W czym Pan Młody może pomóc podczas organizacji ślubu i wesela? Daj mu się wykazać!

10 styczeń 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Jak to my, kobiety mamy w naturze, często całość jakichkolwiek przedsięwzięć, ich organizację bierzemy na siebie. Takie zachowania tłumaczymy tym, że zrobimy to lepiej, szybciej, skuteczniej, dokładniej.

Te 4 ostatnie przymiotniki naprawdę robią wrażenie, mają wydźwięk pozytywny i pewnie w naszych głowach układa się od razu wizja perfekcji organizacyjnej. Ale nie dajmy się zwariować drogie Panie i pozwólmy również wykazać się naszym partnerom ;)

Od wielu lat wiadomo, że mózg kobiety i mężczyzny znacząco różnią się od siebie. Skutkuje to innym przetwarzaniem informacji, odbiorem emocji, a co za tym idzie innymi spostrzeżeniami, preferencjami itp.

Różnice między kobietami a mężczyznami 

Uważa się, że kobiety mają zwiększony przepływ informacji między półkulami, przyspieszone procesy myślowe, są sprawniejsze językowo (przecięty mężczyzna do codziennej komunikacji używa 7 tysięcy, kiedy kobieta około 20 tysięcy).

Życie pokazuje, że większość z nas, kobiet ma podzielną uwagę, potrafi słuchać, ma dar przekonywania. Dorzućmy pracowitość, rzetelność i wielozadaniowość i wachlarz cech przydatnych w życiu codziennym robi się naprawdę spory. Nie ma to absolutnie zabrzmieć jak wychwalanie naszej płci, a oczernianie przeciwnej, wręcz przeciwnie!

Zarówno my, jak i Panowie posiadamy takie cechy, które są na wagę złota. Przy połączeniu w parę robi się naprawdę ciekawie. Taki duet może wiele zdziałać więc serdecznie polecam rozplanowanie obowiązków przy organizacji wesela na dwoje, bo przecież co dwie głowy, to nie jedna :)

Nie oszukujmy się, z reguły to i tak kobieta będzie w kwestii ślubu i wesela głównodowodzącą, ale o przeróżne kwestie planowania postarajcie się zadbać wspólnie. O ile kobiety uwielbiają sprawy dekoracyjne i stylizacyjne, tak mężczyźni lubują się w motoryzacji i kwestiach strategicznych. Mogą też pomóc w wykonywaniu dekoracji i jakichkolwiek pracach fizycznych.

Istnieją też przypadki, że przyszły Pan Młody przepada za organizacją, jest estetą, perfekcjonistą i z dużym entuzjazmem podchodzi do spraw planowania. Wtedy sytuacja jest nawet trudna, bo pewnie musi walczyć o stanowisko dyrektorskie w tej sprawie, ale myślę, że i w takiej konfiguracji jakoś się dogadacie. Każda para jest inna, więc każda będzie miała inny podział obowiązków. Zdarza się, że kobiety uwielbiają motoryzację, a mężczyznom doskonale wychodzi dobór dekoracji. Ludzie są różni, mają indywidualne upodobania i predyspozycje, toteż nie ma jednego słusznego przepisu na sukces.

Gdy jednak sytuacja jest klasyczna, poniżej podpowiadam, jakie zadania mogą należeć do Pana Młodego, by ten wspomógł swoją wybrankę w organizacji ślubu i wesela.

Organizacja ślubu - zadania Pana Młodego

Wybór garnituru ślubnego

W dzisiejszych czasach coraz częściej panowie przywiązują uwagę do wyglądu zewnętrznego, w tym ubioru. Zaczynają interesować się modą i śledzić trendy.

Jeżeli Wasz partner należy do tej grupy, z pewnością nie będzie miał problemów z wyborem swojej ślubnej stylizacji. Jeśli ufacie mu w tej kwestii, możecie pozwolić na samodzielność w działaniu.

Jeżeli jest jednak inaczej, Panna Młoda powinna uczestniczyć przy wyborze garnituru na uroczystość lub chociaż udzielić narzeczonemu wskazówek, rad, pokazać przykładowe zdjęcia outfitów.

Drugą opcją jest wysłanie go na łowy samego, licząc, że doświadczony sprzedawca pomoże albo zasugerowanie wizyty w sklepach z bliską mu osobą np. mamą.

Wybór samochodu do ślubu

Za męskie zainteresowania, pasję często uważa się sport, elektronikę i motoryzację. To trio nierzadko wymieniane jednym tchem przypisujemy głównie płci męskiej, przy czym to ostatnie zdecydowanie bierze górę.

Jeśli Pan Młody miłuje się w autach, nie będzie dla niego problemem załatwić Wam transport na ten najważniejszy dla Was dzień. Określcie wspólnie budżet jaki chcecie przeznaczyć na ten aspekt, tak żeby ukochany wiedział jakie ma pole manewru, wspólnie zdefiniujcie Wasze gusta i oczekiwania i… niech działa! :)

Myślę, że dla Waszego mężczyzny będzie to bardzo przyjemna sprawa. Zdarza się, że Panowie mają marzenia o przejażdżce konkretnym modelem auta, może to właśnie ślub jest okazją do jego realizacji?

Zanim jednak zapadnie konkretna decyzja, upewnijcie się czy wybrany transport wpisuje się choć trochę w styl Waszej uroczystości. Jeśli zdecydowaliście się na wesele w stylu rustykalnym, pojazd pod drewnianą stodołę wyścigowym samochodem nie wypadnie najlepiej.

Wybór obrączek ślubnych

Decyzja o modelu, materiale, wyglądzie, grawerach obrączek należy do Państwa Młodych.

Pan Młody może natomiast wziąć na siebie wizyty u jubilera (oprócz tej pierwszej, podczas której będziecie mierzyć tą biżuterię na resztę wspólnego życia). Niech narzeczony dopełni formalności i sfinalizuje zakup, odbierze obrączki, a w dniu ślubu wyznaczy osobę, która dalej będzie za nie odpowiedzialna.

Alkohol na wesele

Nie ma co się oszukiwać. My, kobiety nie jesteśmy specjalistkami od alkoholi. Jest wiele ciekawych wątków podczas organizacji wesela, w których wypadniemy znacznie lepiej!

To zadanie, w którym natomiast doskonale sprawdzi się Narzeczony. Do pomocy może wziąć tatę lub teścia.

Wspólnie zadecydujcie jaki rodzaj alkoholi ma znaleźć się na Waszym weselu. Męskie grono niech zaś ustali ilość, wybierze marki i porówna ceny. Jeśli będzie temu towarzyszyła degustacja, będą zadowoleni jeszcze bardziej :)

Pan Młody powinien również upewnić się, jak wygląda przechowywanie alkoholu w miejscu, gdzie odbędzie się Wasza impreza, kiedy najpóźniej powinien go dostarczyć, czy restauracja dysponuje kubełkami na lód, itp.

A Wy jak podzieliliście się zadaniami? Za co odpowiedzialny jest Pan Młody? ;)

Średnia

2.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze