że zapoznaliście się z portfolio danego fotografa, do którego piszecie ;) Ponieważ im wy bardziej zaangażujecie się w organizacje ślubu, to fotograf, widząc to, bardziej zaangażuje się w zrobienie szczerych i pięknych zdjęć.Bardzo wiele cennych porad, dziękujemy Wam za nie!

Dziękujemy Wam również za wywiad, który z pewnością przybliży świat fotografii ślubnej wszystkim czytelnikom. Życzymy Wam jeszcze więcej wspaniałych sesji oraz oczywiście radości z tego, co robicie :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 listopad 2019
03 kwiecień 2020

Komentarze