Zdjęcia must have podczas ślubu i wesela

20 sierpień 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Fotograf w dniu Waszego ślubu ma niezwykle odpowiedzialne zadanie. Winien on uchwycić na pamiątkowych fotografiach najważniejsze fragmenty uroczystości i wesela, emocje towarzyszące uczestnikom, Wasze kreacje…

Fotograf powinien być kreatywny, pomysłowy, powinien mieć zmysł obserwacji na bardzo wysokim poziomie, tak by postrzegać rzeczy, na które nie każdy z otoczenia zwróciłby uwagę. Zdjęcia z Waszego najważniejszego dnia będą pamiątką na całe życie. Będziecie do nich często wracać, ważne więc by były oryginalne i miłe dla oka.

Jakie ujęcia koniecznie powinny znaleźć się wśród nich?

Przygotowania

Fotograf może Wam towarzyszyć już od momentu przygotowań. Może uczestniczyć podczas wykonywania makijażu i fryzury Panny Młodej. To z pewnością ważne chwile, w nieco swobodniejszej atmosferze, którym towarzyszą rozmowy, mające na celu rozluźnić gwiazdę tego dnia.

Później ubieranie kreacji. Te czynności wymagają zazwyczaj pomocy osób bliskich. Panna Młoda w towarzystwie mamy, teściowej, siostry lub świadkowej bądź Pan Młody poprawiający starannie muszkę w lustrze – to miły obrazek dla oka, często wypełniony uśmiechami, które uwiecznione na zdjęciach będą miła pamiątką.

Pierwsze spotkanie

To jeden z najpiękniejszych punktów tego dnia, w którym uczestniczycie teoretycznie wy dwoje, bo nawet jeśli macie w tej chwili publiczność, przestaje być ona ważna. Liczycie się tylko Wy.

Po raz pierwszy widziecie się w ślubnych kreacjach tuż przed wypowiedzeniem sakramentalnego tak, jednej z najważniejszej chwil w życiu. To moment, któremu towarzyszą niebywałe emocje, często naznaczone łzą wzruszenia. Moment jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, wyjątkowy… pstryk! I już znajdzie się za jakiś czas w weselnym albumie lub w ramce i zawiśnie na ścianie.

Moment przysięgi

To z kolei jednogłośnie punkt kulminacyjny, przez który właściwie powstało całe spotkanie. W obecności Waszych najbliższych osób zawieracie związek małżeński, który pieczętujecie włożeniem na palce obrączek.

Nie wyobrażam sobie, by ta chwila nie została uwieczniona na zdjęciu. Wy przy ołtarzu, a w tle wzruszenie świadkowie i rodzice. Ach…

Zdjęcia grupowe, rodzinne

Pamiętajcie tego dnia o zdjęciach grupowych. Po wyjściu z kościoła możecie zebrać bliskich i poprosić fotografa o pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Na jednym kadrze będziecie mieli zebranych wszystkich swoich gości, a pośrodku nich Wy, sprawcy zamieszania.

Docenicie takie fotografie w przyszłości, a przyszłe pokolenia jeszcze bardziej.

Pierwszy taniec

Przygotowywaliście się do niego, chodząc na kurs lub wykonacie go całkowicie spontaniczne? Niezależnie która z opcji Was dotyczy powinna być udokumentowana.

Na zdjęciach fotograf może również uchwycić pierwsze tańce Panny i Pana Młodego z rodzicami. Wspaniała pamiątka!

Miejsce wesela

To tam odbędzie się Wasza najważniejsza impreza w życiu.

Miejsce, gdzie spędzicie kilkanaście godzin, celebrując bycie mężem i żoną. Fotograf powinien przedstawić je na zdjęciach.

Detale, zbliżenia

Niech fotograf nie zapomina o nich w dniu ślubu! Biżuteria, buty, muszka, bukiet… niech i one mają swoje 5 minut. W trakcie przygotowań na pewno są na pierwszym planie, później w ciągu trwania ślubu i wesela schodzą na dalszy i pośród wszystkich innych znikają. Mając je uchwycone na zdjęciach będą doskonałą pamiątką. Być może któraś przyszła Panna Młoda zapyta Cię pewnego dnia czy posiadasz tego typu zdjęcia by mogła się nimi zainspirować?

Oprócz pozowania ze świeżo upieczonym mężem/żoną stawiajcie na ujęcia z rodziną, przyjaciółmi. Pamiętajcie, że to Wasze najbliższe osoby, które towarzyszą Wam w życiu i miło gdy będziecie mieli wspólne pamiątkowe zdjęcia. Nie raz będziecie do nich wracać podczas wspólnych spotkań. Możecie również zasugerować fotografowi (choć na pewno sam o tym pomyśli), by uchwycił moment powitania na sali weselnej czy dekoracji stołów, itp.

Powyżej przedstawiłam tzw. zdjęcia must have, o których nie powinno zapomnieć się w tak ważnym dniu, jaki jakim jest ślub. Pamiętajcie jednak, że to Wy jesteście kreatorami i od Was wszystko zależy. Jeśli tylko macie jakieś życzenia, marzenia, wizje – śmiało!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 październik 2019
17 listopad 2018

Komentarze