Złotnik Jubiler Dariusz Sulowski - personalizowana biżuteria ślubna

07 marzec 2020
Magdalena Magdziarz

Biżuteria gości w naszym życiu niemalże cały czas. Stanowi prezent, symbol, pamiątkę. Ofiarowujemy ją w ramach podziękowań, przeprosin, chcąc uczcić ważne okazje. Noszą ją zarówno małe dzieci, jak i dorosłe osoby. Kobiety wręcz ja kochają. Można się nią obwiesić od stóp do głów lub wybrać drobny akcent.

Jednak to na co warto przy wyborze biżuterii postawić to jakość a tę gwarantuje Jubiler Dariusz Sulowski. Najważniejsze, by jubiler potrafił stworzyć coś tylko dla nas. Biorąc pod uwagę nasze oczekiwania i łącząc je ze swoim doświadczeniem oraz kunsztem, powstają prawdziwe perełki. 

Podkreślają to piękne słowa: "Rzemiosło doprowadzone do perfekcji staje się sztuką".

Powiedz TAK!

Całe to ślubne zamieszanie zaczyna się od tego momentu. On pyta ją czy zostanie jego żoną, ona wzruszona odpowiada „tak”. Od tej pory planują ślub i wspólną przyszłość... Ale zanim do tego dojdzie, przyszły narzeczony przeżywa nie lada stres. Wybór pierścionka zaręczynowego to prawdziwe wyzwanie. Mężczyzna chce spełnić oczekiwania nie tylko swojej dziewczyny, ale i rodziny oraz przyszłych teściów. Nie jest to łatwe zadanie.

Jak się zatem do tego zabrać? Po pierwsze obserwuj, jaką biżuterię nosi Twoja partnerka. Lubi skromne dodatki czy raczej bogate? Złoto czy srebro? Z perspektywy kobiety radziłabym wybrać kamień w neutralnym odcieniu, nawet jeśli Twoja luba ma swój ulubiony kolor. W końcu to taki element biżuterii, który zapewne będzie przy niej na każdą okazję.

A co jeśli nie trafisz z rozmiarem? Warto najpierw upewnić się, jak wygląda kwestia zmian rozmiaru czy detali pierścionka. Sprawdziłam, jakie rozwiązania oferuje nam Jubiler Dariusz Sulowski.

"W naszej pracowni bardzo często odbywają się zmiany rozmiarów obrączek i pierścionków, jak i naprawy różnego rodzaju biżuterii. Złoto srebro a nawet platyna nie stanowią dla nas problemu. Mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że jesteśmy jedną z niewielu pracowni w regionie, które mogą się poszczycić takimi umiejętnościami. Możemy się pochwalić tytułami mistrzowskimi, potwierdzającymi kwalifikacje w zawodzie złotnika jubilera. Jednak największym dla mnie powodem do dumy jest spotkanie zadowolonej z naszych usług Klientki bądź Pary Młodej."

I ślubuję Ci...

Obrączka to symbol wierności, miłości, oddania. Ich wybór to jedna z najważniejszych decyzji do podjęcia w zgiełku przygotowań ślubnych. Dlaczego? Prawdopodobnie będziecie je nosić codziennie aż do końca życia.

Obrączki muszą podobać się Wam obojgu, a to nie lada wyzwanie. Wybór jest przeogromny. Można się w tym pogubić. Pamiętajcie, że nie musicie mieć identycznych obrączek, niech będą po prostu spójne, a ten cel można osiągnąć kilkoma prostymi trikami.

Pierwsza i dość oczywista sprawa to kolor - mogą być jednokolorowe lub mieszane, ale niech w tym zakresie będą do siebie jak najbardziej podobne. Łączyć obrączki może tez detal, dodatek np. w formie grawera lub zdobienia.

Myślę, że warto zastanowić się nad kwestią samego zamówienia obrączek. Kiedy je wybrać? Co zrobić, jeśli nie możecie się spotkać osobiście z jubilerem? Jak szukać tych idealnych?

Po pierwsze, termin ma znaczenie, dobór obrączek dzień przed ślubem sprawdza się chyba tylko w telewizyjnym show. Polecam zamówić je jak najwcześniej, jeśli jesteście zdecydowani na konkretny wzór, a najpóźniej na kilka tygodni przed. Wszystko zależy od tego, czy Wasze zamówienie będzie dość standardowe czy raczej bardzo spersonalizowane.

Doskonałą okazją do poszukiwań obrączek są Targi Ślubne. Spotkacie wielu jubilerów, pasjonatów rzemiosła w jednym miejscu. Macie wtedy możliwość zobaczenia ogromu wzorów, przymiarek i zgarnięcia rabatów. Kolejna kwestia jest szczególnie istotna dla par, które organizują wesele na odległość lub są bardzo zapracowane.

Zapytałam jubilera Dariusza Sulowskiego, jak wygląda to od zaplecza:

Preferujemy kontakt osobisty, w siedzibie firmy, gdzie możemy dokładnie omówić każdy szczegół zamówienia. Bywają jednak sytuacje, kiedy obrączki bądź inna biżuteria  zamawiane są przez internet. Niedawno napisały do nas Pary z Belgii, Szwajcarii, Austrii, Niemiec. Omawiamy szczegóły przez drogę mailową, nie widząc się zwykle z Parą Młoda. Niektóre z tych zamówień bywają dość specyficzne. Moje najnowsze zlecenie to wyjątkowy złoty pierścionek  z perłą i brylantami, który poleciał do Australii. Każde zlecenie traktujemy wyjątkowo i staramy się sprostać oczekiwaniom klienta.”

Hej wesele!

Zaręczyny za Wami, przygotowania ślubne też i nareszcie nadchodzi dzień ślubu. Czy jeszcze jakiejś biżuterii brakuje? No pewnie! Widzieliście kiedyś Pannę Młodą bez błyskotek?

Trzeba przyznać, że w tej materii przyszłe żony potrafią nieźle bzikować. Diamenty na dłoni, cyrkonie na sukni, błyszczące buty, diadem we włosach... To nie do końca dobre rozwiązanie, ale odrobina błysku pasuje każdej kobiecie.

Oczywiście biżuterię trzeba dopasować do kilku aspektów. Po pierwsze do całości stylizacji, do wielu sukien ślubnych nie pasuje pełen komplet biżuterii. Warto wtedy wybrać akcent np. w postaci kolczyków lub bransoletki.

Druga sprawa to oczywiście typ urody, to do niego przede wszystkim dopasowujemy kolor biżuterii chłodny lub ciepły, kształt kolczyków czy tez wielkość dodatków.

I co dalej?

To chyba oczywiste - żyli długo i szczęśliwie. Ale to już zależy od Was :) Tutaj natomiast przemycę kilka podpowiedzi w kwestii biżuterii. Słyszeliście zapewne o komisach, gdzie można kupić używane rzeczy dobrej jakości w przystępnej cenie. Jubiler Dariusz Sulowski ma w swojej ofercie takie rozwiązanie, dzięki czemu można nabyć sprawdzone elementy biżuterii za dobrą kwotę. Osobiście uwielbiam takie rozwiązania, nie dość że ekonomiczne, to jeszcze można znaleźć naprawdę nietuzinkowe rzeczy.

Kolejna kwestia, którą chciałam poruszyć w teamatach okołobiżuteryjnych to gwarancja. To rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Wypytajcie przede wszystkim, co ona obejmuje, ile trwa oraz o możliwości techniczne. Wydawać by się mogło, że naprawa to naprawa, ale w przypadku wyrobów biżuteryjnych są pewne ograniczania technologiczne lub zdobiennicze, które warto brać pod uwagę na etapie zakupu.

Jak widzicie, biżuteria to dość istotny element ślubnego zamieszania. Warto poświęcić jej chwilę uwagi, by nie żałować swoich wyborów. Przede wszystkim kierujcie się swoim gustem oraz jakością wyrobu. Chyba nikt nie chciałby rozstawać się z jakże ważnym pierścionkiem zaręczynowym lub obrączką ze względu na jej mierne wykonanie.

Warto szukać rzemieślników z pasją, którzy nie tylko kwietnie wykonują swoją pracę, ale i potrafią w wielu kwestiach dopomóc zagubionym narzeczonym. Jeśli oczekujecie czegoś spektakularnego, tylko dla Was to tym bardziej kierujcie się tym tropem. Myślę, że teraz każdy mężczyzna wie, jak dogodzić swej ukochanej w kwestii błyskotek i każda para znajdzie swoje wymarzone obrączki.

A Wy te wybory macie już za sobą? Jakie obrączki wybraliście do ślubu? Jaka biżuterię wybrałyście na wesele?


Miejsca w sieci, w których znajdziecie Jubilera Dariusza Sulowskiego:

Facebook
Strona WWW

Kontakt:

tel. 601 996 942
robertsulowski@gmail.com

ul. Lwowska 7
Tarnów

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze

Od roku noszę obrączkę wykonaną właśnie w tym zakładzie: starannie wykonana, piękny grawer a co najważniejsze obsługa na najwyższym poziomie :) Polecam!!
~Monika 26 maj 2020 09:12 odpowiedz
Gorąco polecam. Z własnej autopsji potwierdzam zaangażowanie, jak i staranność w wykonywaniu usług na zlecenie:) efekt końcowy jest dowodem, pasji do zawodu:)
~MiSieK 25 maj 2020 19:18 odpowiedz