Co zrobić, kiedy wydaje Ci się, że zakochujesz się w kimś nowym, będąc w związku?

12 wrzesień 2020
Dagmara Sobczak

Czy będąc w związku (formalnym, czy nie formalnym) już nikt inny nie może nam się spodobać? Albo inaczej mówiąc, czy będąc w relacji z jakąś osobą, nie ma szans, żeby ktoś inny nas zafascynował, zauroczył, albo jeszcze mocniej: żebyśmy po prostu zakochali się w kimś innym?

To bardzo ciekawe jak do tego podchodzimy teoretycznie (miłość jest tylko jedna), ale kiedy w praktyce dzieje się coś podobnego, mamy poczucie, że wali nam się cały świat.

Czy słusznie?

Zauroczenie, kiedy jesteś w związku

Jesteśmy tylko ludźmi. Przez całe swoje życie poznajemy nowych ludzi. Raz dogadujemy się z nimi lepiej, innym razem gorzej. Może jednak zdarzyć się tak, że poznamy w końcu kogoś, kto nas zafascynuje. Czyj charakter, sposób bycia, wartości – zauroczą nas. Może się okazać, że nagle spotkamy swoją bratnią duszę. 

I mimo że jesteśmy w szczęśliwym związku, w którym kogoś kochamy, może zafascynować nas drugi człowiek. Tak po prostu. 

Najgorsze, co możemy w takiej sytuacji zrobić, to udawać, że tego nie ma i mieć do siebie wielki żal, a także wyrzuty sumienia. 

Warto zaakceptować taką sytuację i poszukać w niej plusów.

 Ale jak to zrobić, by nie zranić tym samym partnera? 

Partner a nowe zauroczenie

Nowe zauroczenie to trochę test dla związku. 

Z jednej strony może być szansą na docenienie swojego partnera i przypomnienie sobie, dlaczego jestem akurat z nim, dlaczego go wybrałam. Warto wtedy też zastanowić się, czy czegoś w związku mi nie brakuje? Czy wszystkie moje potrzeby są zaspokajane, czy ja jestem dobrym partnerem?

Jeżeli okaże się, że coś nie działa, tak jak powinno, to też dobry moment, by o tym porozmawiać i spróbować to zmienić. 

Po drugiej stronie mamy poddanie się zauroczeniu i zdradę. Niestety wiele osób wybiera właśnie tę drogę, jednak koniec końców żałują tego, bo okazuje się, że zauroczenie mija, zdejmujemy różowe okulary i okazuje się, że ta nowa osoba też ma wady, a życie z nią wiązałoby się z nowymi, innymi, a może nawet tymi samymi problemami, co życie z aktualnym partnerem. 

Szukaj plusów w zauroczeniu

Jeżeli zauroczenie dotknęło Ciebie, ale kochasz swojego partnera, jesteś z nim szczęśliwy, nie chcesz robić nic przeciwko niemu i chcesz z nim być, nie musisz zrywać kontaktu z nowo poznaną osobą. 

Jeżeli czujesz, że ta osoba jest Twoją bratnią duszą, jest duża szansa na koleżeństwo czy nawet przyjaźń. Zauroczenie naprawdę mija i poznając lepiej tę osobę, może się okazać, że poznasz jej wady, przez co stanie się dla Ciebie bardziej realna i ludzka. To sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci zawrzeć taką znajomość o czysto platonicznym charakterze. 

Tak rzadko spotykamy w swoim życiu ludzi o podobnych wartościach do naszych, że szkoda by było tak łatwo skreślać ich z naszego życia. 

Jesteśmy dorośli, potrafimy decydować i naprawdę warto dać sobie szansę na nowe, również damsko-męskie przyjaźnie. 

 

Wierzycie w damsko-męskie przyjaźnie? Jakie są Wasze doświadczenia? :)

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 czerwiec 2018
30 listopad 2018

Komentarze

Jestem w takiej sytuacji. Poznałam go w pracy i już z pierwszego dnia jak popatrzyliśmy sobie w oczy to poszło już z górki bo od początku była ta iskra. Oboje jesteśmy w stałych związkach. Z kolegi strony też widzę zainteresowanie. Ciągłe spojrzenia, uśmiechy, dogadywanie sobie, on wykorzystuje każdy możliwy moment żeby móc mnie dotknąć niby to przypadkiem ale czasami też potrafi podejść i przy rozmowie "niby" w formie żartu złapać mnie na chwilę w pasie czy złapać za barki żebym "mogła się zrelaksować". Na początku wszystko ok i podobalo mi się to a teraz czuję że to już za dużo i zaczynam łapać dystans i on widzę też. Staramy się jak najmniej mijać żeby nie kusić losu. Mam nadzieję że mi to przejdzie bo nie chce się tak czuć. Cieszę się że nie tylko ja tak mam bo zżerały mnie już wyrzuty sumienia.
~Wariatka 01 luty 2024 19:42 odpowiedz
Tego potrzebowałam, usłyszeć, że to normalne, tak podpowiadała mi intuicja, ale dobrze też dostać potwierdzenie. Bardzo dziękuję za ten artykuł
~Ania 08 listopad 2023 20:50 odpowiedz
Dzieki, potrzebowałam tego
~Klaudia 14 wrzesień 2023 15:43 odpowiedz
Dziękuję, potrzebowałam tego!
~Sylwia 11 luty 2023 10:45 odpowiedz
To bardzo dobry wpis, który może kogoś zaspokoić. Często ludzie w takiej sytuacji popadają w panikę, myślą że samym zauroczeniem mogą już krzywdzić swojego partnera. Czasem warto przypomnieć sobie, że jesteśmy tylko ludźmi!
~-- 03 maj 2022 23:58 odpowiedz
Jestem właśnie w takiej sytuacji ona ma męża
~Jarek 16 wrzesień 2023 12:35
Dziękuję Ci za to co tu napisałaś, właśnie jestem w takiej sytuacji. Do tego mieszkam za granicą więc czasem jest ciężko Pozdrawiam
~Zauroczona 21 lipiec 2021 06:17 odpowiedz