Jak zorganizować zaręczyny - w gronie rodzinnym czy tylko we dwoje?

10 październik 2018
Dagmara Sobczak

Jesteście już razem wystarczająco długo, żeby pójść krok dalej. Czujesz, że chcesz się jej oświadczyć i najwyższy czas zmienić swój stan cywilny. Wiesz, że to ta jedyna i nic tego nie zmieni. Być może masz już nawet wybrany pierścionek, ale pojawia się pytanie: jak mam się oświadczyć? 

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, czy chcesz to zrobić przy Waszych rodzicach czy może jednak bez ich udziału. 

Zaręczyny – przy rodzicach czy bez?

Zaręczyny to poważna sprawa. Przede wszystkim masz dwa wyjścia: Twoja ukochana dowie się wcześniej, że chcesz się jej oświadczyć albo planujesz jej zrobić niespodziankę.

Ustalamy wszystko wcześniej

Jeżeli Twoja wybranka wie wcześniej, wspólnie wszystko ustalacie, być może nawet sama wybrała sobie pierścionek zaręczynowy, to wtedy także wspólnie ustalcie, czy chcecie zrobić np. imprezę zaręczynową i zaprosić na nią swoich rodziców. Dowiedz się, czy Twojej kobiecie zależy na tym, aby rodzice byli przy tym ważnym wydarzeniu i czy chciałaby, abyś o jej rękę najpierw poprosił jej ojca. Co prawda odchodzi się już od tego rodzaju zapytań, ale być może rodzina Twojej wybranki jest dość konserwatywna i takie zachowanie byłoby w miłym tonie.

Wybieram niespodziankę

Jeżeli natomiast planujesz zrobić niespodziankę, musisz delikatnie podpytać swoją wybrankę, czy jak kiedyś myślała o swoich zaręczynach to, czy chciała, aby rodzice przy nich byli. Nie zaczynaj rozmowy od „musimy porozmawiać”, po prostu poszukaj dogodnego momentu w dyskusji i wpleć to naturalnie w rozmowę. 

Jeżeli nie masz ku temu dobrej okazji, a czas nagli – możesz podpytać rodzeństwo swojej ukochanej albo najbliższą przyjaciółkę. Być może bez problemu rozwieją Twoje wątpliwości. Czy zaręczyny powinny odbyć się z rodzicami, czy Twojej wybrance na tym zależy? Możliwe, że wspominała kiedyś o tym bliskim osobom.

Pamiętaj jednak także o swoich preferencjach. Może to Twoja rodzina należy do tych bardziej konserwatywnych i to może Twoi rodzice chcieliby być przy tym wydarzeniu? A może to właśnie Tobie z jakiegoś powodu zależy na tym, aby jednak rodzice byli świadkami oświadczyn. Nie zapominaj o sobie. Pamiętaj, że zaręczyny to Wasz wspólny, piękny moment i warto, aby obie strony były zadowolone. 

Wybierając zaręczyny przy rodzicach, możesz zaplanować wspólny obiad, wypad do restauracji czy nawet spacer po pobliskim parku. Nie musi to być doniosła chwila, jak kolacja przy świecach, może to być też luźne spotkanie na grillu czy wspólny wypad do kina. Od Ciebie zależy, jak to ugrasz i jakie zaręczyny będą dla Was najlepsze.Jak Wy wyobrażacie sobie swoje zaręczyny, z rodzicami czy bez? A może jesteście już po? Jest tu ktoś, kto oświadczał się przy rodzicach?

Średnia

2.6

Oceń mój artykuł

Zobacz także

25 październik 2018
29 wrzesień 2018

Komentarze