Czego Para Młoda nie powinna robić w dniu ślubu?

03 czerwiec 2021
Magdalena Gitler

Organizacja ślubu i wesela to masa przygotowań, a sam dzień ślubu stanowi ich piękne zwieńczenie, chociaż często jest również bardzo stresujący.

Idealny ślub to również wielkie oczekiwania, a te czasami naprawdę trudno spełnić, zwłaszcza że nie wszystko zależy od nas i nie na wszystko mamy wpływ.

Czego nie powinniście robić w dniu ślubu, aby nie psuć sobie nastroju?

Przejmować się pogodą

Jeśli jest coś, na co zupełnie nie mamy wpływu, na pewno jest to pogoda w dniu ślubu. W naszym kraju bywa ona kapryśna o każdej porze roku, a występujące latem, czyli w najgorętszym sezonie ślubnym, intensywne deszcze i nagłe burze spędzają sen z powiek wszystkim parom, które planują na ten czas swoją uroczystość. Szczególnie jeśli ma to być ślub i wesele w plenerze.

Czy możemy coś z tym zrobić?

Nieszczególnie, dlatego kiedy planujesz ceremonię plenerową, warto przygotować plan B, który zostanie zrealizowany w razie załamania pogody, a potem liczyć, że jednak nie będzie konieczności jego wykorzystania i myśleć o tym, co najważniejsze – że tego dnia poślubisz swojego ukochanego i czeka Was wspaniałe przyjęcie w gronie najbliższych.

Robić wszystkiego samodzielnie

W dniu ślubu macie przed sobą wystarczająco dużo zadań, które nie mogą się obejść bez Waszego udziału. Musicie się przede wszystkim przygotować – ubrać, uczesać, umalować, a pomiędzy każdą z tych czynności trudno dopilnować wszelkich innych działań. I tak będziecie mieli mnóstwo na głowie, więc nie bierzcie na siebie jeszcze więcej.

Poproście o pomoc świadków, rodziców albo rodzeństwo. Nie chcecie chyba sytuacji, w której nie zdążycie się ubrać, bo w tym czasie nadzorowaliście pracę dekoratorek, w międzyczasie odbierając telefony od zagubionych gości i odpowiadając na pytania obsługi. Warto przygotować scenariusz dnia ślubu i szczegółowo omówić podział zadań z bliskimi. Jeśli jednak nie chcecie angażować ich, do pomocy możecie zatrudnić też wedding plannera.

Zapominać o jedzeniu 

Stres na każdego działa inaczej. Na niektórych tak, że nie są w stanie przełknąć nawet kęsa jedzenia. Jednak pomimo największego stresu nie zapominajcie o posiłkach!

Ślub i wesele najczęściej odbywają się po południu, a Wy będziecie na nogach już od wczesnego poranka. Ślubne stresy zdecydowanie częściej i mocniej dotykają panien młodych, dlatego pamiętaj – niewielkie śniadanie albo lekki lunch nie sprawią, że będziesz wyglądać źle w swojej kreacji, a na pewno poczujesz się lepiej.

Chyba nie chciałabyś zasłabnąć w trakcie ceremonii albo słyszeć burczenia swojego brzucha przy składaniu przysięgi? Pamiętajcie też o napojach – odpowiednie nawodnienie jest ważne zawsze, a zwłaszcza w upalne dni!

Kontrolować wszystkiego

Chociaż na pewno bardzo byście chcieli, w dniu ślubu nie da się kontrolować wszystkiego. Nie jesteście w stanie zapobiec pomyłkom, przejęzyczeniom albo tanecznym popisom wujka na parkiecie, które zostaną uwiecznione na filmie lub zdjęciach z wesela.

Oczywiście pomyłkom ze strony usługodawców można starać się zapobiec przez odpowiednie ustalenia i przygotowanie, ale czasami pomimo najlepszego przygotowania i chęci i tak wydarzy się coś spoza scenariusza.

Co możecie zrobić w takiej sytuacji? Odpuścić. Zrobiliście wszystko, co mogliście, a nawet jeśli ostatecznie coś nie wyszło, nie macie już na to wpływu. Może kiedyś będziecie wspominać całą sytuację z uśmiechem na ustach?

Sprawdzać zbyt często telefonu i zaglądać do mediów społecznościowych

I ostania, lecz również bardzo ważna rada. Telefony i media społecznościowe są nieodłączną częścią naszej codzienności i często spędzamy w nich długie godziny. W dniu ślubu też chcielibyśmy trzymać rękę na pulsie i być w pogotowiu, na przykład, gdyby pojawiło się jakieś nasze nieproszone zdjęcie.

Być może potrzebujecie też kilka kadrów do relacji, którą planujecie umieścić później w mediach społecznościowych? Poproście o to świadków lub inną zaufaną osobę, która zrobi to dla Was i w razie potrzeby będzie odbierała telefony od gości i usługodawców oraz służyła im radą.

Reszta może zaczekać do jutra, dzisiaj bądźcie obecni i cieszcie się każdą minutą tego wyjątkowego dnia, który i tak mija zbyt szybko! :) 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 czerwiec 2020
27 kwiecień 2019

Komentarze