Co zrobić, kiedy wydaje Ci się, że zakochujesz się w kimś nowym, będąc w związku?

12 wrzesień 2020
Dagmara Sobczak

Czy będąc w związku (formalnym, czy nie formalnym) już nikt inny nie może nam się spodobać? Albo inaczej mówiąc, czy będąc w relacji z jakąś osobą, nie ma szans, żeby ktoś inny nas zafascynował, zauroczył, albo jeszcze mocniej: żebyśmy po prostu zakochali się w kimś innym?

To bardzo ciekawe jak do tego podchodzimy teoretycznie (miłość jest tylko jedna), ale kiedy w praktyce dzieje się coś podobnego, mamy poczucie, że wali nam się cały świat.

Czy słusznie?

Zauroczenie, kiedy jesteś w związku

Jesteśmy tylko ludźmi. Przez całe swoje życie poznajemy nowych ludzi. Raz dogadujemy się z nimi lepiej, innym razem gorzej. Może jednak zdarzyć się tak, że poznamy w końcu kogoś, kto nas zafascynuje. Czyj charakter, sposób bycia, wartości – zauroczą nas. Może się okazać, że nagle spotkamy swoją bratnią duszę. 

I mimo że jesteśmy w szczęśliwym związku, w którym kogoś kochamy, może zafascynować nas drugi człowiek. Tak po prostu. 

Najgorsze, co możemy w takiej sytuacji zrobić, to udawać, że tego nie ma i mieć do siebie wielki żal, a także wyrzuty sumienia. 

Warto zaakceptować taką sytuację i poszukać w niej plusów.

 Ale jak to zrobić, by nie zranić tym samym partnera? 

Partner a nowe zauroczenie

Nowe zauroczenie to trochę test dla związku. 

Z jednej strony może być szansą na docenienie swojego partnera i przypomnienie sobie, dlaczego jestem akurat z nim, dlaczego go wybrałam. Warto wtedy też zastanowić się, czy czegoś w związku mi nie brakuje? Czy wszystkie moje potrzeby są zaspokajane, czy ja jestem dobrym partnerem?

Jeżeli okaże się, że coś nie działa, tak jak powinno, to też dobry moment, by o tym porozmawiać i spróbować to zmienić. 

Po drugiej stronie mamy poddanie się zauroczeniu i zdradę. Niestety wiele osób wybiera właśnie tę drogę, jednak koniec końców żałują tego, bo okazuje się, że zauroczenie mija, zdejmujemy różowe okulary i okazuje się, że ta nowa osoba też ma wady, a życie z nią wiązałoby się z nowymi, innymi, a może nawet tymi samymi problemami, co życie z aktualnym partnerem. 

Szukaj plusów w zauroczeniu

Jeżeli zauroczenie dotknęło Ciebie, ale kochasz swojego partnera, jesteś z nim szczęśliwy, nie chcesz robić nic przeciwko niemu i chcesz z nim być, nie musisz zrywać kontaktu z nowo poznaną osobą. 

Jeżeli czujesz, że ta osoba jest Twoją bratnią duszą, jest duża szansa na koleżeństwo czy nawet przyjaźń. Zauroczenie naprawdę mija i poznając lepiej tę osobę, może się okazać, że poznasz jej wady, przez co stanie się dla Ciebie bardziej realna i ludzka. To sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci zawrzeć taką znajomość o czysto platonicznym charakterze. 

Tak rzadko spotykamy w swoim życiu ludzi o podobnych wartościach do naszych, że szkoda by było tak łatwo skreślać ich z naszego życia. 

Jesteśmy dorośli, potrafimy decydować i naprawdę warto dać sobie szansę na nowe, również damsko-męskie przyjaźnie. 

 

Wierzycie w damsko-męskie przyjaźnie? Jakie są Wasze doświadczenia? :)

Średnia

4.1

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 marzec 2020
21 lipiec 2019

Komentarze

Dziękuję, potrzebowałam tego!
~Sylwia 11 luty 2023 10:45 odpowiedz
To bardzo dobry wpis, który może kogoś zaspokoić. Często ludzie w takiej sytuacji popadają w panikę, myślą że samym zauroczeniem mogą już krzywdzić swojego partnera. Czasem warto przypomnieć sobie, że jesteśmy tylko ludźmi!
~-- 03 maj 2022 23:58 odpowiedz
Dziękuję Ci za to co tu napisałaś, właśnie jestem w takiej sytuacji. Do tego mieszkam za granicą więc czasem jest ciężko Pozdrawiam
~Zauroczona 21 lipiec 2021 06:17 odpowiedz